Vojvođanska liga – jug: Rumljani zaustavili lidera

16.10.2018. 12:53 12:56

Pokušali, su gosti iz Kaća, kao i uvek, kada igraju na strani, da se izležavaju, po travi, igraju, oštrije nego dozvoljenog i odugovlače sa igrom.

Prvi maj - Jugović 2:0 (0:0)

RUMA: Stadion Prvog maja,gledalaca 500, sudija Todić (Vrdnik).Strelci: Milojević u 70 .i Mačvanski u 76. minutu. Žuti kartoni: Ristić, Zec, Milojević (Prvi maj), Ćeran., Mladenović, Grozdić (Jugović).

PRVI MAJ: Šegavac -, Novaković 8, Stanivuković 8 (Stojčić 7), Pendo 8, Ristić 8, Mačvanski 8 (Krstić 7), Lacković 8 (Milojević 8),  Radišić 8, Čupeljić 8, Đokić 8, Zec 8.

JUGOVIĆ:  Mladenović 6, Grozdić 6, Ćeran 6, D. Ris 6, M. Ris 5, Antonić 6 (Gašić), Srdić 7 (Pavlović), Terzić 6, Nikolić 6, Plavšić 6, Babić 6 (Tomović).

To, su uspeli, i u Rumi, u prvom poluvremenu. A, onda je u igru ušao brzonogi Milojević, koji je doneo preokret u igri domaćina. Igralo se brže i organizovanije. Tako su prvomajci svoju bolju igru i krunisali vođstvom.Mačvanski je idealno poslao loptu pred gol gostiju.A, na drugoj stativi, se našao, Milojević, koji je glavom sproveo loptu u nebranjeni deo mreže. Samo šest minuta kasnije Milojević se revanširao Mačvanskom. Sada je Milojević loptu glavom prebacio na drugu stativu, tu se našao, Mačvansi, dočekao loptu glavom, i sproveo je, takođe, u nebranjeni deo mreže.Zaslužena pobeda Prvog maja.

A, igrači Jugovića, su imali samo jednu, jedinu šansu, u toku utakmice, još, u prvom poluvremenu, ali je Terzić loptu poslao pored gola.

J. Đorđević

Hajduk (B) - Podunavac 0:1 (0:0)

BEŠKA: Stadion Hajduka, gledalaca 200, sudija Negovanović (Sremska Mitrovica).Strelac: Vujasinović u 71. minutu. Žuti kartoni: S. Gavrilović (Hajduk), Vukmirović (Podunavac).

HAJDUK: Blagojević 6, Subotin 6, S. Gavrilović 6, M. Gavrilović 6, Grković 5, M. Mitrović 6,  Živanović 5, Mačak 5, Orošić 6 (Petrović), Curaković 6, Ž. Mitrović 6.

PODUNAVAC: Adrović 7, Vujasinović 6, Petronijević 7, Tintor 7 (Milanović), Jakšić 6, Balašević 6, Anđelković 7, Đuričić 6, Vukmirović 7, Brtka 6, Mandić 6 (Popović).

U ovom meču domaćini su bili mnogo bolji rival, ali pobedu su  odneli gosti jer su iskoristili svoju jednu, jedinu, šansu.Vujasinović je matirao Blagojevića sa nekih osam metara.

A, domaćini, su propustili niz zicer šansi još u prvom poluvremenu.U takvim šansama bili su Ž. Mitrović u prvom poluvrenu, u drugom, S. Gavrilović, M. Mitrović, pa ponovo Ž. Mitrović.

M.  Batalo

Hajduk (D) - Sloga (E) 0:1 (0:1)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, gledalaca 400, sudija Tošić (Novi Sad).Strelac: Grković u 31. minutu. Žuti kartoni: Sovilj, Skorupan (Hajduk), Grubiša, Halilović, Grković (Sloga).

HAJDUK: Radić 6, Radinović 6 (Ostojić 6), Stević 6, Šućak 6, Lukić 6, Kremenović 6, Puškaš 6 (Bakoš), Skorupan 6, Milenković 7, Savićević 5, Sovilj 6.

SLOGA: Petrović 7, Đurkić 6, Halilović 7, Rosić 7, Ristić 7, Smiljanić 6, Grković 7 (Bajunović), B. Považan 6 (Simeunović), Grubiša 6, Mikić 6, Šarić 6 (Doknić).

Odlična igra Divošana, u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da pogode mrežu Erdevičana. Imali su čak tri zicera.a bodovi su ipak otišli, u Erdevik.A, te bodove, gostima, doneo, je gol Grkovića. I to retko viđen.Loptu je prihavtio Grković i iz volej udarca, primorao je golmana Radića na kapitulaciju.

R. Maričić

Radnički (Š) - Podrinje 0:0

ŠID: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija S. Petrović (Sremska Mitrovica). Žuti kartoni: N. Sarić (Radnički), Teodorović, A. Radovanović (Podrinje).Crveni karton: A.Radovanović (Podrinje).

RADNIČKI: Tomašević 7, Mijatović 7 (Balaško 7), J. Sarić 7, Bošnjaković 7, Vasić 7 (Nonković 7), Stojšić 7, Derajić 7, Krajnović 7, Matić 7, N. Sarić 7, Perović 7.

PODRINJE: Relić 7, Tomić 7, Gačić 7 (Ivić), Teodorović 7, A. Radovanović 7, Pršić 7 (Pavlović 7), Rogo 7 (Živković 7), Đurđević 7, Arsenović 7, Pantić 7, Trebovac 7.

Favorizovani gosti iz Mačvanske Mitrovice samo su u prvom  poluvremenu imali neke prilike koje nisu iskoristili, dok, su u nastavku domaćini, imali punu inicijativu, i pregršt šansi. Prilike za Šiđane nisu iskoristili Derajić, Blaško, pa ponovo Derajić, Matić, a Krajnović je u finišu Derajiću nabacio loptu na glavu, ali ovaj je opet bio, za malo, neprecizan izblizine.

B. R. - P. L.

Jedinstvo (SP)- Hajduk (Č) 4:0 (2:0)

STARA PAZOVA: Stadion Jedinstva, gledalaca 100, sudija Dimovski (Novi Sad).Strelci: Mihajlović u 18. i 90, M. Rudić u 38. i Živković u 65. minutu. Žuti kartoni: Tošić (Jedinstvo), Ninković, Hornjak (Hajduk).

JEDINSTVO: Jovišić -, Cvetanović 7, S. Rudić 7 (Igrač 7), Živković 8, Zogović 7, Tošić 7, Mihajlović 8, M. Rudić 7 (Đuran 7), Zarić 7, Vujičić 7 (Grubor 7), Bojbaša7.

HAJDUK: Plemić 7, Zeljko 6, Srećkov 6, M. Markov 6, Ubović 6, Stanišić 6, Damjanović 6 (Vujčić),  D. Markov 6, Ninković 6, Stjepanović 6, Hornjak 6 (Lazić).

Konačno su proradili strelci Jedinstva, i to posle četiri sušna kola.A, „žrtva“ su bili igrači Hajduka iz Čuruga. A, Mihajlović, je načeo mrežu gostiju, i golom je zatvorio, visoku pobedu svog tima.

M. Bzovski

Sremac (V) - Borac (Š) 0:0

VOJKA: Stadion Sremca, gledalaca 150, sudija Gaćinović (Novi Sad).Žuti kartoni: Belak, Babić, Radivojević, Grujin, Antunov (Sremac), Asani, Popin, D. Zečević (Borac).

SREMAC: Starčević 6, Kuburović 7, Belak 7, Šaka 7, Draganović 7, Grujin 6, Popović 6, Babić 6, Marković 6 (Grujić 6), Radivojević 6 (Antunov 6), Spalović 7.

BORAC: Buzayija 7, Jašić 6, Makivić 6, Živanov 6, D. Zečević, Ivanović 6, Božić 6, Grgić 6, Asani 6 (Panić), Veselinović 6 (S. Zečević), Popin 6.

U veoma, lepoj, ali tvrdoj, i nadaleko fer igri, gosti su otkinuli bod boljem domaćinu.Imali, su i gosti, neke prilike, ali, domaćini su bili baš neprecizni, i izblizine, a i golman gostiju Buzadžija, je dva puta, smelim intervencijama, spasavao je svoju mrežu, i on, je i najzaslužniji što Borac, nosi, veliki bod u Šajkaš.

L. Kovačević

TEMERIN: Sloga - LSK 1:0, ŠID: Radnički - Podrinje 0:0, VOJKA: Sremac - Borac (Š) 0:0, RUMA: Prvi maj - Jugović 2:0, DIVOŠ: Hajduk - Sloga (E) 0:1, BEŠKA: Hajduk - Podunavac 0:1, STARA PAZOVA: Jedinstvo -Hajduk (Č) 4:0.Tatra iz Kisača je bila slobodna.