105.2585

БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ЛИДЕРА: Нови неуспех рукометашица Војводине

04.11.2023. 21:42 21:49
Извор: СРЛ

Рукометашице Војводине наставиле су негативан низ и претрпеле осми пораз у домаћем првенству.

Овај пут кобне по чету Игора Николића биле су Јагодинке. Упркос поразу, Новосађанке су пружиле солидан отпор домаћим играчицама и намучиле их, поготово у другом периоду.

Јагодинке су брзо дошле до вођства и постепено су га увећавале како се приближавао крај првог полувремена. Као што је било очекивано, домаће су биле најубојитије преко крила, то јест преко Срне Сукур по десном и Исидоре Богуновић по левом боку.

Голман Марија Симић интервенцијама је дала сигурност екипи. У редовима Воше нико није успео да се разигра и головима носи екипу. На истеку 25. минута гошће су имале девет голова заостатка (16:7).

Други период донео је промену, па су Новосађанке заиграле нешто боље и заостатак је био једноцифрен. Средином другог полувремена почела је да се топи предност Јагодине, а највише су за то биле заслужне ведете Војводине Милица Аћимовић и Невена Тодоровски.

Поред њих, Новосађанке су имале значајнију помоћ Лане Мијаиловић која је због повреде пропустила почетак сезоне, али је у дуелу са Јагодинкама показала да ће бити важан шраф у екипи у предстојећим утакмицама. Ипак црвено-беле нису имале снаге за преокрет и изненађење, па су Јагодинке новом победом остале на челу табеле.

Јагодина - Војводина 27:22 (18:8)

ЈАГОДИНА: ХС Јаша, гледалаца: 400. Судије: Матић и Вујановић (Београд). Седмерци: Јагодина 4 (3), Војводина 7 (5). Iskqučеwa: Јагодина 10, Војводина 4 минута.

ЈАГОДИНА: Радивојевић (4 одбране), Ayić 5, Марсенић, Митровић, Петрић 2, Сукур 12 (3), Којић 2, Гугач 1, Фајрић 1, Симић (7 одбране), Рацковић, Ђурашиновић, Богуновић 4, Тасевска, Петрић,

ВОЈВОДИНА: Гутеша (2 одбране), Аћимовић 7 (4), Божић, Мијаиловић 3, Чабаркапа, Раич (1 одбрана), Тодоровски 6 (1), Величковић 2, Сивчев, Булатовић (1 одбрана), Трифуновић 1, Бахун 1, Митровић 2, Дринић.