Vojvođanska liga – sever: Čonopljani slavili

16.10.2018. 12:43 12:45
Izvor: Dnevnik.rs

Tri boda osvojila je ekipa koja je napravila jednu grešku manje, jer je navodni derbi bio daleko od očekivanog.

Mladost (A) - Sloga (Č)  2:3 (1:2)

APATIN: Stadion Mladosti, gladalaca oko 200, sudija: Goran Tešanović (Srbobran). Strelci: Milanović u 45.  Basarić u 65. za Mladost,a N. Milošević u 19. Kemenj u 43.  i Lučić u 89. minutu za Slogu Žuti kartoni: Petreš, Bursać i Milanović (Mladost)

MLADOST: Rašeta 6,5, Knežević 5,5, Petreš 6, (Marin),Kuntić 6,5, Zorić 5,5, (Basarić 7), Gligorijević 5,5, Milanović 6, Faber 6, Rapaić 6, Mišković 6, (Ožegović)

SLOGA: M.Milošević 5, Štrbac 6, Kemenj 7, N. Milošević 5,5, Mijatović 6, (Hoscieslavski), Ninković 6,5, (Vladetić), Mitrović 6, Konjović 6, Lučić 7,5 (Vidović), Stojšić 6,5, Purić 6

Istini za volju bilo je uzbuđenja, rezultatske neizvesnosti, a sve ostalo treba brzo zaboraviti, kao i arbitra Gorana Tešanovića iz Srbobrana koji je svojom čudnom odlukom u 80. minutu odlučio pobednika. Naime u tom trenutku, kod rezultata 2:2, Tešanović je imao čistu situaciju da pokaže na belu tačku, jer je jedan od gostujućih igrača u svom šesnaestercu rukom zaustavio loptu koja je išla prema golu.

Milanović savladao golmana Sloge postigavši pogodak direktno iz kornera, a rezultatska neizvesnost došla je u 65. minutu nakon što je Basarić izjednačio na 2:2.. Kazna za promašaje došla je dva minuta pre isteka regularnog toka kada je Strahinja Lučić uspeo da iskoristi konfuziju u odbrani domaćina i savlada Rašetu.

J. Banjac

Budućnost (M) - Bačka (P) 1:0 (1:0)

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca:200, sudija: S.Kovač (Vrbas), strelac: Ralević u 41. minutu, žuti kartoni: Ralević, Kovačević (Budućnost), a Đurović, Kolak (Bačka).

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Medić, Radičić, Antonić, Raletić, Ileš (Šatora), Đumić, Tasić (Kopanja), Kovačević, Vignjević (Banjac), Prošić.

BAČKA (P): Marović, Došlov, Nikšić (Bijelić), Đurović, Kolak , Gnjatović, Dražić (Borenović), Stanaćev, Milovanović, Miličić, Šotra.

Zabeležili su Mladenovljani minimalnu, ali potpuno zasluženu pobedu u duelu sa solidnim Pačircima. Gol odluke postigao je vižljasti Vladimir Ralević, glavom sa desetak metara, posle vrlo dobro izvedenog kornera. Do kraja utakmice fudbaleri Budućnosti držali su situaciju na terenu pod kontrolom.

Đ. Št.

Mladost (BP) – Radnički (ST)(1:2 (0:1)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca oko 300, sudija Vasiljević (Odžaci). Strelci: Kanja u 47. za Mladost, a Matijašević u 21. i Antunić u 65. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Šproh (Mladost), Radmanović i Bortnik (Radnički).

MLADOST: Lenja, Ožvat (Plavšić), Šproh, Babjak, Poznanović (Jakuš), Beronja, Kanja, Pavlis, Severinji (Popadić), Fabri, Đokić.

RADNIČKI: Pavasović, Baljak, Vujičić (Ostojić - Sazdanić), Matijašević, Radmanović, Đorović, Šćepanović (Kobiljski), Bošković, Bortnik, Bogunović, Antunić.

Somborci su opravdali ulogu favorita. Od početka su zaigrali napadački, njihov najbolji strelac Matijašević je triput neprecizno šutirao iznad i pored gola. Četvrti Markov pokušaj u 21. minutu  bio je uspešan posle akcije Đorovića i Antunića,  kada je iz blizine savladao Lenju.

Domaći su u drugom poluvremenu krenuli silovito. Posle prodora Pavlisa sa leve strane i odličnog centaršuta u 47. minutu, Kanja je pogodio donji desni ugao gola Pavasovića. U 65. minutu Đokić je pao o šesnaestercu Somboraca i dok su domaći tražili jedanaesterac od sudije Vasiljevića, loptu je prihvatio brzonogi i opasni Antunić, pretrčao dobar deo terena i sa desne strane pogodio suprotni ugao gola domaćih. Tako je obezbeđena očakivana pobeda favorita.

U 78. minutu Fabri je dobro šutirao, ali je Pavasović čvrsto prigrlio loptu.

J. Pucovski

Tisa - Tavankut 1:2 (1:1)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100, sudija: Milosavljvić (Subotica), strelci: Šicar u 26. za Tisu, a N. Skenderović u 4. i Plavšić u 49. minutu za Tavankut.

TISA: Tasić 6, Panić 6, Šicar 7, Živković 6,5, Aražina 6 (Taći), Boršoš 6 (Lazić 6), Čabrilo 6, Đuranović 6, Čanadi 6 (Vujaklija), Todorović 7, Šijačić 6.

TAVANKUT: Sabo 7, I. Skenderović 7,5, Sloboda 7, Temunović 7, Balažić 7,5, Godar 7, Simić 7, Vizin 7,5, Pejić 7 (Francišković), N. Skenderović 7 (Kujunyić), Plavšić 7.

Debakl domaćina najavilo je rano vođstvo gostiju iz Tavankuta, kad je u četvrtom minutu kiksirala odbrana, a Nebojša Skenderović sa 20 metara pored istrčalog golmana Dušana Tasića pogodio cilj. Tisa je imala igru i sedam šansi, a bi u 26. minutu na nabačenu loptu regovao Dragan Šicar i izjednačio.

Početkom drugog dela Saša Plavšić je efektnim golom doneo prednost Tavankućanima.

M. Mitrović

BSK - Crvenka 1:1 (0:1)

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija: Latinović (Bačka Palanka), strelci: Đođić u 70. za BSK, a Šakić u 17. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Jovanović, Bojić, Savić, Bačić (BSK), Ivić, Šakić (Crvenka).

BSK: Marinković 7,5, Stanić 7, Jovanović 6,5 (Beljanski 7), Đođić 7,5, Bojić 7, Divjak 7, Agbaba 7,5, Kulić 6,5 (Bačić 7), Medić 7, Savić 7, Danojević 7.

CRVENKA: Đurišić 7,5, Kovačević 7, Bulatović 7, Dragović 7, Babić 7,5, Subotić 7,5, Ivić 6,5 (Faćol 7), Vujović 7, Furtula 7 (Kulić 6,5), Manojlović 7, Šakić 7,5.

Ekipe su prižile prosečnu igru bez mnogo šansu i prema prikazanoj igri rezultat utakmice je realan. Obe ekipe propustile su po dve veoma povoljne prilike, jer su golmani odlično intervenisali. Utakmica je protekla fer i korektno, a najbolji igrač ove utakmice je gostujući napadač Šakić.

A. Čičić

Polet - Bajša 1:1 (1:1)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 100, sduija: Čapko (Ruski Krstur), strelci: Bogdanović u 33. (iz penala) za Polet, a Laćak u 13. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Marković, A. Stošić (Polet), Sakač (Bajša).

POLET: Marković 7 (Ivanović 7), Milunović 8, Stanojković 7, Ž. Stanković 7, S. Stanković 7, K. Jovović 7,5, M. Stošić 6 (Stojković ,5), Zlatković 7,5, A. Jovović 7,5, Bogdanović 7,5, A. Stošić 6 (Malinović 6,5)

BAJŠA: Damjanović 7,5, Marijanović 7, Boroš 7,5, Laćak 7,5, Horvat 6,5 (Tot 6,5), Majoroš 7,5, Žemberi 7,5, Majkić 7, Krivokapić 7, Sakač 6 (Kočiš 6,5), Mihalec 7.

U Karavukovo je viđena dinamična i borbena igra. Gosti su bili nešto bolji u prvom delu i u 13. minutu poveli su lepim golom iz slobodnog udarca. Domaćin je izjednačio u 33. minutu posle opravdano dosuđenog penala.

Drugi deo utakmice doneo je nešto bolju igru na obe strane i obe ekipe su promašile po tri izuzetno povoljne prilike. Ovu utakmicu karakteriše izuzetno dobro suđenje mladog sudije Ivana Čapka iz Ruskog Krstura koji je striktno primenjivao pravila i donosio pravedne odluke.

A. Čičić

Vrbas - Mladost (T) 5:0, Mladost (BP) - Radnički (St) 1:2, Polet (K) - Bajša 1:1, Budućnost - Bačka 1:0, Tisa - Tavankut 0:1, Mladost (A) - Sloga (Č) 2:3, BSK - Crvenka 1:1, Radnički (S) - Tekstilac 3:2.