Zvezda ubedljiva protiv Radničkog, titula sve bliže

07.05.2022. 19:06 19:30

BEOGRAD: Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša 4:1 (3:0) u utakmici petog kola plej-ofa Superlige i sve su bliže šampionskoj tituli.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Katai u 10. iz penala, Mirko Ivanić u 17. i Ohi Omodžujanfo i 23. i 57. minutu, dok je pogodak za Nišlije postigao Stefan Mitrović u 54. minutu.

Zvezda dva kola pre kraja vodi na tabeli sa 94 boda, dva više od Partizana, koji je ranije danas savladao Vojvodinu 2:1.

Petak: TSC - Napredak 2:0.

Ponedeljak: Čukarički - Voždovac (17.30).

Plej-aut: Subota: Metalac - Novi Pazar (19.00). Nedelja: Radnički Kragujevac - Proleter (15.00), Spartak - Kolubara (17.00), Mladost - Radnik (19.05).

Stanković: Prvo poluvreme sjajno, u nastavku popuštanje

Prezadovoljan sam, pre svega prvim poluvremenom, bio je visok ritam, odlično smo igrali, dali gol na vreme, mogli da postignemo još nekoliko i zaista nismo popuštali, izjavio je trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković posle pobede.

Što se nastavka igre tiče, kontrolisali smo meč, ali žao mi je zbog primljenog gola. Popustili smo, ne u smislu igre, već što se tiče odnosa nekih igrača ka utakmici i to su stvari na kojima ćemo raditi, jer je to nešto što samo grupa može da iznese. Svaki minut u Crvenoj zvezdi je bitan za igrača, bitan za svakog navijača koji ga vidi, ali bitan i za nas da znamo na koga možemo da se oslonimo, rekao je Stanković za klupsku TV.