Vojvođanska liga – Sever: Somborci lako do pobede

12.03.2019. 08:51 08:56
Izvor: Duel između Tise i Budućnosti, foto: Dnevnik (M. Mitrović)

Tekstilac - Radnički (ST) 0:2 (0:1)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Kuzmanović (Kula), strelci: Đorović u 23. i Knežević u 55. minutu.

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Radojčić 6 (Stevanović 6), Latinović 6, Gostović 7, Dakić 7, Josović 6, Đokić 6 (Milutinov 6), Ognjenović 6, Spasić 6 (Ilić 6), Milenković 6, Drpljanin 6.

RADNIČKI: Pavasović 7, Čordašić 8, Slavuljica 8, Knežević 8, Ćovin 8 (Sapozničenko 7), Đorović 8 (Bošković 7), Šćepanović 8 (Radev), Radmanović 8, Goranić 8, Bogunović 8, Antunić 7.

Iskusna ekipa somborskog Radničkog je rutinskom igrom stigla do pobede. Prvu priliku imali su domaći igrači i to već u 8. minutu kada je mladi Uroš Dakić izbio ispred protivničkog golmana, ali je Pavasović pravovremenom intervencijom sprečio siguran pogodak. Gostujući igrači su propustili da realizuju tri stopostotne šanse. U 23. minutu lepu akciju gostiju krunisao je  Marko Đorović.

U 55. minutu gostujući napadač David Knežević povećao prednost svog tima. Jedan od lepših momenata na utakmici dogodilo se u 85. minutu kada je Bošković oštro šutirao sa ivice šesnaesterca a golman Ignjatović pravovremenom intervencijom sprečio siguran pogodak.

S. Jovin

Tisa - Budućnost 2:0 (0:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: G. Tešanović (Srbobran). Strelci: Boršoš u 64. i Tandari u 86. minutu. Žuti kartoni: Živković, Boršoš (Tisa) i Lovre (Budućnost).

TISA: Tasić 7, Stanišić 8, Panić 7 (Šijačić -), Šicar 7, Žmukić 6 (Taći 7), Živković 7, Tandarti 8, Boršoš 7, Đuranović 7 (Čabrilo -), Todorović 8, Nađ 7.

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Vićentijević 6, Lovre 7, Radišić 6, Ralević 7, Sekulić 6, Jurčević 7, Vulić 6 (Đumić 6), Vasić 7, Josimović 6 (Dujaković -), Subotić 6.

Gosti iz Mladenova dobro su parirali domaćinu u prvom delu, u kome su vredne pomena samo dve prilike, koje nisu realizovali Dragan Žmukić na ubačenu loptu Miodraga Panića u 34. minutu i prečka Dragana Šicara u 40.minutu. U drugom delu Tisa je krenula agresivnije, a u 54.minutu projektil Nenada Todorovića sa 18 metara iz prekida, golman Radivoje Lugonja izbija u korner. Četiri minuta kasnije lepa je bila akcija Gorana Živkovića i Andi Taćija po levoj strani, ali je Zoltan Nađ sa sedam metara šuturao iznad prečke.

Vođstvo i radost domaće ekipe usledila je u 64.minutu, nakon slobodnog udarca koji je sa 17 metara izveo Petar Stanišić, na odbijenu loptu sa pet metara Mark Boršoš je poluvisoko pogodio cilj. U 80.minutu na centaršut Taćija, u prilici je bio Šicar, ali je glavom pogodio stativu. Pobedu je potvrdio Žolt Tandari, nakon greške odbrane gostiju. Neko od odbrambenih igrača je nenadano vratio loptu golmanu, hitro se u kazneni prostor ubacio Tandari  bio brži od Lugonje i sa pet metara zatresao mrežu.

M. Mitrović

BSK - Mladost (BB) 0:1 (0:0)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-,a, gledalaca: 200, sudija: Vorkapić (Sombor), strelac: Kanja u 81. minutu. Žuti kartoni: Vladetić (BSK), Dokić, Severinji, Lenja (Mladost). Crveni kartni: Milanović, Medić, Živkucin (BSK), Poznanović (Mladost).

BSK: Molnar 7,5, Stanić 6,5, Božić 6,5, Vladetić 7, Živkucin 6,5, Peković 7, Milanovć 6,5, Sušić 6, Medić 6, Bojić 6,5, Agbaba 7.

MLADOST: Lenja 8, Ožvat 7,5, Fabri 7, Poznanović 6, Kanja 8, M. Adamek 6,5 (S. Adamek), Severinji 6,5 (Gluvić 7), Šproh 7, Dokić 6 (Beronja 7), Jakuš 6,5, Škrbić 6,5.

Domaćinu je pripao prvi deo u kome je promašene četiri povoljne prilike. Iz tih situacija kao pobednik izašao je odlični golman gositju Lenja. U drugom delu domaćin je malo popustio, a gosti uspostavili terensku inicijativu. U nekoliko navrata slabi sudija Vorkapić grubo je oštetio domaćina ne dosudivši nekoliko prekršaja, gosti su to iskoristili. Utakmica je odlučena u 81. minutu veoma lepim golom Kanje iz slobodnog udarca sa 20 metara.

A. Čičić

Sloga - Bačka (P) 4:3 (1:2)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija: Latinović (Bačka Palanka), strelci: Vukas u 26. 68. Rajčanin u 60. i Štrbac u 63. za Slogu, a Milovanović u 30. 33. i 87. minutu za Bačku. Žuti karton: Vemić (Sloga).

SLOGA: Lebović 7, Vemić 6 (Rajčanin 7), Vukas 8, Vidović 7, Milošević 7, Štrbac 8, Konjević 7, Stojšić 7 (Jajić 7), Mitrović 7, Purać 7, Sazdanić 6 (Ninković 7).

BAČKA: Đurđevac 6, Živina 7 (Bjelić), Nikšić 7, Trbović 8, Gnjatović 7, Momčilov 7, Stanačev 6, Miličić 6, Milovanović 8, Šaban 7, Vujaklija 6.

Poveli su domaćini u 26. minutu preko Vukasa na asistencu Štrpca. Gosti su za sedam minutu golovima Milovanovića napravili preokret.

U nastavku domaći su pojačaju gas i preko Vukasa su izjednačili, a potom vezanim pogocima rezerviste Rajčanina i tri minuta Štrpca stekli veliku prednost.Milovanović je potom postigao svoj treći pogodak, ali je na kraju Sloga ipak osvojila važne bodove.

S. Stojiljković

Crvenka - Bajša 1:0 (1:0)

CRVENKA: Stadion „Milorad Džomba”, gledalaca 300, sudija: Rauković (Subotica), strelac: M. Subotić u 34. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Kerekeš (Crvenka), Tresiglavić, Boroš (Bajša).

CRVENKA: Drinčić 7, Bulatović 8, Radmanović 7, Šakić 7 (J. Subotić), M. Subotić 7, Kerekeš 7 (Furtula), Faćol 7 (Kovačević), Ivić 8, Vujović 7, Đačić 7, Babić 7.

BAJŠA: Damjanović 7, Kotaraš 6, Tresiglavić 6, Boroš 6, Laćak 6, I. Kočiš 7 (Čagalj), Marijanović 6, F. Kočiš 6, Krivokapić 7, Mihalec 7, Manojlović 6 (Majkić).

Prvi izazov u godini jubileja, vek postojanja kluba, fudbaleri Crvenke su uspešno savladali. Revanširali su se gostima iz Bajše za jesenji poraz i tako nagovestili uspešnu borbu za ostvarenje cilja, a to je opstanak u ovom rangu takmičenja. Gol odluke postigao je Milan Subotić u 34. minutu iz opravdanog dosuđenog penala, kada je srušen Babić u odličnom prodoru po desnoj strani.

U nastavku su gosti zaigrali nešto agresivnije, naročito u završnici susreta, ali su domaćini, predvođeni iskusnim Radošem Bulatovićem, uspešno odoleli svim njihovim pokušajima.

T. Jovović

Mladost (T) - Tavankut 1:1, Sloga (Č) - Bačka 4:3, Crvenka - Bajša 1:0, Tekstilac - Radnički 0:2, Radnički (S) - Vrbas 0:0, BSK - Mladost (BP) 0:1, Mladost (A) - Polet (K) 3:0, Tisa - Budućnost 2:0.

1. Radnički         16     15     1      0      44:4  46

2. Sloga (Č)         16     13     2      1      41:19        41

3. Bajša              16     8      5      3      23:7  29

4. Tisa                 16     8      3      5      29:19        27

5. Mladost (A)    16     8      3      5      25:21        27

6. Vrbas              16     8      3      5      26:25        27

7. Radnički (S)   16     6      3      7      19:28        21

8. Bačka               16     5      4      7      34:27        19