Vojvođanska liga – istok: Okršaj Kikinđana starijem

13.04.2018. 12:28 12:30
Izvor: Tiker

​​​​​​​ŽAK - OFK Kikinda 0:4 (0:0)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 500, sudija: Topolić (Žitište), strelci: Ilić u 55. Spahić u 71. Bukovrat u 76. Đukić u 82. minutu. Žuti kartoni: Feješ (ŽAK), Ilić, Knežević (Kikinda).

ŽAK: Hajrović 7, Feješ 6 (Rankov), Kiurski 6, Cvijan 6 (Bursać 6), Važić 6, Latinović 6, Marčeta 7, Ratko 7, I. Fućak 6, Kitanović 6, D. Fućak 6 (Mesaroš).

KIKINDA: M. Vukobrat 7, M. Spahić 8, Knežević 7, Ilić 8 (Kukić), Utržan 7, Ćirić 7 (D. Vukobrat 8), Kresoja 7, Krasin 7, Đukić 8, Crnomarković 7, Kenjalo 7.

U prvih 45. minuta igre oba tima imala su nekoliko šansi. Kikinda najidealniju u 36. minutu kada Krasin šutirao,  apotom je i Kresoja promašio cilj. Tim sa Gradskog stadiona došao je do vođstva golom Radovana Ilića. Na 2:0 povisio je Marko Spahić nakon što je odbijena lopta od prečke koju je uputio Vukobrat došla do Spahića, kome nije bilo teško da pogodi mrežu. Treći gol postigao je Danilo Vukobrat, a Nebojša Đukić je bio strelac četvrtog pogotka. Vredno je istaći da su oba trenera Aleksandar Kresoja i Slobodan Živkov bili nekadašnji prvotimci tima sa  Gradskog stadiona.

M. Sekulić

Vršac - Jedinstvo (NB) 4:0 (1:0)

VRŠAC: Gradski stadion, gledalaca oko 200, sudija Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Belić u 40. i 57. minutu,  i Kračunjel u 76. i 84. minutu. Žuti karton: Radak (Vršac).

VRŠAC: Đurčić, B. Blagojević, Lukić, Beljin,.  Rankov, Radak (Barić), Radosavljev (Aleksić), Vojvodić, Belić, Kračunjel, Balaž (Stanković).

JEDINSTVO: Vlaškalin, Prodanov, Njagrin, Lalić, Siđi, Perunović, Korać, Terzin, Pecarski, Stojkov, Ćulum.

Fudbaleri Vršca zadržali su vođstvo na tabeli. Doduše, odbranu Novobečejaca probili su tek u finišu prvog dela susreta, kada je Belić, koji je majstorski sa 20 metara iz slobodnog udarca pogodio mrežu. Odbrana gostiju nije imala rešenje za napadače Vrščana i mreža golmana Vlaškalina zatresla se još tri puta.

S. R.

VRŠAC: Vršac - Jedinstvo (NB) 4:0, BANATSKI KARLOVAC: Proleter - Sloboda 1:3,  PLANDIŠTE: Sloga - Begej 4:1,   KIKINDA: ŽAK - Kikinda 0:4, PERLEZ: Vojvodina - Polet 2:0, BANATSKO KARAĐORĐEVO: Jedinstvo  - Mladost 3:2, BANATSKO VELIKO SELO: Kozara - Radnički (S) 4:3, SRPSKA CRNJA: Budućnost - Radnički (K)1:1.

1. Vršac             20     14     4      2      46:16        46

2. Kozara             20     13     4      3      44:11        43

3. Kikinda           20     12     4      4      55:25        40

4. Slob. (NK)      20     11     5      4      41:22        38

5. Vojvodina       20     10     4      6      28:20        34

6. Mlad. (O)        20     9      4      7      35:25        31

7. Jedin.(BK)       20     9      3      8      37:34        30

8. Budućnost       20     7      6      7      24:26        27