VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Prva pobeda Napretka

08.10.2024. 11:02 11:05

Napredak - BAK 2:1 (1:0)

ČESTEREG: Igralište Napretka, gledalaca 400, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: I. Tatić u 4. i S. Ružić u 81. za Napredak, a D. Anđelić u 55. minutu za BAK.

NAPREDAK: M. Magda 8, B. Mitrović 7 (Vujinović 7), Lisica 7, Ružić 8,5, Stanić 7, Bogić 7,5, Tatić 8, Tasić 7, U. Gligić 7 (M. Mitrović 7), Mikić 7 (Kovačević 6), Jevremov 7.

BAK: Vukoje 6, Starović 7, Jožić 6, Nedeljković 7 (Marić 7), Simić 7, Anđelić 8 (Kundičkov 6), Kračunjel 6, Jungić 7, Motorov 6, P. David Anka 6 (Stokić6), Sekulović 7 (Trifunović 7).

Igor Tatić je na asistenciju kapitena Nikole Bogića, šutirao sa 18 metara, a lopta je prošla iza leđa golmana Blaška Vukoja. Napredak je imao još tri šanse, da reši pitanje pobednika već u prvom poluvremenu, ali nije uspeo.

U 55. minutu u srcu šesnaesterca Napretka našao se Dušan Anđelić i savladao Magdu, ali u finišu, na asistenciju Jovana Jeremova, Ružić je šutirao sa 16 metara i sačuvao bodove. Sudija je  u 90. minutu pokazao na belu tačku, ali  ali udarac Igora Tatića golman je odbranio.

P. Stanić

Budućnost - OFK Begej 2:0 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište  Budućnosti, gledalaca 150, sudija: N. Rankov (Kikinda), strelci: Matić u 50. i Mastilo u 76. minutu.

BUDUĆNOST: Kuručev 7, Kondić 7, Stanić 6,5, Markov 7, Kuburović 7, Hovanec 7, Matić 8 (Terzin), Vlaučin 6,5 (Kovačeić 7), Mastilo 7,5 (M. Tomin), Stojićev 7 (Radivojac), Dragović 7 (J. Tomin).

BEGEJ: Trivunović 7, Rapaić 6,5, Čabrilo 6,5, Štrbac (Grbić 7), Umićević 6,5, Vukoje 7, Golijanin 6,5, Nikolić 6,5 Puškaš 6,5, Brankov 7,Novaković 6 (Obrenić 6).

Crnjani su se učvrstili na tronu i posle osam rundi već imaju pet bodova prednosti. U nastavku, dve lopte završile su iza golmana Bojana Trivunovića. Na centaršut Saše Hovaneca u 50. minutu, napadač Srđan Matić utrčao je ispred golmana za vođstvo, Pobedu je overio neumorni vezista Marko Mastilo na asistenciju Nemanje Kovačevića sa deset metara smestio je loptu u ugao.

P. St.

Sloboda - Borac 1:1 (0:1)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 150, sudija: D. Laka (Seleuš), strelci: Francuski u 48. za Slobodu, a Alamadin u 18. minutu za Borac.  Žuti kartoni: Jovandić (Sloboda), Rakonić (borac). Crveni karton: Rakonić (Borac).

SLOBODA: Đaković 7, L. Bogojević 6,5, Marković 6,5, Jovandić 7, Popović 7, Francuski 7, Karanović 6 (Terzin 6), Misić 7, M. Bogojević 6,5, Ćosić 7, Vokić 6.

BORAC: Mandić 6, Đukanović 6, Delić 7, Trajković 7, Đajić 6 (Popović 6), Mitić 6 (Topalović 6), Rakonić 6, Kujundžić 6,5 (Turkalj 6), U. Lukić7, Mađarov 7, Alamadin 7 (S. Lukić).

Novokozarčani nisu uspeli da zabeleže drugu pobedu u 8. prvenstvenom duelu. Ovoga puta iznenadili su ih momci iz Starčeva. Kada je Francuski posle tri minuta igre u nastavku izjednačio na 1:1 nekompletni domaćin je žestoko krenuo da postigne i drugi gol, ali u tome nije uspeo.

P. T.

Crvena zvezda - Kozara 0:0

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 200, sudija: I. Stojadinov (Kikinda).

CRVENA ZVEZDA: Mijatov, Barbul, Đorić (Knežević), Popeskov, Vojvodić, Čudanov (Petrović), Latković, Reljić, Kockar (Cucić), Čubrilo, Kresoja.

KOZARA: Ševo, Rofa (G. Bunić,), Knežević, M. Bunić (Bajić), Spahić, Ratko (Mirkonj), Labus (Latinović), Penevski, Tomić, Krmar, Zeljković.

Domaćin je ispustio pobedu u komšijskom derbiju. Gosti iz Banatskog Velikog Sela odneli su zasluženo bod. Ruskoselci su imali inicijativu, ali je junak ove utakmice golman Kozare Ševo jednostavno odneo bod iz Ruskog Sela, pre svega sigurnim intervencijama i dobrim odbranama.

M. Račić

Jedinstvo (V) - Jedinstvo (BK) 0:0

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: N. Đurić (Inđija). Žuti kartoni: B. Tešić, Stanisavljev, Necin (Jedinstvo V.), Radović, Dučić, Šušnjar (Jedinstvo, BK.). Crveni karton: Necin (Jedinstvo, V.)

JEDINSTVO (V): Uzelac 7, B. Tešić 7, Necin 7, Kojić 7,5, Milićević 7,5, Vranić 7, Sekulić 7, Jankov 6, Ćirka 6,5 (Majstorović), Caran 6,5 (Jeftić), Stanisavljev 7 (Guteša 7).

JEDINSTVO (BK): Radović 7, Toma 6 (Jeftić 6,5), Korać 7, Kovačević 7, Radišić 7, Kujundžić (Dučić 6,5), Milanović 6,5, Bogdanović 6,5, Stojisavljević 6 (A. Šušnjar 6,5), Turkulj 7. M. Šušnjar 7.

Derbi kola bio je borben, ali sa malo prilika. Mladi Vlajkovčani imali su veći posed lopte i inicijativu koju je Jankov u 23. minutu mogao da kruniše iz slobodnog udarca, ali lukav udarac ispod živog zida odbranio je golman Radović. Jankov je i u 59. minutu bio u silovitom prodoru, na ivici peterca došao je u kontakt sa defanzivcem gostiju, sudija Đurić procenio je to kao simuliranje prekršaja i dodelio drugi žuti napadaču Vlajkovčana i do kraja nisu stvorili nijednu šansu.

B. St.

Polet (I) - Rusanda 2:0 (0:0)

IDVOR: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija: D. Mijatović (Žitište), strelci: Skokna u 61. (iz penala) i Kovačević u 65. minutu.

POLET: Jan 7, Tanasković 7, Ratković 7 (Milin 7), Đuričić 6,5 (Stošić), Vasić 7,5, Jankulov 6,5, Josimov 7 (Sanader 6,5), Marković 6,5 (Subotić 7), Skokna 7, Kovačević 7, Mladenović 6,5.

RUSANDA: Matković 7,5, Davidov 6,5, Škondrić 6,5 (Trajković), Janković7, Vlačić 6,5, Češljarov 7, Odžin 7, Joksimović 6,5, Subić 6,5, Adamov 6,5 (Kovačević 6,5).

U interesantnoj igri domaćini su imali inicijativu i nekoliko lepih prilika. U 61. minutu posle prekršaja dosuđen je penal, a Nikola Skokna je bio siguran. Subotić je odlično prošao i ubacio loptu po zemlji, što je iskoristio Mihailo Kovačević i udvostrupio prednost.

B. St.

Mladost (O) - Dolovo 2:2 (2:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija: V. Marković (Pančevo), strelci: Vučinić u 31. Mišović u 41. za Mladost, a Savkov u 73. i Gigović u 75. minutu za Dolovo.

MLADOST: Todorović 7, Lunc 5, Starčević 7, Stanković 6,5, Vučinić 7 (Ivanović), Mišković 7,5, Petković 7, Đukić 7 (Maksimović 7), Ergarac 6,5 (Kovačević 6,5), Točilovac 7, Radisavljević 6,5 (Lukić 6,5).

DOLOVO: Crveni 6,5, Karanfilovski 7 (Jaćimović), Petković 6,5 (Obradović 6), Nedučić 6,5, Milovac 7,5, Đorđević 6,5 (Cvetković 6,5), Savkov 7,5, Pešterac 6,5 (Gigović 7), Jaćimovski 7, Ševo 6,5 (Joković 6,5), Advigov 7.

Domaćini su imali inicijativu i prilike pred golom Crvenog i posle dobrih akcija postigli su dva gola, strelci su bili Vučinić i Mišović. U drugom poluvremenu gosti iz Dolova nisu se predavali i posle poratne lopte Advigova, Savkov je smanjio. Do izjednačenja gosti su stigli posle samo dva minuta kada je Gigović pogodio ugao.