Војвођанска лига – Север: Гложанци најзад прави

24.10.2017. 09:57 10:01
Извор: Екипа Будућности из Гложана, фото: Приватна архива

Будућност – Полет 2:0 (1:0)

ГЛОЖАН: Стадион Будућности, гледалаца: 200, судија Зинаја (Суботица). Стрелци: О. Штефек у 38. и Дугоњић у 86. минуту. Жути карони: Јосиповић (Будућност), Р. Миленковић, Малиновић (на клупи) и А. Јововић (Полет).

БУДУЋНОСТ: Драгишић 7, Д. Штефек 7, О. Штефек 8, Грујић 7, Алемпић 8, Ралевић 7, Вујиновић 7 (Стојаковић 7), Лалатовић 7, Јосиповић 7, Ђ. Ковачевић 7, Адамек 7 (Дугоњић 7).

ПОЛЕТ: Спасић 7, Алексић 6 (Ж. Станковић 6), Н. Миленковић 7, Јовановић 6, К. Јововић 7, Ристић 6, Стошић 6 (Р. Миленковић 7), Цветковић 6, А. Јововић 7, Богдановић 7, Бојанић 6 (Дорословац 6).

У изврсној фудбалској представи млади играчи тренера Саше Филиовића заслужено су победили врло добре госте из Каравукова. Након почетне иницијативе и много пропуштених шанси Гложанаца, гости су преко капитена Богдановића у 14. минуту погодили пречку. Капитен домаћих Огњен Штефек је у соло продору у 38. минуту нанизао тројицу супарника и прецизним ударцем погодио доњи десни угао врло доброг Спасића, који је пре тога одбранио зицере Лалатовића, Јосиповића и Адамека.

У другом полувремену шансе за Полет нису искористили А. Јововић и Цветковић, док у тиму домаћина нису били прецизни Лалатовић, Ђ. Ковачевић и Стојаковић. Неизвесност по питању победника решио је Дугоњић евроголом са двадесет метара у 86. минуту, после изврсног продора и додавања бека Давида Штефека.

Ј. Пуцковски

БСК - Раднички (С) 3:3 (1:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Јурић (Сента), стрелци: Станић у 36. Сушић у 56. Чвокић у 70. за БСК, а Матијевић у 20. Лучић у 55. Ресановић у 86. минуту за Раднички. Жути картони: Станић, Влајић, Ћурћија, Милановић (БСК), Милетић, Карас (Раднички).

БСК: Игњатовић 7, Чвокић 8, Божић 7, Шомоши 6, Милошевић 7, Ћурћија 7 (Јањић 7), Сушић 6, Милановић 8, Ожеговић 6, Влајић 8, Станић 7.

РАДНИЧКИ: Буловић 7, Мартиновић 7, Шимон 6, Сазданић 7, Ћуљак 7, Милетић 6 (Ковачевић), Матијевић 8 (Стевановић 7), Бошковић (Петреш 7), Лучић 8, Ресановић 8, Карас 7.

Ривали су приказали врло добру, борбену и ефикасну игру. Уз врло добро суђење постигнуто је шест погодака, а врло тешко је одредити који је најлепши. Гости су повели голом Матијевића после грешке Шомошија. Домаћин је дошао до изједначења после центаршута Милановића, Станић је лопту захватио главом и постигао изједначујући погодак.

У другом делу гости су повели голом Лучића да би већ у следећем минуту Сушић поравнао резултат. Броноги Цвокић довео је домаћина у вођство у 70. минуту, а гостујући играч Ресановић после испуцавања голмана Игњатовића, лопту је примио на средини терена и из прве успео да лобује истрчалог Игњатовића.

А. Чичић

Бачка (П) - Младост (П) 1:0 (1:0)

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Рауковић (Суботица), стрелац: Шотра у 35. минуту  за Бачку. Жути картон: Ђокић (Младост).

БАЧКА: Вуковић 7, Драгић 8, Калинић 7, Половина 7, Трбовић 8, Милес 7 (Рахић 7), Миричић 8, Миловановић 7, Шотра 7 (Тот), Бабић 7 (Стојковић 7), Козош 8.

МЛАДОСТ: Лења 7, Рупар 6 (Миленковић), Нешковић 6 (Ожват 6), Баљак 7, Зељковић 7, Кобиларов 6 (Ђокић 6), Кунтић 7, Илић 7, Кања 7, Плавис 7, Јакуш 7.

Добра и квалитетна утакмица. У 30. минуту се указала прилика за домаћине када је Шотра био у очи у очи са гостујућим голманом али му је шутирао у руке. После неколико минута Шотра је опет био у шанси. У 36. минуту су гости припретили преко Кања када је са 18 метара оштро шутирао, а голман Вуковић је избио лопту у корнер. Радост на трибинама је било у 35. минуту поготком Шотре када је Трбовић упутио дубинску лопту до Шотре а он је са 11 метара матирао голмана гостујућег тима.

У наставку Бачка појачава темпо, чува резултат, покушава из контре, али у томе не успева, а на крају је заслужено освојила три бода што му пуно значи у даљем такмичењу.

С. Стојиљковић

Бачка (П) - Младост (БП) 1:0, Слога (Ч) - Препород 2:2, Србобран - Тиса 0:0, БСК - Раднички (С) 3:3, Младост (Т) - Таванкут 4:0, Задругар - Текстилац 3:2, Младост (А) - Потисје 2:2, Будућност (Г) - Полет (К) 2:0.

1. Србобран                  10     7      3      0      14:1  24

2. Млад. (БП)                10     7      1      2      18:7  22

3. Тиса                           10     5      4      1      15:5  19

4. Младост (Т)               10     5      2      3      20:15        17

5. Потисје                       10     5      2      3      16:12        17

6. Слога (Ч)                   10     4      4      2      23:17        16

7. БСК                           10     5      1      4      28:23        16

8. Раднич. (С)               10     4      2      4      20:15        14