Vojvođanska liga – sever: Jesenje počasti Petrovčanima

29.11.2017. 12:41 12:43
Izvor: Dnevnik.rs

Sigurnom igrom i visokom pobedom nad skrpljenom ekipom iz Srpskog Miletića, novajlija iz Bačkog Petrovca je potvrdio jesenji primat.

Mladost (BP) – Zadrugar 5:0 (1:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca 200; sudija Jurić (Senta), strelci: Kuntić u 34. Ožvat u 57. i 60., Kanja u 71.i Milenković u 79. minutu. Žuti karton: Stošić (Zadrugar).

MLADOST: Šurlan, Kobilarov, Zeljković, Ožvat (Valentik), Jakuš, Babjak, Kuntić, Ilić, Kanja (Milenković), Severinji (Jovanović), Pavlis.

ZADRUGAR: Veselinović, Radaković, Pavlićević, Komazec, Vuković, Stošić, Simić, Branković, Končarević, Đaković (Tasić), Stevanović.

Od prvog momenta utakmice domaći su napadali na gol golmana, inače igrača gostiju Veselinovića, koji je prinudno zamenio odsutnog čuvara mreže Zadrugara Stojanovića.

Posle prvog udarca Komazeca u naručje Šurlana, ređale su se šanse Pavlisa dva puta, Ilića, Kanje, Zeljkovića, da bi u 34. minutu posle centaršuta Zeljkovića vrlo dobri Kuntić glavom savladao Veselinovića.

Gosti u drugom poluvremenu nisu izdržali nametnuti tempo jesenjeg prvaka, pa se njihova mreža još četiri puta tresla. Zanimljivo je da su svi golovi pali posle uspešnih akcija sa leve strane u režiji odličnog Zeljkovića, neuhvatljivog Kanje i kapitena Pavlisa.

Sa dva gola se najpre proslavio veznjak Ožvat, koji je iz blizine matirao Veselinovića, povisio je glavom Kanja u 71. minutu,  a goleadu je završio Milenković posle svega šest minuta provedenih na terenu. U domaćem timu nije bilo slabog mesta, ali najbolje su igrali dvostruki strelac Ožvat, Kuntić, Kanja, kapiten Pavlis i naročito mlađani Zeljković, učesnik akcija i asistent kod svih pet golova.

J. Pucovski

Preporod - Mladost (A) 4:0 (1:0)

NOVI ŽEDNIK: Igralište Preporoda, gledalaca 100, sudija: Kovač (Kula), strelci: Kaponja u 45. Bauk u 61. U. Kovač u 68. i Grabež u 84. minutu.

PREPOROD: Sekulić, Nedić 7 (N. Grbić 7), Đorđević 7, Vujović 7 (Terzija 7), Jarić 7, M. Grbić 7, Grabež 8, U. Kovač 8, Bauk 8, Koponja 8, M. Kovač 7.

MLADOST: Rašeta 6, Knežević 6, Čopić 6, Stančev 6, Mandić 6, Zorić 6, Jano 6, Grmuša 6, Stanojković 5 (Đeri 5), Rapajić 6, Mandarić 6.

Fudbaleri Preporoda oprostili su se od svojih navijača visokom pobedom nad Mladosit iz Apatina i pružili jednu od najboljih partija ove jeseni. Preporod je stigao do vođstva minut pre kraja poluvrmena pogotkom Koponje. U drugom delu domaći su pojačali tempo i slomili ekipu Mladosti sa još tri gola preko Bauka, U. Kovača i Grabeža.

S. St.

Tavankut - Potisje 2:2 (1:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 150, sudija: Stulić (Apatin), strelci: Ćuk u 30. Pletikosić u 78. za Tavankut, Romić u 56. i Kozomora u 75. minutu za Potisje. Žuti kartoni: G. Popović , Sabo (Potisje),

TAVANKUT: Horvatski 7, Sili 8, Sloboda 7, Godar 7, I. Skenderović 7, Poljaković 7, Šimić 7, Vizin 7 (Pletikosić 8), Ćuk 8, N. Skenderović 7, Lebović 7, Bedeković 7.

POTISJE: Sabo 8, Kozomora 8, Domonkoš 7, Vukelić 8, Francišković 7, Koturica 7, Romić 7, Daviodović 7, Vojnić 7, P. Poović 7, G. Popović 7.

Fudbaleri Tavankuta prokockali su pobedu iako su imali igru i šanse ali nisu iskoristili i na kraju odigrali nerešeno. Gojko Ćuk je sa osam metara šutirao, a golman Sabo je izbacio loptu u korner. Isti igrač je u 30. minutu posle greške odbrane bio precizan. Gosti su  mogli da izjednače preko Franciškovića pred kraj prvog dela utakmice, ali nisu uspeli. U 52. minutu dosuđen je penal za Tavankut, Godar je slabo izveo udarac s bele tačke  pa je Sabo  udarac odbranio. Gosti se nisu predavali, igrali su brzo i jednostavno i uspeli da izjednače golom Romića. Ćuk je u 60. minutu ponovo sa tri metara šutirao preko prečke. Gosti su preko Kozomore došli u vođstvo na asistenciju Romića u 75. minutu.  Tada je u igru ušao rezervista Pletikosić i posle centaršutaSkenderovića izjednačio rezultat.  Lepu šansu na kraju meča imao je Gojko Ćuk,  ali je ponovo šutirao u ruke golmana Saboa.

S. Stojiljković

Tekstilac - Bačka (P) 1:0, Tavankut - Potisje 2:2, Radnički (S) - Polet (K) 2:1, Tisa - Budućnost (G) 5:0, Preporod - Mladost (A) 4:0, Mladost (BP) - Zadrugar 5:0, Sloga (Č) - Mladost (T) 3:0, Srbobran - BSK 4:2.