Zlato za naše odbojkašice i titula prvaka Evrope

01.10.2017. 18:55 21:16

Ženska odbojkaška reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na evropskom prvenstvu pobedom nad Holandijom 3:1.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je večeras u finalu šampionata u Azerbejdžanu savladala Holandiju sa 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18).

Do druge titule u istoriji, prve posle Beograda 2011, izabranice Zorana Terzića predvođene fenomenalnom Tijanom Bošković sa 28 poena, došle su sa impresivnih šest pobeda, uz samo dva izgubljena seta.

Bronzanu medalju osvojila je Turska, koja je u meču za treće mesto savladala selekciju Azerbejdžana sa 3:1 u setovima.

Naše odbojkašice vodile su 2:0 u setovima, da bi Holanđanke dobile set i  smanjile razliku na 2:1, ali naše odbojkašice su bile ubedljive bolje i osvojile zlatnu medalju u finalu sa rezultatom 3:1.

Bošković MVP, Mihajlović i Veljković u idealnom timu

Srpska odbojkašica Tijana Bošković izabrana je večeras za najkorisnijeg (MVP) igrača šampionata Evrope u Azerbejdžanu i Gruziji.

Srpska korektorka dominirala je tokom celog turnira, a u finalu protiv Holandije zabeležila je čak 28 poena.

U idealnom timu su još dve Srpkinje - primač Brankica Mihajlović i bloker Stefana Veljković.

Doček evropskih šampionki sutra uveče ispred Starog dvora

Doček odbojkašica Srbije, koje su osvojile zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, biće održan sutra uveče, u 19.30 sati, na platou ispred Starog dvora, najavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

"Pozivam sve navijače reprezentacije da naše zlatne šampionke dočekamo zajedno i da što masovnijem prisustvom pokažemo koliko poštujemo njihov trud i trijumf", istakao je gradonačelnik Beograda, saopštio je Gradski sekretarijat za informisanje.

Brnabić: Vi ste dokaz da timski rad vodi do pobede. Bravo!

Premijerka Srbije Ana Brnabić čestitala je večeras odbojkašicama Srbije osvajanje titule prvaka Evrope, poručivši da su one dokaz da timski rad vodi do pobede.

"Pobeda!!! Čestitam našim odbojkasicama na osvojenom zlatu na EP! Vi ste dokaz da timski rad vodi do pobede. Bravo!", navela je Brnabić na zvaničnom tviter nalogu predsednice vlade Srbije.

Udovičić: Hvala vam devojke, svaka čast!

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je večeras ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji Srbije osvajanje titule prvaka Evrope.

"Srpska zastava i danas se vijori na evropskom sportskom postolju - naše odbojkašice su šampionke Evrope! Odvažno, superiorno i svim srcem ove sjajne devojke branile su boje naše zemlje i Srbiji donele zlatnu medalju, pokazale da jesu najbolje od najboljih! Hvala vam devojke, svaka čast!“, naveo je ministar Udovičić u čestitki odbojkašicama, stručnom štabu i Odbojkaškom savezu Srbije na osvajanju titule šampiona Evrope.

Mihajlović čestitala odbojkašicama zlatnu medalju

Potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović čestitala je ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji Srbije osvajanje zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu.

"Upućujem najiskrenije čestitke srpskim odbojkašicama povodom osvajanja zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Bakuu. Uspesi koje iz godine u godinu nižete dokaz su predanog rada, timskog duha koji negujete, ali i ljubavi koju prema svojoj zemlji gajite", poručuje Mihajlović.

Kako je rekla, poslednjim u nizu odličja koje su osvojile pokazale su svim devojčicama u Srbiji da je ženama i te kako mesto u vrhunskom sportu.

"Hvala vam što ste još jednom obradovali svoju naciju. Srbija je ponosna na vas!", zaključuje se u telegramu, saopštila je Kancelarija Vlade Srbije za saradnju s medijima.