Vojvođanska liga – Sever: Lučić promašio pobedu

26.03.2019. 10:53 10:56
Izvor: Dnevnik.rs

Sloga - Radnički (ST) 2:2 (0:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 1000, sudija: Pančić (Karavukovo), strelci: Vemić u 60. Purić u 88. za Slogu, Čovin u 50. Antunić u 58. minutu za Radnički.

SLOGA: Lebović 7,5, Sazdanić 7, Štrbac 7,5, Purić 8, Ninković 7 (Milošević), Knežević 7 (Mitrović), Rajčanin 7,5, Stojšić 7,5, Konjović 7, Vemić 8, Lučić 7.

RADNIČKI: Pavasović 7, Šćepanović 7 (Bošković), Slavuljica 7, Bogunović 7,5, Boronić 7, Radmanović 6,5, Čordašić 7, Antunić 7, Čovin 7, Đurović 7, Knežević 7,5.

U divnom ambijentu pred oko 1000 gledalaca odigran je pravi derbi u kome nije bilo pobednika. Knežević je u 50. minutu prošao po levoj strani, oštro šutirao na gol, lopta je stigla do Čovina koji je postigao gol. Samo nekoliko minutra kasnije Somborci su postigli i drugi pogodak.  Domaćin je vrlo brzo posle prodora i centaršuta Rajčanina preko Vemića smanjio rezultat. Dva minuta pre kraja Konjević je bio u prodoru, uspeo je da centrira do Purića koji je pogodio mrežu. Sloga je mogla do sva tri boda kada je u nadoknadi vremena Lučić je šutirao preko prečke.

S. Stojiljković

Tekstilac - Mladost (BP) 2:1 (1:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 350, sudija: Jurić (Senta), Latinović u 18. (iz penala), Josović u 78. za Tekstilac, a Celin u 50. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Gostović, Divjak, Milenković, Spasić (Tekstilac), Šproh, Fabri (Mladost).

TEKSTILAC: Marković 8, Gostović 8, Divjak 7, Latinović 8, Josović 9, Božičić 8, Ognjenović 7, Prelić 8 (Stevanović 7), Milenković 7 (Spasić 7), Mitrović 7, Đokić 7 (Radojičić 7).

MLADOST: Lenja 7, Ožvat 7, Šproh 6, Poznanović 7 (Gluvić 6), Kanja 8, Adamek 6 (Kobilarov 6), Severenji 6 (Celin 7), Fabri 6, Dokć 6, Jakuš 6, Škrbić 6. Pre početka utakmice odata je počast minutom ćutanja nedavno preminulom igraču i treneru Tekstilaca Nenadu Đukoviću(57).

Odžačani su poveli u 18. minutu kada je kapiten Dario Božičić fauliran, i arbitar Jurić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Latinović. U 26. minutu Ognjenović propušta idealnu priliku da uveća vođstvo svoje ekipe. Ekipa Mladosti preko Kanje i Adameka propušta dve idealne prileke za pogodak, u oba navrata odličnim odbranama istakao se mladi golman Miloš Marković.

Na početku drugog dela rezervista Celin volej udarcem izjednačio je rezulta. Najlepša akcija na utakmici je viđena u 78. minutu, nakon centaršuta Prelića sa leve strane Josović glavom postigao pogodak za veliku radost svojih saigrača i navijača.

S. Jovin

Tavankut - Bajša 4:2 (3:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Vasiljević (Odžaci), strelic: N. Skenderović u 12. 15. Pejić u 38. Plavšić u 90. za Tavankut, Marijanović u 54. Krivokapić u 88. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Plavšić, Pejić, N. Poljaković, Vizin, Sloboda (Tavankut), Kotaroš (Bajša).

TAVANKUT: Sabo 7, I. Skenderović 7,5, Sloboda 7, Temunović 7,5, Oblaković 7, D- Poljaković 7,5, Bedeković 7 (Kujundžić), Pejić 7,5 (Godar 7), N. Skenderović 8,5 (N. Poljaković 7), Plavšić 8, Vizin 8.

BAJŠA: Ivšić 6,5, Manojlović 7, Kotaraš 7, Boroš 7,5, Kočić 7, Bedić 6,5, Hrovat, Marijanović 7, Kočiš 7, Majkić 6,5, Krivokapić 7.

U borbenoj i kvalitetnoj igri uspešniji su bili domaćini i u 12. minutu su poveli iz brze akcije kada je lopta stigla do Nebojše Skenderovića koji je plasirao loptu u mrežu. Dva minuta kasnije je Skenderević je kaznio odbranu Slobode.

U drugom delu Tavannkućani su čuvali loptu i rezultat. U finišu Krivokapić je u 88. minutu najavio eventualnu dramu, ali do kraja utakmice rezultat se nije menjao.

S. Stoljijković

Crvenka - Vrbas 4:1 (1:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 200, sudija: Vorkapić- Nastasić (Sombor), strelci: Šakić u 40. M. Subotić u 54. (iz penala), Vujović u 79. Kostić u 89. za Crvenku, a Krajinović u 67. minutu (iz penala) za Vrbas.

CRVENKA: Drinčić 7, Kostić 7, Radmanović 7, Šakić 8, M. Subotić 7 (Kerekeš), Marić 7 (Faćol), Ivić 7, Vujović 7, Đačić 7, J. Subotić 7, Babić 7 (Furtula).

VRBAS: Jovičić 7, Bortnik 6, Avdalović 6 (Fejsa), Šmit 6 (Roganović), Tešanović 7, Jovanović 6, Marojević 6, Krajinović 7, Jakić 6 (Duletić), Zorić 6, Kulić 6.

Nakon vođstva Crvenčana od 2:0 u 54. minutu, izgledalo je da je na pomolu lako privođenje utakmice kraju. Usledio je međutim, gol Krajinovića iz opravdano dosuđenog penala u 67. minutu i potom potpuna dominacija Vrbasa, pa je izgledalo da je izjednačenje na vidiku. Crvenčani su ipak, odoleli mnogi naletima i ponovo uspostavili ravnotežu, da bi je u samoj završnici krunisali golovima Vujovića i Kostića i tako stigli do druge zaslužene i ubedljive pobede u prolećnom delu prvenstva.

T. Jovović

BSK - Budućnost 2:1 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 250, sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci: Bojić u 56. i 80. (oba iz penala) za BSK, a Ralević u 41. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Danojević, Bojić, Savić, Krnjajić (BSK), a Medić, Vićentijević (Budućnost).

BSK: Molnar 8, Stanić 7,5, Božić 7, Živkucin 7, Bojić 8, Peković 7,5, Agbaba 7,5, Savić 7 (Bačić 7), Medić 7 (Krnjajić 7), Sušić 8,5 (Pavkov), Danojević 7.

BUDUĆNOST: Lugonja 7,5, Ralević 7,5, Medić 6,5, Radičić 6,5, Lovre 7,5, Vićentijević 7, Dujaković 7, Vulić 7,5, Jurčević 6 (Đumić 7), Josimović 6 (Vasić 7), Sekulić 7.

Obe ekipe prikazale su borbenu i dinamičnu igru. Domaćin je u 38. minutu propustio idealnu priliku, kada Agbaba nije dobro zahvatio loptu. Gosti nisu imali šansi a u 41. minutu posle kornera Ralević je zahvatio loptu glavom i doveo svoju ekipu u vođstvo. U drugom delu Brestovčani su krenuli na sve ili ništa, uspeli su da preokrenu rezultat golovima Bojovića iz opravdano dosuđenog penala. Najbolji igrač susreta Sušić oboren je oba puta i sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku.

A. Čičić

Mladost (T) - Bačka (P) 1:1 (0:0)

TURIJA: Stadion Mladosti, gledalaca 150. Sudija: Rauković (Subotica). Strelci: Komlenić u 48. za Mladost, a Milovanović u 87. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Mrđan, Jović, Ciganović (Mladost), Miličić (Bačka).

MLADOST: Ađanski, Ikrašev, Savin, Tešanović (Filipović), Mrđan, Ciganović, Komlenić (Gašić S), Adamović, Jelić, Srdanov, Jović (Trivić).

BAČKA: Stančić, Došlov, Nikšić, Kovač, Gnjatović, Momčilov, Šaban, Nedić (Petković), Milovanović, Živina, Miličić (Vujaklija).

Utakmica tvrda, puna tempa, borbenosti, ali bez izglednih prilika. Domaći su poveli golom mlađanog Komlenića, brzonogi Jović je protutnjao pored dva igrača gostujuće ekipe po desnoj strani, usledila je precizna povratna lopta u srce šesnaeserca, i golman Stančić je bio savladan. U 70. minutu na sceni je ponovo Jović, nad kojim je napravljen faul, a sudija je opravdano dosudio  najsrožu kaznu. Izvođenja se prihvatio Jelić, ali je to učinio slabo i golman gostiju lakoćom je uhvatio loptu.

Pred sam kraj meča u 87.minutu gosti su posle centaršuta sa desne strane i smušene odbane mladostaša uspeli da izjednače. Gledaoci koji su bili u liniji pomoćnog sudije tvrde da je to bila ofsajd pozicija, ali to je nemoguće utvrditi. Na kraju rezultat je realan.

S. Srdanov

Mladost (T) - Bačka 1:1, Tavankut - Bajša 4:2, Sloga (Č) - Radnički(St) 2:2, Crvenka - Vrbas 4:1, Tekstilac - Mladost (BP) 2:1, Radnički (S) - Polet (K) 3:1, BSK - Budućnost 2:1, Mladost (A) - Tisa 2:1.

1. Radnički(St)      18     16     2      0        52:7  50

2. Sloga (Č)             18     14     3      1      44:21        45

3. Mladost (A)         18     10     3      5      31:22        33

4. Tisa                      18     9      3      6      32:21        30

5. Vrbas                   18     9      3      6      32:29        30

6. Bajša                   18     8      5      5      25:12        29

7. Radnički (S)        18     7      3      8      23:31        24

8. Bačka                    18     6      5      7      38:29        23