108.3501

Зрењанинска лига: Радосављев одбранио пенал

27.10.2020. 09:09 09:11

2. октобар - Русанда 2:1 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Судија: Димитриевски (Зрењанин). Стрелци: Вијоглавин у 2. и Милосављев у 54. минуту за 2. октобар, а Ма. Куручев у 6. минуту за Русанду. Жути картони: Милосављев (2. октобар), Цветић (Русанда).

2. ОКТОБАР: Радосављев, Ковачев, Вендер, Марић (Д. Лазић), Јанковић (Симоновић), Љеваја, Вијоглавин (Носоњин), Барта (Мракић), Милосављев, Пецарски, Икић.

РУСАНДА: М. Куручев, Давидов, Шкондрић, Грабуџија, Ма. Куручев, Шаргин, Мрђеновић (Оџин), Цветић (Радојев), Стеванов, Радишић, Ракић.

Јунак победе Куманчана у дуелу с комшијама из Меленаца је њихов голман Боривој Радосављев. Он је у 74. минуту, при резултату 2:1 за изабранике Душка Гвожђарева, одбранио једанаестреца искусном Владимиру Радишићу и тако спречио Меленчане, које с клупе предводи Владимир Попов, да однесу барем бод.

Утакмица је, иначе, била добра, а ривали равноправни. Тек што се кренуло с центра Куманчани су повели у другом минуту преко најбољег стрелца Дејана Вијоглавина. Само четири минута касније изједначио је Марко Куручев. Гол за победу Куманчана постигао је капитен Стефан Милосављев у 54. минуту.

И. Тубић

Раднички - АСК 1:0 (1:0)

ЈАША ТОМИЋ: Игралиште  „Бошко Петров”, судија: Печек (Кикинда), стрелац: Савков у 33. минуту (из пенала).

РАДНИЧКИ: Савков 9, Пругинић 7, Сујић 7, Треунов 7, Михајловић 7, Ференци 7 (Славковић 7), Радивој 7, Ракић 7 (Грчић 7), Самоловац 7 (Натарош 7), Савић 7, Ференчак 7 (Вулић).

АСК: Стојков, Станић 6 (Кораћ 6), Говедар 7, Бирманац 6 (Јевремов 7), Ћуровић 6, Адамов 6, Закић 6, Мијић 6, Зоретић 6 (Кујунџић 6), Понорац 6 (Матејин 6), Стришко 7.

Чудна утакмица. Гости су имали већи посед и безброј прилика, а славили су домаћини. У 33. минуту судија је оправдано показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Далибор Савков.  Гости су имали неколико лепих прилика, али на голу Радничког сјајан је био Савков.

М. Н. П.

Тамиш - Младост (Л) 1:1 (1:0)

ФАРКАЖДИН:  Игралиште Жилет, судија: Ранков (Кикинда), стрелци: Туба у 38. за Тамиш, а Арсић у 90. минуту за Младост.

ТАМИШ: Делић 8, Јешин 7, Болић 8, Стефанов 7 (Вељков 7), Сувачарев 7 (Бабић ), Јоксимовић 7, Костић 7, Туба 8, Матић 7, Сучевић 7, Бокинац 8 (Лакетин 7).

МЛАДОСТ: Влачић 8, Ђукановић 7 (Адамовић 7), Бојић 7, Гужвић (Павловић), Галић 7, Јешић 7, Перовић 8, Магда 7, Лаловић 7 (Опријан 7), Кулић 7, Секулић 7 (Арсић 8).

У веома живој утакмици са доста прилика најзапаженији су били голмани обеју екипа, а у 38. минуту после корнера Немања Туба је главом погодиомрежу за вођство домаћих. Имали су домаћи још прилика и онда у последњем  минуту једну дубинску лопту искористио је Лука Арсић и  изједначио резултат.

М. Н. П.

Младост (БД) - ОФК Клек 7:1 (5:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, судија: Стојановић (Зрењанин), стрелци: Бакош у 12. и 17. (из пенала), М. Топаловић у 27. 29. 66. и 82. С. Топаловић у 33. за Младост, Мачкић у 73. минуту за ОФК Клек.

МЛАДОСТ: Марић 7, Мандић 7 (С. Мијатовић 7), П. Мијатовић 7 (Голе 7), С. Топаловић 8, Мрђа 7, Б. Топаловић 7, Н. Топаловић 9, Бакош 8, Костин 7, Крстовић 7, Срдић 7 (Спајић 7).

КЛЕК: Дупало 6, Нинковић 6 (Стојановкси 6), Ћурић 6, Д. Милановић 6, Богдановић 7, Милосављевић 6 (Стајић 6), Иванов 6, Мачкић 7, Јовановић 6, М. Милановић 7, Чубра 6 (Михајловић 6).

У отвореној игри домаћи су преко Роберта Бакоша у 12. минуту стигли до вођства, а само пет минута касније исти играч је удвостручио вођство са беле тачке. Милош Топаловић је постигао четири поготка и и био најбољи актер сусрета.

М. Н. П.

Борац - Црвена звезда 1:2 (0:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Стадион Лукарело, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Д. Гајинов у 75. за Борац, Ђорђевић у 65. Ружић у 71. минуту за Црвену звезду. Црвени картон: Рашета (Борац).

БОРАЦ: С. Гајинов 6, Ковачевић 7, Иванчевић 7, Томин 6, Самолов 6 (Ракић), Грбић 6 (Д. Гајинов 7), Рашета 5, Кочиш 7, Бичанин 6 (Тошков), Грујић 6, Цобор 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7, Ђорђевић 7, Савичић 6, Недић 7, Јанков 7, Утржен 7, Ружић 7, Попесков 6 (Вокић), Узелац 6 (Барбат), Чубрило 7, Чуданов 7 (Босанчић).

У 65. минуту у гужви пред голом домаћин најбоље се снашао Ђорђевић и донео предност Рускоселцима, а недуго затим после корнера Срђан Ружић је главом удвостручио предност, да би резервиста Драган Гајинов у 75. минуту после изведеног корнера главом смањио резултат, али до краја сусрета није било погодака па је лидер отишао кући певајући.

М. Н. П.

Војводина (НМ) - Лехел 8:0 (5:0)

НОВО МИЛОШЕВО: Игралиште  Војводине, судија: Јањић (Зрењанин), стрелци: Марчић у 5. Д. Стојков у 16. и 27. Голић у 33. 6.2. и 75. Матић у 36. и 66. минуту.

ВОЈВОДИНА: Весков, Марчић 8, Терзин 7, Бајић 8 (Цуцић 7), Роцков 7 (Тамаш 7), Голић 9, Б. Стојков 7, Д. Стојков 8 (Николић 7), Малешев 7, Станковић 7, Матић 8.

ЛЕХЕЛ: Месарош 5 (Гојак 5), Момчиловић 5, Ђорђи 5 (Асталош 5), Исмаили 5, Михајлов 6, Ђолаји 5, Такач 5, Фекете 5 (Бабушко 5), Лакетић 5 (Бодо 5), Рајић 5, Балаји 5.

Домаћи су имали лак посао против младих и нејаких гостију из Мужље. Већ у 5. минуту Марчић је донео предност домаћинима, да би брзо затим Денис Стојков са два поготка увећао вођство. А онда на сцену је ступио Даријан Голић са три поготка, а помогао је и Марко Матић са два поготка.

М. Н. Пе.

Полет - Потисје 2:1 (0:0)

НАКОВО: Игралиште „Барселона”, судија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Пашић у 61. Шћепановић у 89. за Полет, а Маринковић у 67. минуту за Потисје. Црвени картони: Лочки, Балаћ (Потисје).

ПОЛЕТ: Кораћ 6, Кнежевић 8, Зорић 7, Шћепановић 9, Радловић 7 (Инђић), Драганов 7, Гошић 7 (Пашић 7), Буцало 7 (Росић 7), Радак 7, Вукобрат 8, Кењало 8.

ПОТИСЈЕ: Костић 7, Новковић 7, Анђелковић 7 (Маринковић 7), Штетин 7, Соколовић 7, Балач 7, Илић 7, Павловић 7 (Лочки), Станковић 7 (Стојковић), Антић 7, Кодић 8.

У веома живој и динамичној утакмици домаћи су стигли до победе. У 61. минуту добар шут Пашића завршио је у мрежи гостију, а недуго затим Марковић је повратну лопту сместио у даљи угао за изједначење. У самом финишу сусрета, добар центаршут је искористио Шћепановић и главом погодио мрежу за вођство. У последњим тренуцима дошло је до гужве, а судија је искручио двојицу гостујућих играча.

М. Н. П.

Делија - МСК 2:1 (1:1)

МОКРИН: Игралиште  крај Омладинског дома, судија: Димитријевски (Зрењанин), стрелци: Барбат у 16. (из пенала), Перишић у 65. за Делију, Бука у 27. минуту за МСК. Црвени картон: Марков (МСК).

ДЕЛИЈА: Бадрљица, Перишић 7, Мићин 6 (Степанчев 7), Миладинов 7, Кричковић 7, Фејеш 8, Живков 7, Барбат 7 (Стајић 7), Симић 6, Цвијан 6, Јолић 6 (Тот 6).

МСК: Секошан 7, Аслани 6 (Цвијан 6), Личина 7, Гуљаш 6, Бука 7, Рама 7, Попић 7, Ковач 6, Марковић 6 (Тот 6), Марков 5, Ружа 6.

У отвореној и живој утакмици домаћи су повели у 16. минуту када је оборен Фејеш, а Савица Барбат са беле тачке донео предност. У 24. минуту опет направљен прекршај над Фејешом унутар шеснаестерца а Перишић је са беле тачке погодио пречку. Недуго затим после доброг убачаја Шандор Бука је изједначио резултат.

У наставку домаћи су имали већи посед лопте, да би у 65. минуту после корнера на другој стативи остао усамљени Душан Перишић и главом погодио мрежу.

М. Н. П.

Делија - МСК 2:1, Младост (БД) - Клек 7:1, 2. октобар - Русанда 2:1, Војводина (НМ) - Лехел 8:0, Борац - Црвена звезда 1:2, Тамиш - Младост (Л) 1:1, Полет - Потисје 2:1, Раднички - АСК 1:0. Слободна је била  Војводина (Б).

1. Ц. звезда       13     11     2      0      44:9  35

2. Полет    12     10     0      2      32:8  30

3. Младост (БД) 12     9      1      2      33:10        28

4. АСК       12     6      3      3      23:12        21

5. Младост (Л)   13     6      3      4      22:20        21

6. Раднички (-1) 12     6      3      3      24:13        20

7. Потисје  13     6      2      5      23:20        20

8. 2. октобар     12     6      0      6      19:24        18