Vojvođanska liga – jug: Umalo od gotovog veresija

07.05.2019. 10:43 10:45

Podrinje - Radnički (Š) 3:2 (2:0)

MAČVANSKA MITROVICA: Stadion Podrinja, gledalaca 300, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelci: Đurđević u 14, Arsenović u 45.i Mijailović u 63. za Podrinje, Derajić u 76. i Mijatović u 83. za minutu Radnički. Žuti kartoni: Teodorović, N. Radovanović (Podrinje), Teofilović, Aprlić, Derajić, Perović (Radnički).

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 7, N. Radovanović 6, Pršić 6, Đurđević 7 (Vladisavljević 6), Trebovac 6 (Živković 6),  Čokanjalović 7, Pantić 7, Arsenović 7, Tomić 7 (Rogo 6), Mijailović 7.

RADNIČKI: Kozeljac 8, Bimić 6 (Bošnjaković 7), Aperlić 6, Vasić 6, Stojšić 7, Šuša 7, Derajić 7, Krajnović 7, N. Sarić 7, Perović 7, Teofilović 6 (Mijatović 7).

Umalo da igrači Podrinje od gotovog rezultata skoro naprave veresiju, iako su počeli dobro. Plod takve igre je i dva gola u prvom poluvremenu. Izvanredan gol je postigao Arsenović iz šuta s 17 metara.

I u nastavku počelo je sve dobro za domaćine. Poveli su sa 3:0 i  imali su šanse da iz najstrože kazne povedu sa četiri gola razlike. Ali je Trebovac šutirao visoko preko prečke. Sve posle toga bilo je u znaku gostiju iz Šida. Postigli su dva gola, a imali su prilike i za bolji rezultat.

M. Drmanović

LSK - Sloga (T) 3:5 (1:3)

LAĆARAK: Stadion LSK-a, gledalaca 120, sudija Samac (Futog). Strelci: Dronić u 17, Maksimović u 60. i Radić u 84. za LSK, a Đorđević u 22, 71. i 80, Banović u 35. i N. Tomić u 41. minutu za Slogu.

LSK: Ovšek 5, Vukolić 6, Vranješević 7, Dronić 7, Maksimović 8, Lađevac 6, Bosančić 7, Vuletić 7,  Savić 6, Nenadović 6 (Kostadinović 6), Šćurk 6.

SLOGA: Borojević 6, Pastor 7, Zelić 7, D. Vukaljević 7, Banović 8, Svitić 7, Marković 7 (Ćuk), Đorđević 9 (L. Tomić 7), N. Tomić 8 (Đukić) S. Vukaljević 7, Prolić 7.

Dobra igra u Laćarku. Rivali su igrali otvoreno i to je najveća draž ove utakmice. Gledaoci su uz to  mogli da vide i lepih osam golova sve iz izrađenih akcija. Gosti zasluženo odneli bodove, jer su sve svoje šanse iskoristili.

L. Vuletić

Podunavac - Hajduk (B) 3:2 (2:0)

BELEGIŠ: Igralište Podunavca, gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica). Strelci: Petronijević u 2. (iz penala), M. Živković u 35. i M. A. Živković u 90. za Podunavac, a Gavrilović u 61. i Subotin u 69. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Zogović (Podunavac), Orošić (Hajduk). Crveni karton. Curakovićč (Hajduk).

PODUNAVAC: Mladenović 7, Čelar 7, Đurić 7, M. Živković 7, Paunović 7, Petronijević 8, Zogović 7, Balešević 7 (Anđelković 7), Kačarević 7, Ivanković 7 (M. A. Živković 8), Mandić 8 (Pejčinović 7).

HAJDUK: Radaković 7, Subotin 7, Orošić 7, Đorđević 6, Ž. Mitrović 6, M. Gavrilović 7, M. Mitrović 7, Petrović 7, Milovančević 6 (Mihajlović 6), Curaković -, Jovanov 7.

I pored pobede domaćina Beščani se nisu ni malo obrukali. U prvom poluvremenu odigrali su nešto slabije, ali u nastavku igrali su odlično iako su još od 25. minuta ostali sa deset igrača, jer je isključen Curaković. U samom finišu utakmice domaćini su srećno postigli gol. M. A. Živković je iskoristio smušenost u gostujućoj odbrani i izblizine savladao Radakovića.

M. Radaković

Sloga (E) - Hajduk (D) 2:0 (1:0)

ERDEVIK: Stadion Sloge, gledalaca 200, sudija Repček (Vrbas). Strelci: Vuković u 28. i Grković u 80. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Đurić, Smiljanić (Sloga), Milojević, Skorupan (Hajduk). Crveni karton: Pendo (Hajduk).

SLOGA: Petrović 7, Đurkić 7, Vuković 7, Kobiljski 7 (Bojanić), Smiljanić 8, Grković 7, Cvijić 6 (Drobac), Bajunović 7 (Považan), Grubiša 7, Ristić 7, Stojšić 7.

HAJDUK: Radić 7, A. Simić 6, Stević 6, Halilović 6 (Sovilj), Pendo 6, Lukić 6, Šućak 7 (Milenković), Skorupan 7, Milojević 6, Savićević 7, D. Simić 6.

A. Kuzmić

Borac (Š) - Sremac 3:0 (1:0)

ŠAJKAŠ: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija:Gačinović (Novi Sad), strelaci: Veselinović u 1. i 60. (iz penala), Panić u 84. minutu. Crveni karton: Bosnić (Sremac).

BORAC: Vojvodić 7, D. Ris 7 (Đaković), Makivić 8, Cvijić 7, Zečević 7, B. Ris 7, Prodanov 7, Stanković 8 (Čolić), Panić 8, Veselinović 9, Stojčić 7 (Milovanović).

SREMAC: Starčević 7, Skopljak 6 (Kapuran), Ćatov 6 (Đekić), Milojević 6, Spalević 6, Grujić 6, Bosnić 5, Šakić 6, Kolarov 6 (Pavković), Đuričin 6, Kačar 6.

Gotovo iz prvog napada ekipa Borca stigla je do vođstva. Presekao je napad gostiju Stojičić, uputio oštar centaršut, a na loptu je natrčao Stevan Veselinović i Starčević je bio nemoćan. Ekipa iz Vojke ostala je sa igračem manje u 36. minutu, najpre je Bosnić dobio žuti karton, a potom je žustro prigovorio sudiji Gačinoviću koji ga je poslao na „hlađenje”. Domaći su imali terensku inicijativu, stvarali prilike, ali je sve do 60. minuta odlični golman Starčević odolevao, a onda je sudija Gačinović opravdano pokazao na penaltik koga je pogodak pretvorio Stevan Veselinović. U finšu utakmice Danijel Panić je polu -  volejom overio zasluženu pobedu trenera Filipovića.

M. Po.

Hajduk (Č) - Jedinstvo 0:2 (0:1)

ČURUG: Ig ralište Hajduka, gledalaca oko 50. Sudija Štumpf (Novi Sad). Strelci: Vukmirović u 30.i  Tošić u 85. minutu.

HAJDUK: P. Sladojević 8, Lazić 6 (Vujičić), S. Šarić 6, Majski 6, Srećkov 6, Samolovac 6, Suvajac 6, Maksimović 6 (Popović), Makivić 6, M. Šarić 6, D. Sladojević 6.

JEDINSTVO: Jovišić, Subotić 7, Bulat 7 (Cvetanović), Vukmirović 7, Đuran 7, Igrač 7, Tošić 7, Milanović 7, Mihajlović 7, Bojić 7, Delić 7.

Pružili su fudbaleri Hajduka snažan otpor fudbalerima Jedinstva iz Stare Pazove kojima je trebalo dosta truda da ulože da zabeleže pobedu i osvoje planirane bodove. Nebojša Vukmirović na isteku pola sata igre doneo je prednost gostima, a Stefan Tošić duplirao je vođstvo i  otklonio neizvesnost o konačnom ishodu ove utakmice.

P. Bundalo

ERDEVIK: Sloga - Hajduk (D) 2:0, LAĆARAK: LSK - Sloga (T) 3:5, BELEGIŠ: Podunavac - Hajduk (B) 3:2, MAČVANSKA MITROVICA: Podrinje -Radnički (Š) 3:2, ŠAJKAŠ: Borac - Sremac (V) 3:0, KAĆ: Jugović - Prvi maj 0:0, ČURUG: Hajduk - Jedinstvo (SP) 0:2. Tatra iz Kisača je bila slobodna.

1. Prvi maj         22     15     4      3      44:16        49

2. Jugović           23     14     6      3      28:15        48

3. Podrinje        23     13     5      5      40:16        44

4. Sloga (E)        22     11     4      7      40:25        37

5. Podunavac      23     12     1      10     36:29        37

6. Borac (Š)       23     9      9      5      34:22        36

7. Sremac (V)      22     9      7      6      25:19        34

8. Sloga (T)         22     10     2      10     28:34        32