Vojvođanska liga – Istok: Vrščani čuvaju prvo mesto

10.04.2018. 09:21 09:25
Izvor: Momenat s utakmice u Kovinu, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Radnički (K) – Vršac  2:3 (1:1)

KOVIN: Stadion: Radničkog, gledalaca: 300. Sudija: Bunčić (Pančevo). Strelci: Divnić u 38. i 49. za Radnički, a Rankov u 10. Lukić u 57. i Belić u 67. minutu za Vršac.

RADNIČKI: Branković 6, Petrić 7, Radenković 6, Biculjević 7, Đorđević 7, Milanović 6 (Jonović 6), Aleksić 6 ( Milenković), Rajić 6 (Domokoš 6), Divnić 7, Simić 7, Deliblačanin 7.

VRŠAC: Đulčić 7, B. Blagojević 7, Lukić 7, Rankov 7, Beljin 7, Radosavljev 7, Kračunjel 6 (Belić 7), Vojvodić 7, V. Blagojević 7, Balan 6 (Aleksić), Tošić 6 (Stanković -).

Gosti su poveli golom Rankova kada je posle šuta prosledio loptu u mrežu Brankovića. Posle brze akcije Kovinaca Divnić je zaobišao gostujućeg golmana  i uspeo da poravna rezultat.

Posle četiri minuta igre u nastavku Divnić je ponovo postigao pogodak i doveo svoj tim u vođstvo. Gosti su nastavili sa napadima i prvo je grešku domaćih iskoristio Lukić, da bi Belić golom iz slobodnog udarca sa nekih dvadeset metara svom timu doneo pobedu i tri boda.

B. Stojkovski

Sloboda - Sloga 2:0 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion „Ilija Pantelić”, gledalaca oko 100, sudija: Domazetovski (Pančevo), strelci: Popović u 30. Gavrilović u 87. minutu.

SLOBODA: Mitrović, Vukmirović 7 (Majkić), O. Ćulibrk 7, Jovandić 7, S. Ćulibrk 7, Radivojac 7, Cvijanović 7, Gavrilović 8, Kockar 7 (Đurđević), Vokić 7, Popović 8.

SLOGA: Zagorac 7, Kerkez 7, Agelovski 6 (Stefanovski), Ćirovski 6 (Markov), Selaković 7, Lazarević 6, Savkov 7, Olđa 7, Goruga 7, Vokić 7 (Vukomanović), Spremo 7.

Fudbaleri Slobode zabeležili su i drugu uzastopnu pobedu. Prvi pogodak postigao je Đuro Popović koji sa nekih pet metara pogodio nebranjeni deo mreže golmana Zagorca. Posle toga Kozarčani su propustili nekoliko prilika,a u finišu susretu Neđo Gavrilović je pobegao svojim pratiocima i izbio sam ispred golmana i prodor krunisao pogotkom.

M. Sekulić

Mladost (O) –  Kozara 0:1 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 200. Sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelac: Cekić u 93. minutu.

MLADOST: Luković 7, Jakovljević 7, Petrović 7, Pavlović 7, Karanfilovski 7, Gigović 7 (Živković -), Nikolić 7,  Antić 7,  Dodić 7 (Lukić 7), Pešterac 7, Juriša 7 (Marković -).

KOZARA: Atlagić 8, Momčilov 7, T. Bjelanović 7, Reljić 7, B.Bunić 7, Cekić 7, Zeljković 7, Petrović 7 (M. Bunić -), Ostojić 7 (Misić -), Knežević 7, Đaković 7.

Tokom celog susreta domaći fudbalera imali više prilika pred golom odličnog Atlagića, ali su na kraju gosti ipak odneli bodove. U prvih desetak minuta Omoljičani su promašili tri izgledne prilike.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri nastavili su sa dobrom igrom.  U 60. minutu Gigović je uposlio Jakovljevića koji je pogodio u noge Atlagića. Sedam minuta kasnije Lukić je iz okreta sa desetak metara šutirao, ali je na liniji siguran pogodak spasio Đaković.

Gosti iz Banatskog Velikog Sela  pokušavali su iz kontranapada da dođu do pogotka i to im je uspelo u nadoknadi. Cekić je pobegao svom čuvaru Petroviću i rutinski savladao golmana Lukovića.

Begej - ŽAK 4:1 (1:1)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 200. Sudija :Grujić (Vršac). Strelci: Radenković u 4. Markov u 53. Fučak (autogol) u 70. i Vukoje u 72.za Begej, a Kiurski u 30. minutu za ŽAK. Žuti karton: Ćurčija (Begej).

BEGEJ: Dr. Mijatović-, Tanjga 7, Markov 8(Svjetlica), Stanojević 7, Milaković 7, Vukoje 7, Radenković  7, Matić 7 (S. Mijatović -), Barišić 7, Ćurčija 6 (De. Mijatović 7), Umićević 7.

ŽAK: Hajrović 6, Mesaroš 6, Feješ 6 (Bucalo),Čolak 6, Marčeta 6 (Bursać), Fučak 5, Kočiš 5, Latinović 6, Kitanović 6, Kiurski 6,  Važić 5 ( Gavranov).

Fudbaleri Begeja poveli su već u 4.minutu kada je lepo centrirao Markov, a Radenković spretno loptu smestio u mrežu gostiju. Propustili su potom nekoliko zrelih prilika igrači Begeja preko Stanojevića, Vukoja i Ćurčije, a onda gotovo ni iz čega gosti su izjednačili posle velike greške u odbrani Begeja. Ipak u nastavku sve je došlo na svoje mesto. Najpre je Milivoj Markov iskosa iznenadio golmana gostiju, a potom je i kapiten ŽAK-a Fučak nespretno intervenisao zastresavši svoju mrežu.

Četvrti pogodak je bio zanimljiv, jer je Matić pogodio najpre desnu, pa levu stativu, a iz odbitka Vukoje je ponovo pogodio levu stativu, a onda se lopta ipak odbila u mrežu. Mogli su domaći do kraja i do ubedljivije pobede.

Zanimljivost sa ovog meča je i to da su po prvi put na zvaničnoj utakmici prvog tima Begeja zaigrala i braća blizanci  sedamnaestogodišnjaci Dragan, Dejan i Srđan Mijatović.

D. Milićev

Jedinstvo (NB) - Proleter 3:1 (2:0)

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca  200. Sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Korać u 21, Peruničić u 41. (iz jedanaesterca), Drljača u 82. za Jedinstvo, a Rakić u 75. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Prodanov, Josović (Jedinstvo), Jevtić, Đorđević, Rakić (Proleter)

JEDINSTVO (NB): Veskov 7, Prodanov 7 (Siđi 7), Njagrin 7, Lalić 7, Peruničić 7, Korać 8, Terzin 7 (Stojkov -), N. Pecarski 7 (Lovre -), Drljača 8, Mesaroški 7, Josović 7

PROLETER: Živanović 6, Karaklajić 6, Jevtić 6, Mladenović 6, Miković 6, Mitić 6, Mešesku 6 (Cvetković -), Milošević 6, Cicović 6 (Ćokić -), Đorđević 6, Rakić 6

Domaći su poveli posle lepe akcije, koju je započeo Nenad Pecarski, a Terzin idealno centrirao do Stefana Koraća, koji rutinski loptu poslao u mrežu. Posle uspešno realizovanog kaznenog udarca, Peruničić je sa nekoliko metara u 44. minutu promašio prazan gol. Gosti iz Banatskog Karlovca su u finišu imali idealnu priliku da izjednače, ali je Veskov hrabrom intervencijom spasao svoju  mrežu. Sve dileme razrešio je, kapiten Marko Drljača, kada je posle centaršuta Koraća, sve nadvisio i glavom loptu smestio pod prečku nemoćnog Živkovića.

St. Davidović

Kikinda - Vojvodina 5:1 (2:0)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Mrđa (Pančevo), strelci: Đukić u 1. D. Vukobrat u 21. Spahić u 46. (iz penala), Ćirić u 50. Kukić u 90. za Kikindu, a Ninić u 69. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Babić (Kikinda), Stanojević, Ješić, Živanov, Malbaški (Vojvodina).

KIKINDA: M. Vukobrat 7, Knežević 7 (Kukić 7), Utržen 7, Ćirić 7 (Radak 7), Kresoja 7, Đukić 9, Spahić 8, Crnomarković 7, Babić 8, Kenjalo 7, D. Vukobrat 8 (Cvijan).

VOJVODINA: Magda, Ješić 6, Rudić 6, Stanojević 6, Živanov 6, Kalajdžić 6 (Dimić 6), Ninić 6, Malbaški 6, Juhas 6, Erdeg (Petrović), Džajski 6, (O. Knežević 6).

Već u 1. minutu još dok malobrojni domaći navijači nisu zauzeli svoja mesta na tribinama Kikinđani su poveli. Nebojša Đukić, oštro je šutirao i pogodio cilj. U 20. minutu Martin Magda istrčao ispred svog kaznenog prostora i rukama zadržao domaćeg napadača i zaradio isključenje. Minut kasnije je bilo 2:0 za domaći tim, a strelac je bio Danilo Vukobrat koji je kiznenadio mladog Petrovića.

Samo što je počelo drugo poluvreme sudija je pokazao na belu, a o Marko Spahić je bio siguran. Pet minuta kasnije mladi bonus igrač Boris Ćirić šutirao je sa 20 metara i lopta je svoju putanju završila iza leđa golmana gostiju Petrovića.  Potom su gosti sdmanjili rezultat, ali u finišu su Kikinđanmi postigli novi pogodak.

M. S.

Polet - Jedinstvo (BK) 1:0 (0:0)

NAKOVO: Stadion Poleta, gledalaca 100, sudija: Bogičević (Zrenjanin), strelac: Radlović u 62. minutu.

POLET: Kovač, Malogajski 7, Tubin 7 (Bugarinović 7), Adamović 7, Tintar 7, Gecić 7 (Gušić 7), Inđić 7, Velemirov 7, Zorić (Hun 7), Radlović 8, Gavrančić 7.

JEDINSTVO: Tomić 7, Kovačević 6, Grban 6, Živanov 6, Ivanović 6, Mihić 6, Javorina 6, M. Babić 6, Matić 6, Panić 6 (Đurić 6), V. Babić 6.

Posle duže pauze slast pobede osetili su i igrači Poleta iz Nakova. Do tri boda tim trenera Đorđa Lakića došao je zahvaljujući pogotkom Miloša Radlovića koji je iz gužve u 62. minutu pogodio cilj. Vredno je istaći da su domaćini u prvom delu pogodili prečku, bio j to odličan udarac iskusnog Branislava Gecića.

M. S.

Radnički (K) - Vršac 2:3, Radnički (S) - Budućnost 2:2, Mladost (O) - Kozara 0:1, Polet - Jedinstvo (BK) 1:0, Kikinda - Vojvodina 5:1, Begej - ŽAK 4:1, Sloboda (NK) - Sloga 2:0, Jedinstvo (NB) - Proleter 3:1.

1. Vršac            19     13     4      2      42:16        43

2. Kozara            19     12     4      3      40:8  40

3. Kikinda           19     11     4      4      51:25        37

4. Slob. (NK)      19     10     5      4      38:21        35

5. Mladost (O)   19     9      4      6      33:22        31

6. Vojvodina       19     9      4      6      26:20        31

7. Jedin. (BK)      19     8      3      8      34:32        27

8. Budućnost       19     7      5      7      23:25        26