Zrenjaninska liga: Kumančani prekinuli crnu seriju

20.10.2020. 11:36 11:38

Pobedom protiv posednje planiranog Lehela, Kumančani su prekinuli crnu seriju od dva uzastopna poraza.

Lehel - 2. oktobar 1:3 (1:1)

MUŽLJA: Igralište Lehela. Sudija: Mijatović (Žitište).  Strelci: Fekete u 10. za Lehel, a Milosavljev u 29., Kasaš u 70. (iz jedanaesterca) i Mrakić u 87. minutu za 2. oktobar. Žuti kartoni: Marić, Ljevaja i Kasaš (2. oktobar). Crveni karton: Petrović (Lehel).

LEHEL: Mesaroš, Momčilović, Kurunčić (Babuško), Đorđić, Petrović, Čikoš (Astalos’), Takač, Fekete, Lakerić, Rajić, Mihajlović

2. OKTOBAR: G. Lazić, Kasaš, Marić (D. Lazić), Vrebalov (Mrakić), Ljevaja, D. Vioglavin, (I. Vijoglavin), Milosavljev, Janković (Nosonjin), G. Radosavljev, Ikić (Kovačev), Vender.

Iako su izabranici Dušana Gvožđareva bili favoriti, domaći su već na početku utakmice poveli golom Fehera. Ipak, dvadesetak minuta kasnije 2. oktobar je izjednačio preko kapitena Stefana Milosavljeva.

U drugom poluvremenu Kumančani su bili bolji i postigli još dva gola. Najpre je Kasaš realizovao opravdano dosuđeni jedanaesterac, a konačan rezultat postavio je novajlija iz Bečeja, iskusni Mrakić, koji je iskoristio odlično dodavanje Nosonjina.

I. T.

Potisje - Tamiš 4:0 (3:0)

KNIĆANIN: Igralište “Kraj Bikare”, sudija: Paunović (Žitište), strelci: Stanković u 13. i 54. M. Antić u 40. Marinković u 43. minutu.

POTISJE: Kostić 7, Marinković 7, Anđelković 7, Štetin 8, N. Antić 7, Balać 7 (Mihajlović 7), Ilić 7 (Dimitrijević 7), Pavlović 7 (Milosavljević 7), Stanković 8, M. Antić 7 (Ločki 7), Kodić 8.

TAMIŠ: Matić 6, Ješin 6, Bulić 6 (Pejaković 6), Joksimović 6, Suvačarev 6 (Toković 6), Veljkov 6, Sučević 6 (Babić 6), Bošković 6, Lakičin 6, Tuba 6, Stefanov 7.

U otvorenoj igri posle duplog pasa Aleksandar Stanković je šutirao pod prečku za vođstvo domaćih, da bi Mitar Antić sa oko 25 metara povisio rezultat. Dobra akcija domaćih je rezultirtirala kada je povratnu loptu Marinković poslao u dalji ugao.

U nastavku utakmice domaći su stigli do pogotka u 54. minutu posle kornera usamljeni Stanković na drugoj stativi je glavom pogodio mrežu.

M. N. P.

Vojvodina (B) - Polet 0:2 (0:2)

BAŠAID: Igralište Vojvodine, sudija: Đurin (Zrenjanin), strelac: Vukobrat u 20. i 37. minutu. Crveni kartoni: Birminac (Vojvodina), Babić (Polet).

VOJVODINA: Bandić 6, Vincan 6 (N. Gavrić 6), Popov 6, Zavišin 6, M. Gavrić 6 (Perić), Selaković 6, Javorina 6 (Armacki 6), Grujić 6, Todorov 6, Milin 6, Stanojević 7.

POLET: Kovač 8, Knežević 8, Kenjalo 8, Šćepanović 7, Radlović 7 (Velimirov), Glušić 7 (Pašić), Babić 7, Bucalo 7, Radak 7, Zorić 7 (Soleša), Vukobrat 9.

Veoma dobra igra iskusnih gostiju. U 20. minutu ubačenu loptu Danilo Vukobrat je prihvatio i lepim šutem sa desetak metara pogodio same rašlje domaćih, a u 37. minutu posle duplog pasa izbio je sam ispred golmana i znalački udvostručio prednost Nakovčana.  M. N. P.

Crvena zvezda - Vojvodina 6:1 (4:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, sudija: Rankov (Kikinda), strelci: Popeskov u 4. Gucul u 14. i 56. Petrovi u 16. i 44. Savičić u 88. (iz penala) za Vojvodinu, Golić u 31. minutu za Vojvodinu.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 7 (Ćirić), Đorđević 7 (Vokić), Savičić 7, Medić 7, Jankov 6 (Bosančić), Utržen 7, Petrović 8 (Čudanov), Gucul 8, Popeskov 7, Uzelac 7, Ružić 7.

VOJVODINA: Rajtarov 6, Zokić 5, Škero 6, Terzin 5, Bajić 6, Rockov 6, Golić 7, Stojkov 6, Vučarski 6, Veskov 5, Stanković 6.

. U timu Crvene zvezde blistali su Petrović i Gucul. Bio je ovo možda najbolji meč na domaćem terenu. Gosti, iako su primili šest golova zaslužuju pohvale jer nisu došli da se brane, igrali su otvoreno i kroz takvu igru stvorili su nekoliko prilika da ugroze golmana Hajrovića. To im je uspelo samo u 31. minutu kada su postigli jedini gol i tako ublažili poraz.

M. Račić

MSK - Radnički 1:1 (0:1)

MIHAJLOVO: Igralište „Liget”, sudija: Jonić (Kikinda), strelci: Nikolić u 92. za MSK, Pejin u 10. minutu za Radnički.

MSK: Sekošan 7, Markov 7, Aslani 7, Ličinar 7, Rama 7 (Guljaš), Nikolić 8, Popić 7, Jakovljev 7 (Marković 7), Kovač 7, G. Isak 7, D. Isak 7 (Buka 7).

RADNIČKI: Savkov 8, Pruginić 7, Sujić 7, Treunov 7, Mihajlović 7, Nataroš 7 (Radivoj 7), Rakić 7 (Grčić), Samolovac 7 (Ferenci 7), Savić 7, Pejin 9 (Slavković), Ferenčak 7.

U veoma uzbudljivoj utakmici gosti su preko Marka Pejina već u 10. minutu stigli do prednosti. Domaći su imali prilike, ali na golu gostiju dominirao je Dalibor Savkov i onda u nadoknadi vremena posle dobrog ubacivanja na drugoj stativi Darko Nikolić je efektno glavom pogodio mrežu.

M. N. P.

OFK Klek - Delija 3:1 (0:0)

KLEK: Igralište “Đuru Vučurević”, sudija: Janjić (Zrenjanin), strelci: Jovanović u 71. Vučetić u 75. i Bogdanović u 83. za Klek, Čeleketić u 89. minutu (iz penala) za Deliju.

OFK KLEK: Jankulov 7, Ćurić 6 (Manojlović), D. Milanović 6, Bogdanović 8, Kosnić 7, Vučetić 8, Ivanović 7, Milosavljević 6 (Ninković), B. Milanović 7 (Stojanovski), Čubra 7, Jovanović 8.

DELIJA: Vidicki 6, Zukić 6, Simić 7, Stepančev 6 (Vitomirov), Miladinov 6, Micin 6, Feješ 7, Živko 7, Stajić 6 (Dimitrov), Cvijan 6, Čeleketić 7.

U veoma dobroj igri golova nije bilo u prvom poluvremenu. U 71. minutu posle dobre akcije Vučetić odigrao povratnuloptu, a Jovanović bio siguran za vođstvo. Nedugo zatim Milan Vučetić je  prevario u nu šesnaesterca kompletnu odbranu domaćih i s loptom se ušteao u mrežu. Posle dobrog centaršuta na drugoj stativi Bogdanović glavom povisio rezultat, i onda u 89. minutu gosti su sa 11 metara preko Čeleketića postigli počasni pogodak.

M. N. P.

Rusanda - Mladost (BD) 1:2 (1:1)

MELENCI: Igralište “Kraj banje”, sudija: Stojanović (Zrenjanin), strelci: Radišić u 18. za Rusandu, Bakoš u 14. (iz penala) i 52. minutu za Mladost. Crveni karton: Nadlački (Rusanda).

RUSANDA: Ni. Kuručev 6, Nalački 6, Davidov 7, Grabundžija, Ma. Kuručev 7, Šargin 7, Mrđenović 6, Cvetić 6 (Radojev 6), Stevanov 7, Rakić 7, Radišić 7.

MLADOST: Marić 7, Mandić 6, S. Topalović 7, Mitrić 7, B. Topalović 6, M. Topalović 8, Bakoš 8, Kaurin 7, Kostin 7, Krstović (Mijatović 7), Srdić 6.

U otvorenoj igri gosti su stigli do prednosti posle prekršaja u šesnaestercu, a Robert Bakoš je bio precizan sa bele tačke. Nedugo zatim Vlada Radišić posle dobre akcije domaćih uspeo je pogoditi dalji ugao za izjednačenje. U drugom delu u 52. minutu dugačka lopta je letela i pala na prečku i odbila se, što je iskoristio lukavi Robert Bakoš i pogodio mrežu domaćina. Imali su domaći prilika, međutim, čvrsti gosti su odolevali i zasluženo pobedili.

M. N. P.

Mladost (L) - Borac 1:0 (0:0)

LUKIĆEVO: Igralište SC Mladost, sudija: V. Krstić (Zrenjanin), strelac: Lalović u 68. minutu. Crveni karton: Opačić (Borac).

MLADOST: Vlačić 7, Bojić 7, Gužvić 7 (Oprijan 7), Galić 7, Savljević 7, Trošić 7, Petrović 7, Lalović 8 (Đukanović 6), Arsić 6 (Stefanov 7), Magda 7, Sekulić 6 (Kulić 7).

BORAC: S. Gajinov 7, Tomin 7, Ivančević 6, Grbić 6, Rašeta 8, Cucić 7 (D. Gajinov 6), Bičanin 7, Grujić 6, Toškov 6, Cobor 7, Kočiš 6.

Veoma interesantna i uzbudljiva utakmica. Obe ekipe su igrale sa željom za trijumf, a odluka je pala u 68. minutu posle lepe kombinacije domaćih i ubačene lopte sa strane Mitar Lalović je natrčao i oštrim šutem sa desetak metara savladao golmana gostiju i ispostavilo se za pobedu domaćina.

M. N. P.

Rezultati:

MSK - Radnički 1:1, ASK - Jedinstvo 3:0, Vojvodina (B) - Polet 0:2, Potisje - Tamiš 4:0, Mladost (L) - Borac 1:0, Crvena zvezda - Vojvodina (NM) 6:1, Lehel - 2. oktobar 1:3, Rusanda - Mladost (BD) 1:2, Klek - Delija 3:1.