106.997

КОШАРКАШИ БОРЦА ИЗ ЧАЧКА ПОРАЖЕНИ ОД ДУБАИЈА у четвртом колу АБА лиге

13.10.2024. 22:14 22:22
anjdjusic

Кошаркаши Борца из Чачка поражени су на свом терену од Дубаија резултатом 87:74 (24:23, 23:13, 24:27, 16:11), у четвртом колу АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Борца Паулис Валинскас и Марко Павичевић са по 16 поена.

У редовима Дубаија најбољи је био Данило Анђушић са 16 поена, док је Авуду Абас постигао 15.

Прва четвртина је била изједначена, Дубаи је после 10 минута водио 24:23. Гостујући тим је потом на крају друге четвртине стекао двоцифрену предност и полувреме завршио резултатом 47:36.

Посебно треба издвојити другу четвртину, где је словеначки арбитар Дамир Јавор, решио да после више опомена и разговора са делегатом избаци једног навијача који се налази поред једног од кошева.

Навијач је после краће расправе устао и запутио се ка излазу уз псовке упућене Јавору. Публика је стала на страну навијача, па је словеначки арбитар након тога добио салву увреда од преко 2.000 присталица Борца.

То се десило при резултату 35:35, а после тога Дубаи је успео да се одвоји и направи велику предност. Борац је имао шансу у трећој четвртини да се врати у меч, када је пришао на -5 (61:66), али су гости одбили налет и вратили двоцифрену предност, коју су држали до самог краја.

Дубаи је у другом полувремену контролисао резултат и тако дошао до треће победе у АБА лиги, уз један пораз.

Борац после четири кола има учинак 1-3, у следећем колу ће играти против Морнара у Бару. Дубаи ће у наредном колу дочекати Спартак из Суботице.