104.8191

Војвођанска лига – север: Јесење почасти Петровчанима

29.11.2017. 12:41 12:43
Извор: Dnevnik.rs

Сигурном игром и високом победом над скрпљеном екипом из Српског Милетића, новајлија из Бачког Петровца је потврдио јесењи примат.

Младост (БП) – Задругар 5:0 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца 200; судија Јурић (Сента), стрелци: Кунтић у 34. Ожват у 57. и 60., Кања у 71.и Миленковић у 79. минуту. Жути картон: Стошић (Задругар).

МЛАДОСТ: Шурлан, Кобиларов, Зељковић, Ожват (Валентик), Јакуш, Бабјак, Кунтић, Илић, Кања (Миленковић), Северињи (Јовановић), Павлис.

ЗАДРУГАР: Веселиновић, Радаковић, Павлићевић, Комазец, Вуковић, Стошић, Симић, Бранковић, Кончаревић, Ђаковић (Тасић), Стевановић.

Од првог момента утакмице домаћи су нападали на гол голмана, иначе играча гостију Веселиновића, који је принудно заменио одсутног чувара мреже Задругара Стојановића.

После првог ударца Комазеца у наручје Шурлана, ређале су се шансе Павлиса два пута, Илића, Кање, Зељковића, да би у 34. минуту после центаршута Зељковића врло добри Кунтић главом савладао Веселиновића.

Гости у другом полувремену нису издржали наметнути темпо јесењег првака, па се њихова мрежа још четири пута тресла. Занимљиво је да су сви голови пали после успешних акција са леве стране у режији одличног Зељковића, неухватљивог Кање и капитена Павлиса.

Са два гола се најпре прославио везњак Ожват, који је из близине матирао Веселиновића, повисио је главом Кања у 71. минуту,  а голеаду је завршио Миленковић после свега шест минута проведених на терену. У домаћем тиму није било слабог места, али најбоље су играли двоструки стрелац Ожват, Кунтић, Кања, капитен Павлис и нарочито млађани Зељковић, учесник акција и асистент код свих пет голова.

Ј. Пуцовски

Препород - Младост (А) 4:0 (1:0)

НОВИ ЖЕДНИК: Игралиште Препорода, гледалаца 100, судија: Ковач (Кула), стрелци: Капоња у 45. Баук у 61. У. Ковач у 68. и Грабеж у 84. минуту.

ПРЕПОРОД: Секулић, Недић 7 (Н. Грбић 7), Ђорђевић 7, Вујовић 7 (Терзија 7), Јарић 7, М. Грбић 7, Грабеж 8, У. Ковач 8, Баук 8, Копоња 8, М. Ковач 7.

МЛАДОСТ: Рашета 6, Кнежевић 6, Чопић 6, Станчев 6, Мандић 6, Зорић 6, Јано 6, Грмуша 6, Станојковић 5 (Ђери 5), Рапајић 6, Мандарић 6.

Фудбалери Препорода опростили су се од својих навијача високом победом над Младосит из Апатина и пружили једну од најбољих партија ове јесени. Препород је стигао до вођства минут пре краја полуврмена поготком Копоње. У другом делу домаћи су појачали темпо и сломили екипу Младости са још три гола преко Баука, У. Ковача и Грабежа.

С. Ст.

Таванкут - Потисје 2:2 (1:0)

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, гледалаца 150, судија: Стулић (Апатин), стрелци: Ћук у 30. Плетикосић у 78. за Таванкут, Ромић у 56. и Козомора у 75. минуту за Потисје. Жути картони: Г. Поповић , Сабо (Потисје),

ТАВАНКУТ: Хорватски 7, Сили 8, Слобода 7, Годар 7, И. Скендеровић 7, Пољаковић 7, Шимић 7, Визин 7 (Плетикосић 8), Ћук 8, Н. Скендеровић 7, Лебовић 7, Бедековић 7.

ПОТИСЈЕ: Сабо 8, Козомора 8, Домонкош 7, Вукелић 8, Францишковић 7, Котурица 7, Ромић 7, Давиодовић 7, Војнић 7, П. Поовић 7, Г. Поповић 7.

Фудбалери Таванкута прокоцкали су победу иако су имали игру и шансе али нису искористили и на крају одиграли нерешено. Гојко Ћук је са осам метара шутирао, а голман Сабо је избацио лопту у корнер. Исти играч је у 30. минуту после грешке одбране био прецизан. Гости су  могли да изједначе преко Францишковића пред крај првог дела утакмице, али нису успели. У 52. минуту досуђен је пенал за Таванкут, Годар је слабо извео ударац с беле тачке  па је Сабо  ударац одбранио. Гости се нису предавали, играли су брзо и једноставно и успели да изједначе голом Ромића. Ћук је у 60. минуту поново са три метара шутирао преко пречке. Гости су преко Козоморе дошли у вођство на асистенцију Ромића у 75. минуту.  Тада је у игру ушао резервиста Плетикосић и после центаршутаСкендеровића изједначио резултат.  Лепу шансу на крају меча имао је Гојко Ћук,  али је поново шутирао у руке голмана Сабоа.

С. Стојиљковић

Текстилац - Бачка (П) 1:0, Таванкут - Потисје 2:2, Раднички (С) - Полет (К) 2:1, Тиса - Будућност (Г) 5:0, Препород - Младост (А) 4:0, Младост (БП) - Задругар 5:0, Слога (Ч) - Младост (Т) 3:0, Србобран - БСК 4:2.