117.0199
107.9121

Звезда убедљива против Радничког, титула све ближе

07.05.2022. 19:06 19:30

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде савладали су Раднички из Ниша 4:1 (3:0) у утакмици петог кола плеј-офа Суперлиге и све су ближе шампионској титули.

Стрелци за црвено-беле били су Александар Катаи у 10. из пенала, Мирко Иванић у 17. и Охи Омоџујанфо и 23. и 57. минуту, док је погодак за Нишлије постигао Стефан Митровић у 54. минуту.

Звезда два кола пре краја води на табели са 94 бода, два више од Партизана, који је раније данас савладао Војводину 2:1.

Петак: ТСЦ - Напредак 2:0.

Понедељак: Чукарички - Вождовац (17.30).

Плеј-аут: Субота: Металац - Нови Пазар (19.00). Недеља: Раднички Крагујевац - Пролетер (15.00), Спартак - Колубара (17.00), Младост - Радник (19.05).

Станковић: Прво полувреме сјајно, у наставку попуштање

Презадовољан сам, пре свега првим полувременом, био је висок ритам, одлично смо играли, дали гол на време, могли да постигнемо још неколико и заиста нисмо попуштали, изјавио је тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић после победе.

Што се наставка игре тиче, контролисали смо меч, али жао ми је због примљеног гола. Попустили смо, не у смислу игре, већ што се тиче односа неких играча ка утакмици и то су ствари на којима ћемо радити, јер је то нешто што само група може да изнесе. Сваки минут у Црвеној звезди је битан за играча, битан за сваког навијача који га види, али битан и за нас да знамо на кога можемо да се ослонимо, рекао је Станковић за клупску ТВ.