Vojvođanska liga – sever: Nije pomogla promena trenera

02.04.2019. 13:25 13:26
Izvor: V. Janković/ Momenat sa utakmice u Mladenovu

Šok terapija sa novim trenerom Branislavom Grahovcom nije donela pomak u igri Mladenovljana, koji su zadržali neefikasnost.

Budućnost (M) - Radnički (S) 0:2 (0:0)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca:200, sudija: A. Milosavljević (Subotica), strelac: Matijević u 68. i u 90. minutu, žuti kartoni: Čuljak, Žeželj (Radnički).

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Medić, Ralević (Šatora), Radičić, Lovre, Vulić, Dujaković, Josimović, Jurčević, Sekulić (Đumić), Subošić (Vasić).

RADNIČKI (S): Zorić, Grgić, Čuljak, Rnjak, Vuković , Žeželj (Bubonja), Resanović, Mazinjanin (Zambo), Veselinović, Matijević (Zorica), Vukadinović.

Za nerealizovane šanse fudbalere Budućnosti kaznio je kapiten Somboraca Milan Matijević, koji je krunisao dve brze i filigranski precizne akcije svoje družine.

Đ. Štrbac

Tisa - BSK 2:1 (0:1)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: Strahinja Kovač (Vrbas. Strelci: Žmukić u 66. i Šicar u 70. za Tisu, a Medić u 21. minutu za BSK.

TISA: Tasić 7, Stanišić 7, Tandari 8, Panić 7, Todorović 7, Žmukić 7, Živković 7, Apro 6 (Šijačić 6), Đuranović 7, Šicar 8, Čabrilo 6 (Nađ 7).

BSK: Molnar 7, Stanić 7, Božić 6, Vladetić 6, Vujić 7, Medić 7 (Savić -), Agbaba 6, Perović 7, Živkucin 7, Sušić 6, Danujević 7.

Fenjeraš iz Bačkog Brestovca propisno je namučio domaćine. U 21. minutu Medić je čak uspeo da nadmudri odbranu Tise, pa su gosti poveli. Pokušavala je domaća ekipa da do odmora anulira prednost gostiju, ali bez uspeha.

U drugom poluvremenu Tisa je preuzela igru, ali do izjednačenja je došlo tek u 66.minutu. Četiri minuta kasnije za preokret Šicar je solo akciju započeo sa polovine terena , kroz sredinu ušao u šesnaesterac i zatresao mrežu Molnara. Imala je Tisa još nekoliko prilika, Šicar pogodio i stativu, ali nije uspela da uveća prednost.

M. Mitrović

Mladost (BP) – Crvenka 1:1 (1:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 250; sudija Krušić (Kanjiža). Strelci: M. Adamek u 38. minutu za Mladost, Radmanović u 86. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Ožvat (Mladost), J. Subotić, Dragović (Crvenka), crveni karton: Ivić (Crvenka).

MLADOST: Lenja, Štefek, Poznanović (Celin), Gluvić, Kanja, M. Adamek (Kobilarov), Severinji (Ožvat), Fabri, Dokić, Jakuš, Škrbić.

CRVENKA: Drinčić, Kostić, Radmanović, Sakić (Babić), M. Subotić, Faćol, Marić (Dragović), Ivić, Vujović, J. Subotić, Furtula.

U prvom poluvremenu  ni jedna od ekipa se nije pokazala u pravom svetlu, iako su Petrovčani bili za nijansu bolji. Potvrdio je to Milan Adamek golom u 38. minutu posle dodavanja Gluvića sa desne strane. U 18. minutu golman Crvenke Miljan Drinčić povredio je prst, ukazana mu je pomoć i hrabro, uz bolove, ostao je do kraja na golu, jer gosti nisu imali rezervnog čuvara mreže. Drinčić je pet minuta posle povrede spasao čist gol.

U nastavku meča kao da su igrala sasvim dva različita tima. Inicijativu su preuzeli Crvenčani, opasno napadali, ali je golman Lenja bio prosto nesavladiv. Ukrotio je najmanje pet zicera.  Gosti su u 73. minutu bili najbliže izjednačenju, kada se lopta odbila od roglja gola na nogu Faćola, koji je snažno opalio, ali golman Lenja je paradom spasao svoj gol. Konačno u 86. minutu posle silnih propuštenih prilika, Crvenčani su izjednačili. Bio je to pomalo čudan gol Radmanovića, koji je centrirao sa desne strane, lopta je odskočila u šesnaestercu, prevarila sve igrače i završila u donjem desnom uglu.

J. Pucovski

Bajša - Bačka (P) 3:2 (0:1)

BAJŠA: Staion Bajše, gledalaca 250, sudija: Martinović (Kljajićevo), strelci: Hovrat u 46. i 47. Čagalj u 75. za Bajšu, Milovanović u 25. i Petković u 85. minutu za Bačku.

BAJŠA: Damjanović 7, Boroš 7, Majkić 7, Krivokapić 7, Tresiglavić 7, Majoroš 6, I. Kočiš 7, Kataraš 7, Mihalec 7 (Marijanović), Čagalj 7,5 (Petrić), S. Kočiš 6 (Horvat 8).

BAČKA: Stantić 6,5, Doslov 6,5, Kovač 6,5, Radulović 6,5, Živan 6,5 (Vujaklija), Stanačev 7, Taner 6,5 (Petković 7), Ignjatović 7, Momčilov 7, Šaban 7, Milovanović 7,5.

U komšijskom derbiju pobeda je pripala domaćinu. Gosti su poveli lepim golom Bojana Milovanvoića u 25. minutu, dok su fudbaleri Bajše propustili nekoliko šansi. U drugom poluvremenu trener Bulatović  ubacio je Horvata koji je za nepunih dva minuta postigao dva gola i preokrenuo je rezultat. U 75. minutu Čagalj postigaolep pogodak,  a Petković je ublažio poraz u finišu utakmice.

S. St.

Radnički (ST) - Tavankut 3:2 (1:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalac 300, sudija: Šipoš (Srbobran), strelci: Kovačević u 28. Bogunović u 50. i Knežević u 88. za Radnički, a N. Skenderović u 47. i Pejić u 85. minutu za Tavankut.

RADNIČKI: Pavasović 6,5, Arežina 7, Šarenac 6,5, Čordašić 7,5, Slavuljica 6,5, Kneževć 7, (Mančić), Đorović (Kovačević 7), Šćepanović 7 (Sapozničenko), Bošković 7, Cvetković 7, Bogunović 8.

TAVANKUT: Sabo 6,5, Kujunyić 6,5, Sloboda 7, Temunović 6,5, Oblaković 7, I. Skenderović 7, Šimić 7, Poljaković 6,5, Godar 6,5 (Pejić 6,5), N. Skenderović 7, Plavšić 6,5 (Dopuy 6,5).

Kapiten Milan Bogunović iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio je prečku, da bi u 28. minutu Kovačević iskoristio grešku odbrane za vođstvo.

Samo što je počelo drugo poluvreme Šimić je centriao a Nebojša Skenderović je izjednači. Bogunović je iz slobodnog udarca pogodio mrežu, a Sabo se istakao posle slabog udarca Kneževića.

Gosti nisu odustali, napadali i izjednačili u 85. minutu golom Pejića. Rezervista sa klupe dva minuta kasnije posle faula nad Kovačevićem u šenaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran sa  bele tačke bio je Knežević.

S. St.

Polet - Tekstilac 2:1 (1:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 60, sudija: Čapko (Ruski Krstur), strelci: Zec u 10. S. Sanković u 55. (iz penala) za Polet, Vukobratović u 42. minutu za Tekstilac

POLET: Spasić 7, Blagojević 6,5, Milunović 6 (Smiljkoviić 6), Anđelković 7, S. Stanković 7,5, Ž. Stanković 7, Stošić 7, Zlatković 7, Zec 7,5, Bogdanović 7, Veličković 6.

TEKSTILAC: Krstić 6,5, Latinović 6,5, Gostović 6,5, Divjak 7,5, Stevanović 6 (Pivarov 6), Đokić 6,5, Božičić 7 (Spasić 6), Dakić 7, Radoičić 6,5 (Vukadinović), Mitrović 6,5, Vukobratović 7.

Opštinski rivali nastupili su u podmlađenim sastavima, ali je viđena lepa igra. Domaćin je pobedio teško ali zasluženo. Domaći napadač Zec istakao se dobrom i efikasnom igrom, a kod gostiju najbolji pojdinac bio je Nenad Divjak.

A. Čičić

Mladost (A) - Mladost (T) 4:1, Tisa - BSK 2:1, Budućnost - Radnički (S) 0:2, Polet (K) - Tekstilac 2:1, Mladost (BP) - Crvenka 1:1, Vrbas - Sloga (Č) 0:2, Radnički - Tavankut 3:2, Bajša - Bačka 3:2.