Zrenjaninska liga: Serija Nakovčana

11.09.2018. 11:56 12:03

​​​​​​​Polet - Crvena zvezda (RS) 3:0 (0:0)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca 250, sudija: Paunović (Zrenjanin). Strelci: Kočiš u 70. Draganov u 75. i 90. minutu. Žuti kartoni: Tubin, Kočiš, Bucalo i Šćepanović (Polet), a D. Uzelac i Z. Spahić (Crvena zvezda). Crveni karton: Đapa u 65. minutu (Crvena zvezda).

POLET: Anušić, Tubin (Gušić), Adamović, Gavrančić (Sabljić), Kočiš, Šćepanović, Draganov, Babić, Bucalo, Sakal, D. Vukobrat (Inđić).

CRVENA ZVEZDA: P. Oljača, Prolić, N. Oljača, Barbat (Kopeskov), Đapa, Z. Spahić, Petrović, Grubor, D. Uzelac (Ne. Gucul), M. Uzelac, Krdžalin (N. Gucul).

Fudbaleri nakovačkog Poleta, koje sa klupe vodi mladi trener Branislav Živankić zabeležili su pobedu u komšijskom derbiju. Domaćin je u prvom delu stvorio nekoliko prilika, koje kao i gosti nisu uspevali da pretvore u pogodak.

U 65. minutu drugi žuti karton zaradio je gostujući igrač Đapa, pa je morao da napusti teren. Pet minuta kasnije Kočiš je postigao efektan pogodak za vođstvo Nakovčana. Nakon vođstva na scenu je stupio Draganov koji je prvo u 75. minut savladao gostujućeg golmana Predraga Oljaču, a isto tako i u samom finišu još jednom je pogodio cilj.

M. S.

Delija - Banat (Č) 1:0 (1:0)

MOKRIN: Stadion Delije, gledalaca 100, sudija: Zekonja (Kikinda), strelac: Barbat u 6. minutu. Žuti kartoni: Jukić, Kričković (Delija), Maksimović, Dobrić (Banat).

DELIJA: Popović, Jukić, Tot, De. Miladinov, Kričković, D. Miladinov, Živko (Hun), Barbat (Vračević), Srbljin, Nedeljkov, Simić.

BANAT: Vladović, Raketić, Milenković, Krstić, Gošić, Bajkin, Dobrić, Stojanović, N. Jocić (I. Jocić), Kovač Maksimović.

Fudbaleri domaće Delije su ostvarili i treću pobedu i to protiv lidera na tabeli. Mokrinčani su poveli golom Barbata i imali su u prvom delu nekoliko povoljnih prilika. U nastavku su gosti nastojali da izjednače ali u tome nisu uspeli.

M. Se.

Vojvodina (NM) - Borac (A) 3:0 (1:0)

NOVO MILOŠEVO: Stadion Vojvodine, glealaca 150, sudija: Bjeloš (Zrenjani), strelci: Nikolić 18. i 77. Rockov u 89. minutu. Žuti kartoni: Rockov, Arsenov, B. Terzin, Nikolić (Vojvodina), Brakuš, Kovačvić, Radosavljvić (Borac). Crveni karton: Maleš (Vojvodina), D. Zečević (Borac).

VOJVODINA: Barkoci, Malešev, Škero, Košnjičar, Rockov, V. Arsenov, Maleš, Nikolić (Veskov), S. Terzin (B. Trzin), B. Stojkov, D. Stojkov.

BORAC: Medić, Kovačević, Opačić, Brakus, Đukanović, Samolov, Todorov, Radkić (Stepanović), Toškov (Radosavljević), R. Zečević, D. Zečević.

U lepoj i dinamičnoj igri domaćin je uspeo da savlada Borca iz Aleksandrova. Domaćin je poveo golom Nikolića u 18. minutu, a vredno je istaći da gosti nisu iskoristili kazneni udarac.  U 70. minutu je došlo do koškanja. Epilog svega bio je crveni karton D. Zečeviću i drugi žuti karton domaćem Malešu koji su tako morali da napuste teren.

Trinaest minuta pre kraja Saša Nikolić postigao je svoj drugi gol a minut pre kraja pobedu je overio Rockov.

M. Se.

Vojvodina - Borac 3:0, Radnički - Mladost (L) 2:0, Polet - Crvena zvezda (RS) 3:0, Naftagas - Crvena zvezda (VS) 1:2, Omladinac - Mladost (BD) 1:2, Lehel - 2. oktobar 4:0, Rusanda - Proleter 1:3, Delija - Banat 1:0.

1. Polet                 4      3      1      0      8:2    10

2. C. zve. (VS)       4      3      1      0      6:2    10

3. Banat                4      3      0      1      9:3    9

4. Vojvodina        4      3      0      1      8:4    9

5. Delija              4      3      0      1      10:7  9

6. C. zve. (RS)     4      3      0      1      8:5    9

7. Mlad. (BD)      4      2      1      1      6:5    7

8. Naftagas        4      2      0      2      11:6  6