VOJVOĐANSKA LIGA – JUG  Tatra - Jugović 4:2 (3:1)

21.05.2019. 11:40 11:45
Izvor: Momenat sa utakmice u Kisaču Foto: Dnevnik.rs

Četa trenera  Tatre Dragana Ćulum  je u svim elementima fudbalske igre nadigrala goste iz Kaća

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 350, sudija Subašić (Veternik), strelci Klaić u 13, Poštić u 15. Barić u 41. i 90.  za Tatru, a Poštić u 17. (autogol) , i Terzić 70. (iz penala) za Jugović.  Žuti kartoni: Buđik, Poštić, Lukić, Klaić(Tatra) i Ćeran, Stojanović, Mladenović, Vucković(Jugović).

TATRA: Buzayija 7, Zirić 7, Mrđenović 7, Apić 7, Poštić 7, Subotin 7, Klaić 8, Grlica 7 (Buđik 7), Lukić 7, Barić 9, Nastić 7(Borovnica 7).,

JUGOVIĆ: Mladenović 6, Ćeran 6, Vucković 6, Vuletić 7, Srdić 7(Pavlović 6),Jaksić 7(Ris 6), Terzić 7, Nikolić 6, Stojanović 6, Plavčić 7 i Milojević 6

Četa trenera  Tatre Dragana Ćulum  je u svim elementima fudbalske igre nadigrala goste iz Kaća. Domaći su iznenadili favorizovane goste, iod prvog minuta imali su incijativu i nisu dizvolili Kaćanima da se razmahnu. Kisačani su igrakli brzo i jednostavno i pored četiri postignuta gola imali su još nekoliko lepih prilika. Bila je to najbolja partija domaćih u prolećnom delu prvenstva u Vojvođanskoj ligi, Domaći su na kraju nagrađeni velikim aplauzom.

P. Palik

Radnički (Š) - Hajduk (D) 1:1 (0:0)

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 120, sudija Meničanin (Vrdnik).Strelci: Stojkšić u 57. za Radnički, a Milojević u 90. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Matić, Perović, Derajić, Aperlić (Radnički), Stević, Lukić, Šućak, Bojić (Hajduk).

RADNIČKI: Ilić 7, Mijatović 7 (Šuša), Aperlić 7, Vasić 7, Stojšić 7, Derajić 7 (Mirčetić), Krajnović 7, Matić 7, Perović 7, N. Sarić 7, Teofilović 7 (J. Sarić).

HAJDUK: Radić 7, Lukić 7, Stević 7 (Sovilj), Pendo 7, Nestorović 7, Bojić 7, Šućak 7, Skorupan 7, Milenković 7 (Mandić), Savićević 7 (Veljković), Milojević 7.

U prvom poluvremenu nije bila dobra igra. Rivali su igrali otvoreno, a gledaoci su bili uskraćeni da vide koji gol, iako je bilo šansi na obe strane.Domaćini su poveli i stvorili još neke šanse, ali nisu uspeli ni jednu da realizuju.Ni gosti nisu iskoristili penal. Ali, u finišu igre, domaća odbrana nije dobro blokirala Milojevića, koji se izborio za loptu,  i na lak način je matirao golmana Ilića.

Sremac - LSK 4:0 (3:0)

VOJKA: Igralište Sremca, gledalaca 100, sudija Stojić (Novi Sad).Strelci: Marković u 13, 45. i 45. i Draganović u 90. minutu. Žuti karton: Vuletić (LSK).

SREMAC: Spalović 7, Kuburović 7, Belak 7, Milojević 7, Draganović 7, Grujin 7, Bosnić 7 (Đurčin), Babić 7, Marković 9 (Šaka), Kolarov 7 (Kačar 7).

LSK: Ovšek 7, Vukolić 6, Dronić 6, Nenadović 7, Lađevac 7, Maksimović 6, Dragišić 6, Vuletić 7, Šćurk 6, Bosančić 6, Pisarević 6.

I pored pobede domaćina, Laćarci su se pošteno borili.U prvom poluvremenu odigrali su nešto slabije, ali u nastavku igrali su bolje, iako su izgubili utakmicu ubedljivo. U domaćem timu blistao je raspoloženi trostruki strelac Marković.

L. Kovačević

Prvi maj - Podunavac  3:2 (2:1)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 300, sudija Repčeg (Vrbas).Strelci: Ristić u 5. i Đokić u 14. i 60. za Prvi maj, a Balešević u 44. i Čelar u 50. minutu (iz penala) za Podunavac. Žuti kartoni: Bajić (Prvi maj), Balešević (Podunavac).

PRVI MAJ: Šegavac 7, Stoisavljević 7 (Dobić 7), Bajić 8, Stanivuković 7, Ristić 8, Mačvanski 7 (Ostojić 7), Đokić 9, Tepić 7, Radišić 8, Čupeljić 8, Stojčić 8.

PODUNAVAC: Krompić 8, Čelar 8, Paunović 7, M. Živković 7 (Đukić 7), Zogović 7, Balešević 7 (Pejčinović 7), Kačarević 7,  Anđelković 7, Ivanović 8 (Petronijević 7), M. A. Živković 7, Gavrilović 7.

Ristić je doveo prvomajce u vođstvo iz slobodnog udarca sa oko 30 metara. A Đokić je bio strelac posle pasa Čupeljića. Sve je bilo u dva poteza. Đokić je prošao kao tane kroz trojicu protivničkih igrača, i golman Krompić je bio matiran.

U finišu poluvremena mnogobrojni gledaoci su videli izvanredan gol Baleševića.Odbijenu loptu od domaće odbrane na nekih 30 metara je uhvatio iz prve snažnim šutem vratio u mrežu iznenađenog Šegavca.Sve je Šegavac pokušao, ali za malo je bio kratak.

U nastavku, igranje Stoisavljevića rukom sudija je kaznio najstrožom kaznom. A, Čelar je bio siguran izvođač sa bele tačke. I tako je poravnao rezultat.Ali, onda je na scenu stupio još jednom Đokić. Izvanrednim lob udarcem sa 18 metara je prevario golmana Krompića.

J. Đorđević

Hajduk (B) - Sloga (T) 1:2 (1:1)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 150, sudija Graovac (Ruma).Strelci: Ž. Mitrović u 11. za Hajduk, a Nikola Tomić u 15. i Banović u 79. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Marković, Ćuk, Svitić, Pastor, Nikola Tomić (Sloga).

HAJDUK: Blagojević 6, Jovanov 6, Subotin 6, Orošić 6 (Milovčević 6), Đorđević 6, Ž. Mitrović 7, M. Gavrilović 7, M. Mitrović 7, Petrović 7, Mačak 6, Curaković 6.

SLOGA: Borojević 7, Pastor 7, Nemanja Tomić 7, Banović 6, Svitić 6, Marković 7, Đorđević 7 (Prolić), Vukaljević 6, Ćuk 6, NikolaTomić 6, Tucakov 7.

Bilo je lepo videti kako su braća Milan i Željko Mitrović izmenjali duple pasove i na kraju je Željko lako matirao Borojevića sa desetak metara. Mogli su, posle vođstva domaćini postići još koji gol.Onda su gosti izveli brzu kontru i Nikola Tomić je poravnao rezultat.U nastavku su Beščani bili ofanzivniji, ali strelci su bili brzopleti.Samo je Ž. Mitrović u 68.pogodio prečku, onda su gosti iz  kontre pogodili mrežu.

M. Batalo

Hajduk (Č) -  Sloga (E) 0:6 (0:2)

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca oko 50. Sudija: Stoiljković (Novi Sad). Strelci: Kobiljski u 10. i 50., Považan u 15, Stojšić u 55, Grković u 56. Đurkić u 90. minutu.

HAJDUK: P. Sladojević, Lazić, Šarić, Samolovac, Majski, D. Sladojević, Nađalin (Popović), Makivić, Maksimović (Njegovan), Vujičić, Srećkov.

SLOGA: Petrović (Roška), Dončić, Kobiljski, Grković, Považan (Đurkić), Stojšić, Barunović (Ristić), Grubiša, Bojanić, Drobac, Cvijić.

Erdevičani su u Čurugu bez većih problema stigli do ubedljive pobede. Žare Kobiljski, u prošloj sezoni najbolji strelac Hajduka, ovog puta u dresu Sloge bio je dvostruki strelac, a golove su još postigli: Boris Považan, Nemanja Stojšić, Aleksandar Grković i rezervista Nenad Đurkić.

P. Bundalo

Jedinstvo - Podrinje 1:0 (0:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 200, sudija Grmuša (Petrovaradin).Strelac: Igrač u 68. minutu (iz penala).Žuti kartoni: Mihajlović (Jedinstvo), Đurđević, Teodorović (Podrinje).Crveni karton: Živković (Podrinje).

JEDINSTVO: Jovišić 7, Tošić 7 (Cvetanović 7), Mihajlović 8, Subotić 7, Grubor 7 (Đuran 7), Vukmirović 7 (Denić), Igrač 8, Milanović 7, Živanović 8, Bojić 7, Delić 7.

PODRINJE: Relić 8, Tepodorović 8 (Stojanović), Radovanović 8, Vladisavljević 6 (Arsenović 6), Pršić 7 Đurđević 6 (Živković 5), Trebovac 7, Pantić 6, Arsenović 6, Tomić 6, Ivić 6, Mijailović 6.

Utakmica sa dosta lepih akcija i gol šansi. Prvu su imali gosti preko Trebovca, ali Jovišić je bio na visini zadatka. Domaćini su ponovo ispoljili svoju staru boljku, neefikasnost. U nastavku ista slika. Domaćini stvaraju prilike, ali, gostujuća odbrana je mogla uvek da osujeti na vreme svaki napad domaćina. I onda su gosti pogrešili i skrivili penal. s bele tačke Igrač je bio siguran.

M. Bzovski

ČURUG: Hajduk - Sloga (E) 0:6, KISAČ: Tatra - Jugović 4:2, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Podrinje 1:0, RUMA: Prvi maj - Podunavac 3:2, VOJKA: Sremac - LSK 4:0, ŠID: Radnički - Hajduk (D) 1:1, BEŠKA: Hajduk - Sloga (T) 1:2. Borac iz Šajkaša je bio slobodan.