105.3116

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Крачуњел умирио Козарчане

24.09.2024. 13:20 13:21
Извор: pixabay.com

Иако су до самог финиша сусрета имали предност од два гола, Новокозарчани су на крају изгубили два бода.

Слобода - БАК 3:3 (2:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Панелић”, гледалаца 150, судија: А. Цветковић (Панчево), стрелци: Мисић у 20. Галић у 28. Јовандић у 60. за Слободу, а Секуловић у 12. Крачуњел у 80. и 96. минуту за БАК.

СЛОБОДА: Ћирић 6, Л. Богојевић 6,5, Француски 6 (Цвијановић 6), Јовандић 7, Галић 7,5 (Протић), Поповић 7, Мисић 7, Карановић 6 (Радулашки 6), М. Богојевић 6,5 (Благојевић), Ћосић 7 (Терзин 6), Вокић 6.

БАК: Вукоје 6, Старовић 6 (Стокић), Јожић 6, Марић 6 (Пауновић 6,5), Симић 6,5, Анђелић 6 (Трифуновић 6), Крачуњел 8, Милковић 6, Моторов 7, Јунгић 6, Секуловић 7.

За то се постарао нападач Белоцрквна Крачуњел, који је прво десетак минута пре краја тока, а онда и буквално у последњим секундама меча изненадио домаћина.

П. Трнић

Будућност - Русанда 3:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Д. Мијатовић (Житиште), стрелци: Марков у 40. Матић у 50. и 55. минуту.

БУДУЋНОСТ: Живков (Куручев), Кондић 7, Станић 7, Марков 7, Кубуровић 7,5, Хованец 7, Матић 7 (Влаучин), Мастило 7, Ракас 7 (Томин 7), Стојићев 7 (Прокин), Ковачевић 7 (Ајдарић).

РУСАНДА: Матковић 7, Давидов 6, Шкондрић 6, Јанковић 5,5 (Влачић 6), Јоксимовић 6, Шаргин (Субић 6), Оџин 6,5, Ковачевић 6, Трајковић 6 (Попов), Адамов 6,5 Стеванов 6,5.

Црњани настављају низ победа. Овога пута са пола гаса лако су изашли на крај са екипом скромних могућности из Меленаца.

П. Трнић

Бегеј - Козара 2:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 200, судија. М. Божић (Панчево), стрелци: Томић у 47. (ауготол) и Грбић у 57. за Бегеј, а Томић у 74. минуту за Козару.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Рапаић 6,5 (Пушкаш), Мијатовић 7, Чубрило 6,5 (Голијанин 7,5), Умићевић 7,5 Грбић 7,5, Мла. Новак 7 (Мар.- Новак), Вукоје 7, Николић 7, Бранков 8 (НОваковић), Штрбац 7,5.

КОЗАРА: Шево 6, Рофа 6 (Миркоњ 6,5), Кнежевић 7, Бајић 6 (Латиновић), Спахић 7, Ратко 7, Лабус 6 (Бунић 6,5), Пенавски 6,5, Томић 6,5, Крмар 6, Зељковић 6.

Утакмица старих знанаца протекла је у надмудривању у првом полувремену кад су ривали више обраћали пажњу насвој казнени простор, а једину прилику је имао Грбић у 16. минути, голман гостију избацио је лопту у корнер.

У наставку домаћини су кренули жешће ка голу Козаре, а до вођства су дошли аутоголом Томића, мада је уз њега био и Младен Новак, па је остала диелма. одмах потом домаћини су после центаршута Вукоја стигли до другог гола, јер је у скоку највиши био Грбил. Гости се нису предавали, па су успели преко Томића да смање резутат у 74. минуту.

Д. Милићев

Црвена звезда - Јединство (БК) 0:3 (0:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 300, судија: М. Габоров (Зрењанин), стрелци: Шушњар у 51. Милановић у 53. и Попесков у 67. (аутогол) минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов, Адамовић, Ђорић (Петровић), Попесков (Цуцић), Војводић (Кресоја), Чуданов (Ралић), Латковић, Рељић 6, Коцкар, Чубрило, Кнежевић (Барбул).

ЈЕДИНСТВО: Радовић, Војновић (Дучић), Кораћ, Ковачевић, Радишић, Кујунџић (Кенђа), Милановић, Стојисављевић (Јефтић), Тркуља, Шушњар, Бабић.

Гости из Банатског Карађорђева изненадили су домаћина у Руском Селу. Успели су у другом делу игре да надвисе домаћи састав. У првом делу сусрета је виђена равноправна игра, док је у другом делу домаћин је потпуно стао. Када су у игру ушли Милановић и Шушњар све се променило. Мора се рећи да Црвена звезда давно није играла тако слабо на свом терену.

М. Рачић

Полет (И) - Долово 1:1 (0:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Вршац), стрелци: Суботић у 47. за Полет, а Савков у 55. минуту за Долово.

ПОЛЕТ: Јан 7, Танасковић 7, Ратковић 7, Ђуричић 7, Васић 7, Јосимов 7, Д. Марковић 7 (Ј. Марковић 7), Скокна 7, Ковачевић 7, Санадер 6,5 (Суботић 7), Младеновић 6,5 (Милин 7).

ДОЛОВО: Томић 7,5, Јаћимовски 7, Цветковић 7, Миловац 7, Ђорђевић 6 (Јоковић 6,5), Савков 7 (Лекић 6,5), Пештерац 7, Шево 7, Адвигов 7, Обрадовић 6,5 (Петковић 7), Гиговић 6,5 (Јанковић 7).

У отвореној игри домаћини су имали више прилика, али на голу гостију се истакао Томић.

Б. Ст.

Младост (О) - Борац (С) 1:0 (0:0)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 300, судија: М. Марковић (Панчево), стрелац: Лукић у 66. минуту (из пенала). Црвени картон: Тодоровић (Младост).

МЛАДОСТ: Тодоровић 6, Лукић 7,5, Лунц 6,5, Ивановић 7, Максимовић 6,5, Мишовић 7 (Вучинић), Николић 6,5 (Станковић 8), Ергарац 6,5 (Алавања 6,5), Кљештан 7 (Ђукић 7), Точиловац 7, Радисављевић 7,5.

БОРАЦ: Мандић 7, Ђукановић 6,5 (Јерков), Делић 7, Трајковић 7, Ђајић 7 (Јованов), Раконић 6,5 (Кујунџић 6,5), Поповић 6,5 (С. Лукић 6,5), У. Лукић 7, Мађаров 7, Аламадине 7, Туркуљ 7.

У комшијском дербију пред пуним трибинама није било озбиљнијих прилика у првом полувремену. У 59. минуту домаћи тим остао са десеторицом на терену, голман Тодоровић је добио црвени картон када је ван шеснаестерца срушио гостујућег играча.  У 66. минуту после добре и брзе акције Омољичана Војин Радисављевић је срушен у шеснаестерцу и досуђен је пенал који је реализовао Лука Лукић за победу.

Гости су бројчано јачи имали неколико прилика за гол, али су домаћи фудбалери зналачки успели да се одбране и освоје три бода.

Б. Ст.

Резултати и табела:

Будућност (СЦ) - Русанда 3:0, Бегеј - Козара 2:1, Полет (И) - Долово 1:1, Црвена звезда - Јединство (БК) 0:3, Младост (О) - Борац (С) 1:0, Јединство (В) - Полет (Н) 3:0, Слобода (НК) - БАК 3:3, Пролетер (БК) - Напредак (Ч) 4:2.