Vojvođanska liga – sever: Čonopljani odneli bod

17.10.2017. 12:12 12:13
Izvor: Dnevnik.rs

Domaćini iz Adorjana su dobro počeli, pa je odbrana gostiju iz Čonoplje kapitulirala u 15.minutu, kada je najveći deo posla odradio Mark Boršoš, a Draganu Šicaru je ostalo da loptu sa dva metra sprovede u praznu mrežu.

Tisa – Sloga  1:1 (1:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 150. Sudija: A. Milosavljević (Subotica). Strelci: Šicar u 15. za Tisu, a Vukas u 74. minutu za Slogu. Žuti karton: Ninković (Sloga).

TISA: Tasić 7, Maslovara 8, Ušumović 7, Šicar 7, Živković 7, Damjanović 7, Boršoš 7, (Nikutović -), Đuranović 7, Todorović 7 (Panić -), Plavšić 6, Milikić 7 (Kekezović -).

SLOGA: Zorić 7, Rebić 8, Kemenj 7, Tobić 7, Milošević 7, Vukas 7, Ninković 7, Vemić 7, Mitrović 6 (Jajić 7), Konjović 7, Purić 7.

Na centaršut Boršoša u 33.minutu Šicar je prokockao stopostotnu šansu, njegov šut glavom pogodio je prečku.

Posle odmora gosti su još žešće napadali što je urodilo plodom u 74.minutu. Marko Rebić je prošao  po desnoj strani uleteo u šesnaesterac i precizno proigrao Milovana Vukasa koji je pogodio metu. Napadači Tise su promašili nekoliko zicera, a u samom finišu utakmice u 88.minutu iz kontre Šicar je proigrao Sašu Nikutovića, ali je ovaj na sreću gostiju šutirao iznad prečke, pa su tako iz Adorjana gosti zasluženo odneli bod.

M. Mitrović

Tavankut - BSK 3:2 (1:2)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 250, sudija: Kisin (Bač), strelci: N. Skenderović u 2. Vojnić u 60. i 88. za Tanavkut, a Ožegović u 10. i Vlajić u 20. minutu za BSK.  Žuti kartoni: Gadar, Balažić, Vojnić (Tavankut), Čvokić, Božić, Šojmoši, Milošević (BSK).

TAVANKUT: Paunović 7, Sili 7, I. Skenderović 7, Poljaković 7, Balažević 8, Šimić 8, Godar 7 (G. Skenderović 6), Vizin 7 (Bedeković 6), Ivanišević 7 (Ćuk 7), N. Skenderović 8, Vojnić 9ž.

BSK: Ignjatović 7, Cvokić 7, Božić 7 (Ćujić), Šojmoši 7, Milošević 7, Basarić 7, Sušić 7, Ožegović 8, Vlajić 7, Stanić 7, Miljanović 7.

. Nebojša Skenderović je matirao golmana Ignjatovića već u 2. minutu na asistenciju Vizina. Malo kasnije gosti su iz brze akcije izjednačili.  Ponovo su gosti poveli preko Žarka Vlajića. Tavankućani  potom sredili redove i uspeli da preokrenu rezultat.

S. St.

Budućnost (G) - Bačka (P) 1:2, Polet (K) - Mladost (A) 5:2, Potisje - Zadrugar 1:0, Tekstilac - Mladost (T) 2:2, Tavankut - BSK 3:2, Radnički (S) - Srbobran 0:1, Tisa - Sloga (Č) 1:1, Preporod - Mladost (BP) 1:3.