Vojvođanska liga – Sever: Gložanci najzad pravi

24.10.2017. 09:57 10:01
Izvor: Ekipa Budućnosti iz Gložana, foto: Privatna arhiva

Budućnost – Polet 2:0 (1:0)

GLOŽAN: Stadion Budućnosti, gledalaca: 200, sudija Zinaja (Subotica). Strelci: O. Štefek u 38. i Dugonjić u 86. minutu. Žuti karoni: Josipović (Budućnost), R. Milenković, Malinović (na klupi) i A. Jovović (Polet).

BUDUĆNOST: Dragišić 7, D. Štefek 7, O. Štefek 8, Grujić 7, Alempić 8, Ralević 7, Vujinović 7 (Stojaković 7), Lalatović 7, Josipović 7, Đ. Kovačević 7, Adamek 7 (Dugonjić 7).

POLET: Spasić 7, Aleksić 6 (Ž. Stanković 6), N. Milenković 7, Jovanović 6, K. Jovović 7, Ristić 6, Stošić 6 (R. Milenković 7), Cvetković 6, A. Jovović 7, Bogdanović 7, Bojanić 6 (Doroslovac 6).

U izvrsnoj fudbalskoj predstavi mladi igrači trenera Saše Filiovića zasluženo su pobedili vrlo dobre goste iz Karavukova. Nakon početne inicijative i mnogo propuštenih šansi Gložanaca, gosti su preko kapitena Bogdanovića u 14. minutu pogodili prečku. Kapiten domaćih Ognjen Štefek je u solo prodoru u 38. minutu nanizao trojicu suparnika i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao vrlo dobrog Spasića, koji je pre toga odbranio zicere Lalatovića, Josipovića i Adameka.

U drugom poluvremenu šanse za Polet nisu iskoristili A. Jovović i Cvetković, dok u timu domaćina nisu bili precizni Lalatović, Đ. Kovačević i Stojaković. Neizvesnost po pitanju pobednika rešio je Dugonjić evrogolom sa dvadeset metara u 86. minutu, posle izvrsnog prodora i dodavanja beka Davida Štefeka.

J. Puckovski

BSK - Radnički (S) 3:3 (1:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 200, sudija: Jurić (Senta), strelci: Stanić u 36. Sušić u 56. Čvokić u 70. za BSK, a Matijević u 20. Lučić u 55. Resanović u 86. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Stanić, Vlajić, Ćurćija, Milanović (BSK), Miletić, Karas (Radnički).

BSK: Ignjatović 7, Čvokić 8, Božić 7, Šomoši 6, Milošević 7, Ćurćija 7 (Janjić 7), Sušić 6, Milanović 8, Ožegović 6, Vlajić 8, Stanić 7.

RADNIČKI: Bulović 7, Martinović 7, Šimon 6, Sazdanić 7, Ćuljak 7, Miletić 6 (Kovačević), Matijević 8 (Stevanović 7), Bošković (Petreš 7), Lučić 8, Resanović 8, Karas 7.

Rivali su prikazali vrlo dobru, borbenu i efikasnu igru. Uz vrlo dobro suđenje postignuto je šest pogodaka, a vrlo teško je odrediti koji je najlepši. Gosti su poveli golom Matijevića posle greške Šomošija. Domaćin je došao do izjednačenja posle centaršuta Milanovića, Stanić je loptu zahvatio glavom i postigao izjednačujući pogodak.

U drugom delu gosti su poveli golom Lučića da bi već u sledećem minutu Sušić poravnao rezultat. Bronogi Cvokić doveo je domaćina u vođstvo u 70. minutu, a gostujući igrač Resanović posle ispucavanja golmana Ignjatovića, loptu je primio na sredini terena i iz prve uspeo da lobuje istrčalog Ignjatovića.

A. Čičić

Bačka (P) - Mladost (P) 1:0 (1:0)

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Rauković (Subotica), strelac: Šotra u 35. minutu  za Bačku. Žuti karton: Đokić (Mladost).

BAČKA: Vuković 7, Dragić 8, Kalinić 7, Polovina 7, Trbović 8, Miles 7 (Rahić 7), Miričić 8, Milovanović 7, Šotra 7 (Tot), Babić 7 (Stojković 7), Kozoš 8.

MLADOST: Lenja 7, Rupar 6 (Milenković), Nešković 6 (Ožvat 6), Baljak 7, Zeljković 7, Kobilarov 6 (Đokić 6), Kuntić 7, Ilić 7, Kanja 7, Plavis 7, Jakuš 7.

Dobra i kvalitetna utakmica. U 30. minutu se ukazala prilika za domaćine kada je Šotra bio u oči u oči sa gostujućim golmanom ali mu je šutirao u ruke. Posle nekoliko minuta Šotra je opet bio u šansi. U 36. minutu su gosti pripretili preko Kanja kada je sa 18 metara oštro šutirao, a golman Vuković je izbio loptu u korner. Radost na tribinama je bilo u 35. minutu pogotkom Šotre kada je Trbović uputio dubinsku loptu do Šotre a on je sa 11 metara matirao golmana gostujućeg tima.

U nastavku Bačka pojačava tempo, čuva rezultat, pokušava iz kontre, ali u tome ne uspeva, a na kraju je zasluženo osvojila tri boda što mu puno znači u daljem takmičenju.

S. Stojiljković

Bačka (P) - Mladost (BP) 1:0, Sloga (Č) - Preporod 2:2, Srbobran - Tisa 0:0, BSK - Radnički (S) 3:3, Mladost (T) - Tavankut 4:0, Zadrugar - Tekstilac 3:2, Mladost (A) - Potisje 2:2, Budućnost (G) - Polet (K) 2:0.

1. Srbobran                  10     7      3      0      14:1  24

2. Mlad. (BP)                10     7      1      2      18:7  22

3. Tisa                           10     5      4      1      15:5  19

4. Mladost (T)               10     5      2      3      20:15        17

5. Potisje                       10     5      2      3      16:12        17

6. Sloga (Č)                   10     4      4      2      23:17        16

7. BSK                           10     5      1      4      28:23        16

8. Radnič. (S)               10     4      2      4      20:15        14