Војвођанска лига – Север: Преокрет у наставку

26.09.2017. 08:43 08:47
Извор: Dnevnik.rs

БСК - Полет 2:1 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралишта БСК-а, гледалаца 200, судија: Манић (Суботица). Стрелци: Сушић у 81. (из пенала) и Ожеговић у 89. за БСК, а А. Јововић у 45. минуту за Полет. Жути картони: Игњатовић, Ожеговић, Сушић (БСК), а Н. Миленковић, Р. Миленковић, Цветковић (Полет). Црвени картон: Р. Миленковић (Полет).

БСК: Игњатовић 7, Чвокић 7, Станић 7, Шомоши 6, Милошевић 7, Басарић 8, Сушић 7, Маринковић 7 (Цветићанин), Ожеговћ 7, Влајић 8, Агбаба 7 (Бељански).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Р. Миленковић 7, Н. Миленковић 7, Грубишић 7, С. Станковић 7 (Ж. Станковић), К. Јововић 7, Ристић 7, Цветковић 8, А. Јововић 8, Богдановић 7, Бојанић 6 (Стошић).

У 45. минуту одлични Цветковић послужио је Аљошу Јововића који је зналачки постигао погодак и гости су отишли на одмор са вођством. Други део припао је у потпуности Брестовчанима који су предвођени пословођом Влајићем стварали шансе. Гости су се определили за чување резултата што им се осветило у финишу утакмице.

У 80. минуту Влајић је оборен и судија је показао на пенал који је Сушић реализовао. У финишу меча лопта је дошла до Ожеговића, гости су стали мислећи да је у офсајду, аа нападач домаћих  је мирно лопту пласирао у мрежу.

А. Чичић

Бачка (П) - Тиса 0:1 (0:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Бечановић (Сомбор), стрелац: Тодоровић у 65. минуту. Жути картони: Каленић, Трбовић, Миловановић, Козош (Бачка), Вујаклија, Дамјановић, Kujunyić, Плавшић, Милчић (Тиса).

БАЧКА: Вуковић 7, Драгић 7, Калинић 7, Половина 7, Трбовић 7, Темуновић 6, Шотра 6 (Грбић ), Јовановић 6, Јерковић 6 (Стојковић 6), Миличић 7, Козош 7.

ТИСА: Тасић 7, Вујаклија 7, Ушумовић 7, Шицар 7, Дамјановић 7, Kujunyić 6, Ђурановић 6 (Планић), Хајдар 6 (Никутовић 7), Тодоровић 8, Плавшић 7 (Масловара), Милкић 7.

Фудбалери Бачке доживели су и шести пораз у овом првенству, од врло добре  екипе Тисе из Адорјана. У 30. минуту стопостотну шансу имао је Јерковић, али је шутирао поред гола. Неколико минута касније у шанси је био Миловановић али голман Тасићбио на месту. Гости су извели напад у 35. минуту преко Плавшића, а он је шутирао поред стативе. У другом делу домаћини су појачали гас, али нису успели да постигну погодак.

Гол одлуке је пао у 65. минуту. Никитовић је центрирао, лопта је у у шеснаестерцу дошла до Тодоровића, који је погодио мрежу.

Потом су домаћини промашили две цвелике шансе.

С. Стојиљковић

Препород - Раднички 3:1 (1:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Жедника, гледалац 200, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Баук у 35. и 70. Копоња у 85 за Препород, а Лучић у 5. минуту за Раднички. Жути картони: Н. Грбић, П. Грбић (Препород), Јосић, Ћуљак (Раднички).

ПРЕПОРОД: Секулић 7, Недић 7, Ђорђевић 7, Јарић 7, П. Грбић 7 (Н. Грбић 6), Грабеж 7, Дослов 7, Баук 8, Копоња 8, Н. Ждња 7 (О. Ждрња 7), М. Ковач 7.

РАДИЧКИ: Буловић 7, Сазданић 6, Шимун 6, Јосић 6, Ћуљак 6, Видовић 7, Пелес 6, Милетић 7, Матијевић 7 (Јеличић 6), Лучић 7, Ресановић 7, Карас 7.

Гости су брзо дошли до вођства преко Лучића у 5. минуту. Домаћин је изједначио брзом акцијом преко Баука на асистенцију капитена Копоње. У другом делу Препород јње кренуо на све или ништа и успео је да постигне два лепа гола. Прво је Баук погодио мрежу Буловића, апотом је  и капитен домаћина Стеван Копоња био прецизан.

С. Ст.

Бачка (П) - Тиса 0:1, Препород - Раднички (С) 3:1, Младост (БП) - Таванкут 3:2, Слога (Ч) - Текстилац 1:1, Србобран - Потисје 2:0, БСК - Полет (К) 2:1, Младост (Т) - Будућност (Г) 2:0, Задругар - Младост (А) 1:1.

1. Младост (БП)               6      5      1      0      12:2  16

2. Србобран                     6      4      2      0      7:0   14

3. БСК                               6      4      0      2      16:12        12

4. Слога (Ч)                      6      3      2      1      17:10        11

5. Тиса                              6      3      2      1      10     3:11

6. Раднички (С)                6      3      1      2      13:7  10

7. Младост (Т)                 6      3      1      2      10:8  10

8. Потисје                        6      3      1      2      7:7   10

9. Препород                    6      2      2      2      10:7  8

10. Задругар                   6      2      1      3      17:15        7

11. Будућност (Г)            6      2      1      3      6:10  7