106.662

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Прва победа Напретка

08.10.2024. 11:02 11:05

Напредак - БАК 2:1 (1:0)

ЧЕСТЕРЕГ: Игралиште Напретка, гледалаца 400, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: И. Татић у 4. и С. Ружић у 81. за Напредак, а Д. Анђелић у 55. минуту за БАК.

НАПРЕДАК: М. Магда 8, Б. Митровић 7 (Вујиновић 7), Лисица 7, Ружић 8,5, Станић 7, Богић 7,5, Татић 8, Тасић 7, У. Глигић 7 (М. Митровић 7), Микић 7 (Ковачевић 6), Јевремов 7.

БАК: Вукоје 6, Старовић 7, Јожић 6, Недељковић 7 (Марић 7), Симић 7, Анђелић 8 (Кундичков 6), Крачуњел 6, Јунгић 7, Моторов 6, П. Давид Анка 6 (Стокић6), Секуловић 7 (Трифуновић 7).

Игор Татић је на асистенцију капитена Николе Богића, шутирао са 18 метара, а лопта је прошла иза леђа голмана Блашка Вукоја. Напредак је имао још три шансе, да реши питање победника већ у првом полувремену, али није успео.

У 55. минуту у срцу шеснаестерца Напретка нашао се Душан Анђелић и савладао Магду, али у финишу, на асистенцију Јована Јеремова, Ружић је шутирао са 16 метара и сачувао бодове. Судија је  у 90. минуту показао на белу тачку, али  али ударац Игора Татића голман је одбранио.

П. Станић

Будућност - ОФК Бегеј 2:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште  Будућности, гледалаца 150, судија: Н. Ранков (Кикинда), стрелци: Матић у 50. и Мастило у 76. минуту.

БУДУЋНОСТ: Куручев 7, Кондић 7, Станић 6,5, Марков 7, Кубуровић 7, Хованец 7, Матић 8 (Терзин), Влаучин 6,5 (Ковачеић 7), Мастило 7,5 (М. Томин), Стојићев 7 (Радивојац), Драговић 7 (Ј. Томин).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Рапаић 6,5, Чабрило 6,5, Штрбац (Грбић 7), Умићевић 6,5, Вукоје 7, Голијанин 6,5, Николић 6,5 Пушкаш 6,5, Бранков 7,Новаковић 6 (Обренић 6).

Црњани су се учврстили на трону и после осам рунди већ имају пет бодова предности. У наставку, две лопте завршиле су иза голмана Бојана Тривуновића. На центаршут Саше Хованеца у 50. минуту, нападач Срђан Матић утрчао је испред голмана за вођство, Победу је оверио неуморни везиста Марко Мастило на асистенцију Немање Ковачевића са десет метара сместио је лопту у угао.

П. Ст.

Слобода - Борац 1:1 (0:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: Д. Лака (Селеуш), стрелци: Француски у 48. за Слободу, а Аламадин у 18. минуту за Борац.  Жути картони: Јовандић (Слобода), Раконић (борац). Црвени картон: Раконић (Борац).

СЛОБОДА: Ђаковић 7, Л. Богојевић 6,5, Марковић 6,5, Јовандић 7, Поповић 7, Француски 7, Карановић 6 (Терзин 6), Мисић 7, М. Богојевић 6,5, Ћосић 7, Вокић 6.

БОРАЦ: Мандић 6, Ђукановић 6, Делић 7, Трајковић 7, Ђајић 6 (Поповић 6), Митић 6 (Топаловић 6), Раконић 6, Кујунџић 6,5 (Туркаљ 6), У. Лукић7, Мађаров 7, Аламадин 7 (С. Лукић).

Новокозарчани нису успели да забележе другу победу у 8. првенственом дуелу. Овога пута изненадили су их момци из Старчева. Када је Француски после три минута игре у наставку изједначио на 1:1 некомплетни домаћин је жестоко кренуо да постигне и други гол, али у томе није успео.

П. Т.

Црвена звезда - Козара 0:0

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: И. Стојадинов (Кикинда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов, Барбул, Ђорић (Кнежевић), Попесков, Војводић, Чуданов (Петровић), Латковић, Рељић, Коцкар (Цуцић), Чубрило, Кресоја.

КОЗАРА: Шево, Рофа (Г. Бунић,), Кнежевић, М. Бунић (Бајић), Спахић, Ратко (Миркоњ), Лабус (Латиновић), Пеневски, Томић, Крмар, Зељковић.

Домаћин је испустио победу у комшијском дербију. Гости из Банатског Великог Села однели су заслужено бод. Рускоселци су имали иницијативу, али је јунак ове утакмице голман Козаре Шево једноставно однео бод из Руског Села, пре свега сигурним интервенцијама и добрим одбранама.

М. Рачић

Јединство (В) - Јединство (БК) 0:0

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Н. Ђурић (Инђија). Жути картони: Б. Тешић, Станисављев, Нецин (Јединство В.), Радовић, Дучић, Шушњар (Јединство, БК.). Црвени картон: Нецин (Јединство, В.)

ЈЕДИНСТВО (В): Узелац 7, Б. Тешић 7, Нецин 7, Којић 7,5, Милићевић 7,5, Вранић 7, Секулић 7, Јанков 6, Ћирка 6,5 (Мајсторовић), Царан 6,5 (Јефтић), Станисављев 7 (Гутеша 7).

ЈЕДИНСТВО (БК): Радовић 7, Тома 6 (Јефтић 6,5), Кораћ 7, Ковачевић 7, Радишић 7, Кујунџић (Дучић 6,5), Милановић 6,5, Богдановић 6,5, Стојисављевић 6 (А. Шушњар 6,5), Туркуљ 7. М. Шушњар 7.

Дерби кола био је борбен, али са мало прилика. Млади Влајковчани имали су већи посед лопте и иницијативу коју је Јанков у 23. минуту могао да крунише из слободног ударца, али лукав ударац испод живог зида одбранио је голман Радовић. Јанков је и у 59. минуту био у силовитом продору, на ивици петерца дошао је у контакт са дефанзивцем гостију, судија Ђурић проценио је то као симулирање прекршаја и доделио други жути нападачу Влајковчана и до краја нису створили ниједну шансу.

Б. Ст.

Полет (И) - Русанда 2:0 (0:0)

ИДВОР: Игралиште Полета, гледалаца 150, судија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Скокна у 61. (из пенала) и Ковачевић у 65. минуту.

ПОЛЕТ: Јан 7, Танасковић 7, Ратковић 7 (Милин 7), Ђуричић 6,5 (Стошић), Васић 7,5, Јанкулов 6,5, Јосимов 7 (Санадер 6,5), Марковић 6,5 (Суботић 7), Скокна 7, Ковачевић 7, Младеновић 6,5.

РУСАНДА: Матковић 7,5, Давидов 6,5, Шкондрић 6,5 (Трајковић), Јанковић7, Влачић 6,5, Чешљаров 7, Оџин 7, Јоксимовић 6,5, Субић 6,5, Адамов 6,5 (Ковачевић 6,5).

У интересантној игри домаћини су имали иницијативу и неколико лепих прилика. У 61. минуту после прекршаја досуђен је пенал, а Никола Скокна је био сигуран. Суботић је одлично прошао и убацио лопту по земљи, што је искористио Михаило Ковачевић и удвострупио предност.

Б. Ст.

Младост (О) - Долово 2:2 (2:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 150, судија: В. Марковић (Панчево), стрелци: Вучинић у 31. Мишовић у 41. за Младост, а Савков у 73. и Гиговић у 75. минуту за Долово.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Лунц 5, Старчевић 7, Станковић 6,5, Вучинић 7 (Ивановић), Мишковић 7,5, Петковић 7, Ђукић 7 (Максимовић 7), Ергарац 6,5 (Ковачевић 6,5), Точиловац 7, Радисављевић 6,5 (Лукић 6,5).

ДОЛОВО: Црвени 6,5, Каранфиловски 7 (Јаћимовић), Петковић 6,5 (Обрадовић 6), Недучић 6,5, Миловац 7,5, Ђорђевић 6,5 (Цветковић 6,5), Савков 7,5, Пештерац 6,5 (Гиговић 7), Јаћимовски 7, Шево 6,5 (Јоковић 6,5), Адвигов 7.

Домаћини су имали иницијативу и прилике пред голом Црвеног и после добрих акција постигли су два гола, стрелци су били Вучинић и Мишовић. У другом полувремену гости из Долова нису се предавали и после поратне лопте Адвигова, Савков је смањио. До изједначења гости су стигли после само два минута када је Гиговић погодио угао.