Vojvođanska liga – jug: Neverovatan preokret na Klisi

18.04.2017. 11:53 12:15
Izvor: Dnevnik.rs

U utakmici sa dva različita poluvremena u kojoj je domaćin u prvom bio furiozan, a u nastavku gost neumoljiv bodovi su pripali lideru.

Dok su se gosti prenuli domaći su za samo 24 minuta postigli tri gola, a do poluvremena se i Bogavac upisao u strelce,  pa se na odmor otišlo sa ubedljivom prednošću. Šta je trener Milošević rekao igračima u svlačionici ostaće tajna, ali je bilo evidentno da su se prenuli i do kraja prikazali igru koja im je donela ubedljivu prednost na putu ka Srpskoj ligi. Rezultat je  smanjio golom Runjevac, a do kraja su se u strelce upisali Milanović, Todorović , Radojević, za potpuni preokret potru dio se drugim pogotkom Milanović.

M. Popović

Borac – Mladost (BJ) 4:5 (4:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca 100. Sudija: Grmuša (Novi Sad). Strelci: Škondrić u 3. Marić u 17. i 24. i Bogavac u 42. za Borac, a Runjevac u 65. Milanović u 70. i 89. Todorović u 80. i Radojević u 86. minutu  za Mladost.

BORAC: Antunić 7, Gaćeša 7, Patković 7, Paprić 7, Čupić 7( Salić) 6, Jerinić 7  (Okiljević) 6, Škondrić 7, Dobrinjac 7, Marić 7 ( Jokić) 6, Gojković 7, Bogavac 7.

MLADOST: Lolić 6, Pantoš 6 (Kovačević) 7, Todorović 7, Dakić 7,   Ratić 7, Grahovac 6 (Runjevac) 7, Kosić 6(Radojević) 7, Stojšić 7, Džepina7, Milanović 8.

Fudbalere Kabela delile su sekunde do osvajanja nova tri boda što su po igri i propuštenim šansama i zaslužili, a onda je usledio šok. Rezervista Miloš Teofilović je u nameri da centrira  iznenadio je golmana Tarabića i lopta je iskosa sa desne strane od stative odbila u mrežu za radost Erdevičana i veliku tugu domaćina. U prvom delu nije bilo golova uz nekoliko prilika i pogođenu stativu Hađinca. I u nastavku Hađinac je uzdrmao okvir gola, a Vučković glavom prebacio pre čku.Ipak se mreža gostiju zatresla u 62 minutu. Nedić je u kaznenom prostoru pronašao Vasića kome nije bilo teško da savlada Roška.

M. Po.

Izveštaje sa ostalih utakmica možete pročitati u štampanom izdanju od 18. aprila 2017.

Kabel – Sloga 1:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, gledalaca 100. Sudija:  Prašović (Novi Sad) . Strelci: Vasić u 62. za Kabel , a Teofilović u 90. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Trivunović (Kabel). Džibrić, Mikić, Kovačević (Sloga).

KABEL: Tarabić 6, Radinović 7, Ostojić 7, Tomić 7 ( Vasić) 7, Vučković 7, Topolić 7, Trivunović 8, Nedić 7, Papović 7 (Goganović) -, Hađinac 7, Nikolić 7.

SLOGA: Roška 7, Džibrić 7 (Teofilović) 8, Kovačević 7, Cvijić 7, Glumčević 7, Zazić 7 Halilović 7, Smiljanić 7, Simeunović 7 (Bertić)7, Mikić 7, Bojanić 7.

NOVI SAD: Kabel - Sloga1:1, LAĆARAK: LSK - ŽSK 3:0, VETERNIK: Veternik - Hajduk (Č) 1:3, KUPINOVO: Kupinovo - Sremac 1:0, STARA PAZOVA: Jedinstvo - Indeks 4:2, BEŠKA: Hajduk - Podunavac 1:1, NOVI SAD: Borac - Mladost (BJ) 4:5, Slavija - Sofeks 3:1.