Zrenjaninska liga: Radosavljev odbranio penal

27.10.2020. 09:09 09:11

2. oktobar - Rusanda 2:1 (1:1)

KUMANE: Igralište u SRC “Ognjen Kontrić”. Sudija: Dimitrievski (Zrenjanin). Strelci: Vijoglavin u 2. i Milosavljev u 54. minutu za 2. oktobar, a Ma. Kuručev u 6. minutu za Rusandu. Žuti kartoni: Milosavljev (2. oktobar), Cvetić (Rusanda).

2. OKTOBAR: Radosavljev, Kovačev, Vender, Marić (D. Lazić), Janković (Simonović), Ljevaja, Vijoglavin (Nosonjin), Barta (Mrakić), Milosavljev, Pecarski, Ikić.

RUSANDA: M. Kuručev, Davidov, Škondrić, Grabudžija, Ma. Kuručev, Šargin, Mrđenović (Odžin), Cvetić (Radojev), Stevanov, Radišić, Rakić.

Junak pobede Kumančana u duelu s komšijama iz Melenaca je njihov golman Borivoj Radosavljev. On je u 74. minutu, pri rezultatu 2:1 za izabranike Duška Gvožđareva, odbranio jedanaestreca iskusnom Vladimiru Radišiću i tako sprečio Melenčane, koje s klupe predvodi Vladimir Popov, da odnesu barem bod.

Utakmica je, inače, bila dobra, a rivali ravnopravni. Tek što se krenulo s centra Kumančani su poveli u drugom minutu preko najboljeg strelca Dejana Vijoglavina. Samo četiri minuta kasnije izjednačio je Marko Kuručev. Gol za pobedu Kumančana postigao je kapiten Stefan Milosavljev u 54. minutu.

I. Tubić

Radnički - ASK 1:0 (1:0)

JAŠA TOMIĆ: Igralište  „Boško Petrov”, sudija: Peček (Kikinda), strelac: Savkov u 33. minutu (iz penala).

RADNIČKI: Savkov 9, Pruginić 7, Sujić 7, Treunov 7, Mihajlović 7, Ferenci 7 (Slavković 7), Radivoj 7, Rakić 7 (Grčić 7), Samolovac 7 (Nataroš 7), Savić 7, Ferenčak 7 (Vulić).

ASK: Stojkov, Stanić 6 (Korać 6), Govedar 7, Birmanac 6 (Jevremov 7), Ćurović 6, Adamov 6, Zakić 6, Mijić 6, Zoretić 6 (Kujundžić 6), Ponorac 6 (Matejin 6), Striško 7.

Čudna utakmica. Gosti su imali veći posed i bezbroj prilika, a slavili su domaćini. U 33. minutu sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dalibor Savkov.  Gosti su imali nekoliko lepih prilika, ali na golu Radničkog sjajan je bio Savkov.

M. N. P.

Tamiš - Mladost (L) 1:1 (1:0)

FARKAŽDIN:  Igralište Žilet, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Tuba u 38. za Tamiš, a Arsić u 90. minutu za Mladost.

TAMIŠ: Delić 8, Ješin 7, Bolić 8, Stefanov 7 (Veljkov 7), Suvačarev 7 (Babić ), Joksimović 7, Kostić 7, Tuba 8, Matić 7, Sučević 7, Bokinac 8 (Laketin 7).

MLADOST: Vlačić 8, Đukanović 7 (Adamović 7), Bojić 7, Gužvić (Pavlović), Galić 7, Ješić 7, Perović 8, Magda 7, Lalović 7 (Oprijan 7), Kulić 7, Sekulić 7 (Arsić 8).

U veoma živoj utakmici sa dosta prilika najzapaženiji su bili golmani obeju ekipa, a u 38. minutu posle kornera Nemanja Tuba je glavom pogodiomrežu za vođstvo domaćih. Imali su domaći još prilika i onda u poslednjem  minutu jednu dubinsku loptu iskoristio je Luka Arsić i  izjednačio rezultat.

M. N. P.

Mladost (BD) - OFK Klek 7:1 (5:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, sudija: Stojanović (Zrenjanin), strelci: Bakoš u 12. i 17. (iz penala), M. Topalović u 27. 29. 66. i 82. S. Topalović u 33. za Mladost, Mačkić u 73. minutu za OFK Klek.

MLADOST: Marić 7, Mandić 7 (S. Mijatović 7), P. Mijatović 7 (Gole 7), S. Topalović 8, Mrđa 7, B. Topalović 7, N. Topalović 9, Bakoš 8, Kostin 7, Krstović 7, Srdić 7 (Spajić 7).

KLEK: Dupalo 6, Ninković 6 (Stojanovksi 6), Ćurić 6, D. Milanović 6, Bogdanović 7, Milosavljević 6 (Stajić 6), Ivanov 6, Mačkić 7, Jovanović 6, M. Milanović 7, Čubra 6 (Mihajlović 6).

U otvorenoj igri domaći su preko Roberta Bakoša u 12. minutu stigli do vođstva, a samo pet minuta kasnije isti igrač je udvostručio vođstvo sa bele tačke. Miloš Topalović je postigao četiri pogotka i i bio najbolji akter susreta.

M. N. P.

Borac - Crvena zvezda 1:2 (0:0)

ALEKSANDROVO: Stadion Lukarelo, sudija: Paunović (Žitište), strelci: D. Gajinov u 75. za Borac, Đorđević u 65. Ružić u 71. minutu za Crvenu zvezdu. Crveni karton: Rašeta (Borac).

BORAC: S. Gajinov 6, Kovačević 7, Ivančević 7, Tomin 6, Samolov 6 (Rakić), Grbić 6 (D. Gajinov 7), Rašeta 5, Kočiš 7, Bičanin 6 (Toškov), Grujić 6, Cobor 7.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 7, Đorđević 7, Savičić 6, Nedić 7, Jankov 7, Utržen 7, Ružić 7, Popeskov 6 (Vokić), Uzelac 6 (Barbat), Čubrilo 7, Čudanov 7 (Bosančić).

U 65. minutu u gužvi pred golom domaćin najbolje se snašao Đorđević i doneo prednost Ruskoselcima, a nedugo zatim posle kornera Srđan Ružić je glavom udvostručio prednost, da bi rezervista Dragan Gajinov u 75. minutu posle izvedenog kornera glavom smanjio rezultat, ali do kraja susreta nije bilo pogodaka pa je lider otišao kući pevajući.

M. N. P.

Vojvodina (NM) - Lehel 8:0 (5:0)

NOVO MILOŠEVO: Igralište  Vojvodine, sudija: Janjić (Zrenjanin), strelci: Marčić u 5. D. Stojkov u 16. i 27. Golić u 33. 6.2. i 75. Matić u 36. i 66. minutu.

VOJVODINA: Veskov, Marčić 8, Terzin 7, Bajić 8 (Cucić 7), Rockov 7 (Tamaš 7), Golić 9, B. Stojkov 7, D. Stojkov 8 (Nikolić 7), Malešev 7, Stanković 7, Matić 8.

LEHEL: Mesaroš 5 (Gojak 5), Momčilović 5, Đorđi 5 (Astaloš 5), Ismaili 5, Mihajlov 6, Đolaji 5, Takač 5, Fekete 5 (Babuško 5), Laketić 5 (Bodo 5), Rajić 5, Balaji 5.

Domaći su imali lak posao protiv mladih i nejakih gostiju iz Mužlje. Već u 5. minutu Marčić je doneo prednost domaćinima, da bi brzo zatim Denis Stojkov sa dva pogotka uvećao vođstvo. A onda na scenu je stupio Darijan Golić sa tri pogotka, a pomogao je i Marko Matić sa dva pogotka.

M. N. Pe.

Polet - Potisje 2:1 (0:0)

NAKOVO: Igralište „Barselona”, sudija: D. Mijatović (Žitište), strelci: Pašić u 61. Šćepanović u 89. za Polet, a Marinković u 67. minutu za Potisje. Crveni kartoni: Ločki, Balać (Potisje).

POLET: Korać 6, Knežević 8, Zorić 7, Šćepanović 9, Radlović 7 (Inđić), Draganov 7, Gošić 7 (Pašić 7), Bucalo 7 (Rosić 7), Radak 7, Vukobrat 8, Kenjalo 8.

POTISJE: Kostić 7, Novković 7, Anđelković 7 (Marinković 7), Štetin 7, Sokolović 7, Balač 7, Ilić 7, Pavlović 7 (Ločki), Stanković 7 (Stojković), Antić 7, Kodić 8.

U veoma živoj i dinamičnoj utakmici domaći su stigli do pobede. U 61. minutu dobar šut Pašića završio je u mreži gostiju, a nedugo zatim Marković je povratnu loptu smestio u dalji ugao za izjednačenje. U samom finišu susreta, dobar centaršut je iskoristio Šćepanović i glavom pogodio mrežu za vođstvo. U poslednjim trenucima došlo je do gužve, a sudija je iskručio dvojicu gostujućih igrača.

M. N. P.

Delija - MSK 2:1 (1:1)

MOKRIN: Igralište  kraj Omladinskog doma, sudija: Dimitrijevski (Zrenjanin), strelci: Barbat u 16. (iz penala), Perišić u 65. za Deliju, Buka u 27. minutu za MSK. Crveni karton: Markov (MSK).

DELIJA: Badrljica, Perišić 7, Mićin 6 (Stepančev 7), Miladinov 7, Kričković 7, Feješ 8, Živkov 7, Barbat 7 (Stajić 7), Simić 6, Cvijan 6, Jolić 6 (Tot 6).

MSK: Sekošan 7, Aslani 6 (Cvijan 6), Ličina 7, Guljaš 6, Buka 7, Rama 7, Popić 7, Kovač 6, Marković 6 (Tot 6), Markov 5, Ruža 6.

U otvorenoj i živoj utakmici domaći su poveli u 16. minutu kada je oboren Feješ, a Savica Barbat sa bele tačke doneo prednost. U 24. minutu opet napravljen prekršaj nad Feješom unutar šesnaesterca a Perišić je sa bele tačke pogodio prečku. Nedugo zatim posle dobrog ubačaja Šandor Buka je izjednačio rezultat.

U nastavku domaći su imali veći posed lopte, da bi u 65. minutu posle kornera na drugoj stativi ostao usamljeni Dušan Perišić i glavom pogodio mrežu.

M. N. P.

Delija - MSK 2:1, Mladost (BD) - Klek 7:1, 2. oktobar - Rusanda 2:1, Vojvodina (NM) - Lehel 8:0, Borac - Crvena zvezda 1:2, Tamiš - Mladost (L) 1:1, Polet - Potisje 2:1, Radnički - ASK 1:0. Slobodna je bila  Vojvodina (B).

1. C. zvezda       13     11     2      0      44:9  35

2. Polet    12     10     0      2      32:8  30

3. Mladost (BD) 12     9      1      2      33:10        28

4. ASK       12     6      3      3      23:12        21

5. Mladost (L)   13     6      3      4      22:20        21

6. Radnički (-1) 12     6      3      3      24:13        20

7. Potisje  13     6      2      5      23:20        20

8. 2. oktobar     12     6      0      6      19:24        18