ISTORIJSKA MEDALJA ZA SRBIJU I LEP UVOD ZA OI: Parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Segedinu

16.06.2024. 11:20 11:34
Izvor: Kajakaški savez Srbije

Parakajakaš Srbije Strahinja Bukvić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu, prvu na velikim takmičenjima u karijeri, ali i za srpski parakajak.

U A finalu olimpijske discipline kl2 200m Bukvić, koji će učestvovati na Paraolimpijskim igrama u Parizu, je do trećeg mesta na pobedničkom postolju stigao prveslavši najkraću kajakašku deonicu za 44 sekunde 788 stotinki.

Član novosadskog KKK Vojvodina je napravio odličnu uvertiru za Paraolimpijske igre u Parizu, na kom će ispisati istoriju jer je prvi parakajakaš iz Srbije na najvećem sportskom događaju na svetu.

– Trka je bila odlična, teška kao što sam i očekivao, ali uspeo sam u onome što sam planirao. Ova medalja je samo prva od mnogih, potvrda da nastavimo da radimo i idemo napred – rekao je Strahinja Bukvić.

Zlatnu medalju u trci osvojio je Ukrajinac Syniuk (43,454) dok je srebrni bio Italijan Volpi sa vremnom 44,188. Bukvić je ovim rezultatom došao do prve medalje na jednom velikom tamičenju i prve medalje za srpski parakajak.

STRAHINJA BUKVIĆ PRVI PARAKAJAKAŠ IZ SRBIJE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA: „Malim” pobedama do Pariza

03.06.2024. 12:32 12:35