KOŠARKAŠI BORCA IZ ČAČKA PORAŽENI OD DUBAIJA u četvrtom kolu ABA lige

13.10.2024. 22:14 22:22
anjdjusic

Košarkaši Borca iz Čačka poraženi su na svom terenu od Dubaija rezultatom 87:74 (24:23, 23:13, 24:27, 16:11), u četvrtom kolu ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Borca Paulis Valinskas i Marko Pavičević sa po 16 poena.

U redovima Dubaija najbolji je bio Danilo Anđušić sa 16 poena, dok je Avudu Abas postigao 15.

Prva četvrtina je bila izjednačena, Dubai je posle 10 minuta vodio 24:23. Gostujući tim je potom na kraju druge četvrtine stekao dvocifrenu prednost i poluvreme završio rezultatom 47:36.

Posebno treba izdvojiti drugu četvrtinu, gde je slovenački arbitar Damir Javor, rešio da posle više opomena i razgovora sa delegatom izbaci jednog navijača koji se nalazi pored jednog od koševa.

Navijač je posle kraće rasprave ustao i zaputio se ka izlazu uz psovke upućene Javoru. Publika je stala na stranu navijača, pa je slovenački arbitar nakon toga dobio salvu uvreda od preko 2.000 pristalica Borca.

To se desilo pri rezultatu 35:35, a posle toga Dubai je uspeo da se odvoji i napravi veliku prednost. Borac je imao šansu u trećoj četvrtini da se vrati u meč, kada je prišao na -5 (61:66), ali su gosti odbili nalet i vratili dvocifrenu prednost, koju su držali do samog kraja.

Dubai je u drugom poluvremenu kontrolisao rezultat i tako došao do treće pobede u ABA ligi, uz jedan poraz.

Borac posle četiri kola ima učinak 1-3, u sledećem kolu će igrati protiv Mornara u Baru. Dubai će u narednom kolu dočekati Spartak iz Subotice.