Vojvođanska liga – Sever: Preokret u nastavku

26.09.2017. 08:43 08:47
Izvor: Dnevnik.rs

BSK - Polet 2:1 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igrališta BSK-a, gledalaca 200, sudija: Manić (Subotica). Strelci: Sušić u 81. (iz penala) i Ožegović u 89. za BSK, a A. Jovović u 45. minutu za Polet. Žuti kartoni: Ignjatović, Ožegović, Sušić (BSK), a N. Milenković, R. Milenković, Cvetković (Polet). Crveni karton: R. Milenković (Polet).

BSK: Ignjatović 7, Čvokić 7, Stanić 7, Šomoši 6, Milošević 7, Basarić 8, Sušić 7, Marinković 7 (Cvetićanin), Ožegovć 7, Vlajić 8, Agbaba 7 (Beljanski).

POLET: Ivanović 7, R. Milenković 7, N. Milenković 7, Grubišić 7, S. Stanković 7 (Ž. Stanković), K. Jovović 7, Ristić 7, Cvetković 8, A. Jovović 8, Bogdanović 7, Bojanić 6 (Stošić).

U 45. minutu odlični Cvetković poslužio je Aljošu Jovovića koji je znalački postigao pogodak i gosti su otišli na odmor sa vođstvom. Drugi deo pripao je u potpunosti Brestovčanima koji su predvođeni poslovođom Vlajićem stvarali šanse. Gosti su se opredelili za čuvanje rezultata što im se osvetilo u finišu utakmice.

U 80. minutu Vlajić je oboren i sudija je pokazao na penal koji je Sušić realizovao. U finišu meča lopta je došla do Ožegovića, gosti su stali misleći da je u ofsajdu, aa napadač domaćih  je mirno loptu plasirao u mrežu.

A. Čičić

Bačka (P) - Tisa 0:1 (0:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Bečanović (Sombor), strelac: Todorović u 65. minutu. Žuti kartoni: Kalenić, Trbović, Milovanović, Kozoš (Bačka), Vujaklija, Damjanović, Kujunyić, Plavšić, Milčić (Tisa).

BAČKA: Vuković 7, Dragić 7, Kalinić 7, Polovina 7, Trbović 7, Temunović 6, Šotra 6 (Grbić ), Jovanović 6, Jerković 6 (Stojković 6), Miličić 7, Kozoš 7.

TISA: Tasić 7, Vujaklija 7, Ušumović 7, Šicar 7, Damjanović 7, Kujunyić 6, Đuranović 6 (Planić), Hajdar 6 (Nikutović 7), Todorović 8, Plavšić 7 (Maslovara), Milkić 7.

Fudbaleri Bačke doživeli su i šesti poraz u ovom prvenstvu, od vrlo dobre  ekipe Tise iz Adorjana. U 30. minutu stopostotnu šansu imao je Jerković, ali je šutirao pored gola. Nekoliko minuta kasnije u šansi je bio Milovanović ali golman Tasićbio na mestu. Gosti su izveli napad u 35. minutu preko Plavšića, a on je šutirao pored stative. U drugom delu domaćini su pojačali gas, ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Gol odluke je pao u 65. minutu. Nikitović je centrirao, lopta je u u šesnaestercu došla do Todorovića, koji je pogodio mrežu.

Potom su domaćini promašili dve cvelike šanse.

S. Stojiljković

Preporod - Radnički 3:1 (1:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Žednika, gledalac 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Bauk u 35. i 70. Koponja u 85 za Preporod, a Lučić u 5. minutu za Radnički. Žuti kartoni: N. Grbić, P. Grbić (Preporod), Josić, Ćuljak (Radnički).

PREPOROD: Sekulić 7, Nedić 7, Đorđević 7, Jarić 7, P. Grbić 7 (N. Grbić 6), Grabež 7, Doslov 7, Bauk 8, Koponja 8, N. Ždnja 7 (O. Ždrnja 7), M. Kovač 7.

RADIČKI: Bulović 7, Sazdanić 6, Šimun 6, Josić 6, Ćuljak 6, Vidović 7, Peles 6, Miletić 7, Matijević 7 (Jeličić 6), Lučić 7, Resanović 7, Karas 7.

Gosti su brzo došli do vođstva preko Lučića u 5. minutu. Domaćin je izjednačio brzom akcijom preko Bauka na asistenciju kapitena Koponje. U drugom delu Preporod jnje krenuo na sve ili ništa i uspeo je da postigne dva lepa gola. Prvo je Bauk pogodio mrežu Bulovića, apotom je  i kapiten domaćina Stevan Koponja bio precizan.

S. St.

Bačka (P) - Tisa 0:1, Preporod - Radnički (S) 3:1, Mladost (BP) - Tavankut 3:2, Sloga (Č) - Tekstilac 1:1, Srbobran - Potisje 2:0, BSK - Polet (K) 2:1, Mladost (T) - Budućnost (G) 2:0, Zadrugar - Mladost (A) 1:1.

1. Mladost (BP)               6      5      1      0      12:2  16

2. Srbobran                     6      4      2      0      7:0   14

3. BSK                               6      4      0      2      16:12        12

4. Sloga (Č)                      6      3      2      1      17:10        11

5. Tisa                              6      3      2      1      10     3:11

6. Radnički (S)                6      3      1      2      13:7  10

7. Mladost (T)                 6      3      1      2      10:8  10

8. Potisje                        6      3      1      2      7:7   10

9. Preporod                    6      2      2      2      10:7  8

10. Zadrugar                   6      2      1      3      17:15        7

11. Budućnost (G)            6      2      1      3      6:10  7