BEZ ŠANSI PROTIV LIDERA: Novi neuspeh rukometašica Vojvodine

04.11.2023. 21:42 21:49
Izvor: SRL

Rukometašice Vojvodine nastavile su negativan niz i pretrpele osmi poraz u domaćem prvenstvu.

Ovaj put kobne po četu Igora Nikolića bile su Jagodinke. Uprkos porazu, Novosađanke su pružile solidan otpor domaćim igračicama i namučile ih, pogotovo u drugom periodu.

Jagodinke su brzo došle do vođstva i postepeno su ga uvećavale kako se približavao kraj prvog poluvremena. Kao što je bilo očekivano, domaće su bile najubojitije preko krila, to jest preko Srne Sukur po desnom i Isidore Bogunović po levom boku.

Golman Marija Simić intervencijama je dala sigurnost ekipi. U redovima Voše niko nije uspeo da se razigra i golovima nosi ekipu. Na isteku 25. minuta gošće su imale devet golova zaostatka (16:7).

Drugi period doneo je promenu, pa su Novosađanke zaigrale nešto bolje i zaostatak je bio jednocifren. Sredinom drugog poluvremena počela je da se topi prednost Jagodine, a najviše su za to bile zaslužne vedete Vojvodine Milica Aćimović i Nevena Todorovski.

Pored njih, Novosađanke su imale značajniju pomoć Lane Mijailović koja je zbog povrede propustila početak sezone, ali je u duelu sa Jagodinkama pokazala da će biti važan šraf u ekipi u predstojećim utakmicama. Ipak crveno-bele nisu imale snage za preokret i iznenađenje, pa su Jagodinke novom pobedom ostale na čelu tabele.

Jagodina - Vojvodina 27:22 (18:8)

JAGODINA: HS Jaša, gledalaca: 400. Sudije: Matić i Vujanović (Beograd). Sedmerci: Jagodina 4 (3), Vojvodina 7 (5). Iskqučewa: Jagodina 10, Vojvodina 4 minuta.

JAGODINA: Radivojević (4 odbrane), Ayić 5, Marsenić, Mitrović, Petrić 2, Sukur 12 (3), Kojić 2, Gugač 1, Fajrić 1, Simić (7 odbrane), Racković, Đurašinović, Bogunović 4, Tasevska, Petrić,

VOJVODINA: Guteša (2 odbrane), Aćimović 7 (4), Božić, Mijailović 3, Čabarkapa, Raič (1 odbrana), Todorovski 6 (1), Veličković 2, Sivčev, Bulatović (1 odbrana), Trifunović 1, Bahun 1, Mitrović 2, Drinić.