Zrenjaninska liga: Tri penala, jedan gol

04.09.2018. 12:21 12:22

Meč u Vojvodi Stepi obeležila su dva pogotka, odnosno nerešen rezultat, tri dosuđena penala od čega dva za domaćina i jedan crveni karton.

Crvena zvezda (VS) - Polet 1:1 (0:0)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Krstić (Zrenjanin), strelci: Milanović u 57. (iz penala) za Crvenu zvezdu, a Klać u 67. minutu (autogol) za Polet. Žuti kartoni: Todorov (Crvena zvezda), Bucalo (Polet). Crveni karton: Velemirov (Polet).

CRVENA ZVEZDA: Ćirković, Tomas, Milanović, S. Todorov, Prokin, Savić (Brajić), Kuburović, Radenković (Ribić), Popović (Vukomirović), Stanojević, Klać.

POLET: Anušić, Velemirov, Dubin, Adamović, Gavrančić, Kočiš (Gušić), Šćepanović, Draganov, Bucalo (Sabljić), Sakal (Inđić), Vukobrat.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, mada je domaćin bio blizu da povede, pošto u 25. minutu posle dosuđenog penala domaći igrač nije uspeo da pogodio mrežu, jer je dobro intervenisao golman Poleta Aleksa Anušić.

U 57. minutu sudija je i drugi put pokazao na belu tačku za domaćina, a Milenko Milaković ga je pretvorio u pogodak za vođstvo. U 61. minutu dosuđen je i penal za Nakovčane, ali najiskusniji igrač Danilo Vukobrat umesto da pogodi mrežu, pogodio je domaćeg golmana Ćirkovića. U 67. minutu nespretno je intervenisao domaći igrač Risto Klać i pogodio sopstvenu mrežu.

M. Se.

Crvena zvezda - Radnički 2:1 (0:0)

RUSKO SELO: Igralište Crvene zvezde, gledalaca: 200, sudija: M. Bogičević (Zrenjanin), strelci: Kryalin u 54. i D. Uzelac u 66. za Crvenu zvezdu, a Pejin u 74. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Pjetlović (Radnički). Crveni karton: Lojpur (Radnički).

CRVENA ZVEZDA: P. Oljača, Prolić, Feher, N. Oljača, Spahić, Grubor, Nedić, M. Uzelac, D. Uzelac (N. Gucul), Kryalin, Popeskov (Barbat).

RADNIČKI: Savkov, Bjeletić, Pjetlović, Magočević, Stanić, Martinović, Furtola, Savić, Pejin, Bajić (Trikić), Lojpur.

Još jedna tesna pobeda Crvene zvezde u Ruskom Selu protiv povratnika u Područnu ligu Zrenjanin Radničkog iz Jaša Tomića. Prvi deo utakmice je protekao bez golova. U drugom poluvremenu smo videli tri gola.

Najlepši gol postigao je napadač Crvene zvezde Kryalin kada je u 55. minutu odbijenu loptu od golmana Savkova odmerim šutem poslao u mrežu gostiju. Imali su Ruskoselci na početku drugog poluvremena stopostotnu šansu ali se Spahić nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

M. Račić

Delija - Vojvodina (NM) 3:0 (1:0)

MOKRIN: Stadion Delije, gledalaca 100, sudija: Milić (Zrenjanin), strelci: Kričković u 40. Da. Miladinov u 55. i 65. minutu (iz penala).

DELIJA: Popović, Simić, Tot, Cvijan, D. Miladinov, Kričković, Da. Miladinov, Živko, Barbat (Vračević), Hun (Radak), Tolmač (Golić).

VOJVODINA: Barkoci, Popov (Cucić), Škero, V. Arsenov, Meleš, Rockov (B. Terzin), S. Terzin, B. Stojkov, D. Stojkov, Malešev, Nikolić (D. Arsenov).

Derbi starih poznanika domaće Delije i Vojvodine iz Novog Miloševa završen je ubedljivom pobedom domaćina. U prvom poluvremenu je viđen jedan gol u 40. minutu Borislava Kričkovića. Gosti iz Novog Miloševa smatraju da su oštećeni zbog ne dosuđenog penala. U 55. minutu Darko Miladinov postigao je prvi od dva pogotka. U 65. minutu sudija Milić je dosudio penal za domaćina koji je Darko Miladinov pretvorio u pogodak.

M. Se.

Delija - Vojvodina 3:0, Banat - Rusanda 4:2, Proleter - Lehel 0:2, 2. oktobar - Omladinac 1:2, Mladost (BD) - Naftagas 4:2, Crvena zvezda (VS) - Polet 1:1, Crvena zvezda (RS) - Radnički 2:1, Mladost (L) - Borac 2:1.