VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Kikinđani iznenadili lidera

24.11.2020. 10:06 10:07
Izvor: pixabay.com

Jedinstvo (BK) - Kikinda 2:3 (0:1)

Lider se okliznuo u svom dvorištu u derbi utakmici protiv veoma dobrih Kikinđana. Već u 2. minutu Korać je pogodio prečku, a gosti su poveli u 16. minutu.  Stefan Kresoja je izbo sam ispred Đurića i pogodio mreži.

U nastavku domaći su krenuli žustrije i vršili pritisak, Korać je imao lepu priliku, ali je šutirao preko prečke, Grban je bio sam na oko 14 metara i gađao je gornji deo, ali je prebacio loptu. U 67. minutu stigla je kazna. Iz kontre Đukić je uputio snažan šut, Đurić je kratko odbio, a Stefan Terzin pogodio mrežu.

U 84. minutu posle kornera Vlada Zekanović je najviše skočio i udarcem glavom smanjio prednost. Posle ovog pogotka Karađorđevčani su sve karte bacili u napadT, a  a hitronogi Kresoja je to iskoristio i  pogodio mrežu domaćih. U poslednjimtrenucima nadoknade Radišić je lepo centrirao, a Žarko Đokić je glavom pogodio mrežu i smanjio rezizltat.

M. N. Petrović

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište  „Đuro Budimir Badžo”, sudija: Gaborov (Zrenjanin), strelci: Zekanović u 84. Đokić u 94. za Jedinstvo,a  Kresoja u 16. i 90. Terzin u 67. minutu za Kikindu.

JEDINSTVO: Đurić 6, Markoski 6 (Đorić 6), Dapčević 6 (Martinović), Korać 6, Kovačević 6, Radišić 6, Zekanović 7, Kujundžić 6 (Grban 6), Đokić 7, Vukoje 6 (M. Babić), V. Babić 6.

KIKINDA: Stojadinov 7, Belić 7 (Števanov), Zeljković 7, Jarić 7, Kresoja 8, Knežević 7, Reljić 7, Terzin 7 (Aćimović), Detari 7 (Stantić), Đukić 7, Laništanin 7.

Budućnost - Omladinac FAM 3:2 (1:1)

Gostujući tim na meč je doputovao sa samo 10 zdravih fudbalera, međutim, to nije smetalo gostima da dođu u vođstvo.

Strelac je bio Slađan Novković koji je oštrim šutem iz vleike udaljenosti uspeo da pogodi mrežu domaćeg golmana. Izjednačio je Igor Tatić u 35. minutu. Domaćin je u 60. minutu poveo sa 2:1, a strelac je bio Jovica Lukin, koji je što je zanimljivo, prvog strelca Tatića.

U 75. minutu Botošani su poravnali na 2:2 lepim pogodkom Spalevića. Nepunih deset pre kraja u kaznenom prostoru gostiju oboren jedan domaći igrač i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran realizator penala bio je Stanislav Todorov, inače i najbolji akter u ovom susretu.

M. S.

SRPSKA CRNJA: Igrališten Budućnosti, sudija: Ćirković (Vršac). Strelci: Tatić u 35. Lukin u 60. i Todorov u 82. (iz penala) za Budućnost, a Novković u 30. i Spalević u 75. minutu za Omladinac FAM.

BUDUĆNOST: Cvijetić 6,5, Manojlović 7, Salma 6,5, Kovačević 7, Prpa 6,5, Perin 7, Prokin 7, Hovanec 7, Tatić 7 (Lukin 7), Stojčić 7, Todorov 8.

OMLADINAC FAM: Miškov 6,5, Spalević 7, Trkulja 6,5, Tanjga 6,5, Šarenac 7, Jovanov 6,5, Novković 7, Baćan 6,5, Bojanić 6,5, Stojković 6,5.

Borac - Jedinstvo (V) 3:2 (2:0)

U ranoj fazi susreta već u 2. minutu Milan Nedučić je uspeo pogoditi mrežu gostiju, da bi rezultat poluvremena postavio Stefan Malidžan u 35. minutu posle lepe akcije. Posle  odmora domaći su igrali napadački, a spretni i lukavi Gigović je povisio vođstvo domaćih. U finišu susreta gosti su pogocima Tekijaškog i Jovanovića u poslednjimtrenucima samo ublažili poraz.

M. N. P.

STARČEVO: Stadion Borca, sudija: Milivojev (Alibunar), strelci: Nedučić u 2. Malidžan u 35. Gigović u 70. za Borac, a Tekijaški u 82. i Jovanović u 90. minutu za Jedinstvo.

BORAC: Lapić 7, Jović 7 (Perić), Amerjan 7, Nedučić 8, Đurđev 7 (Popović), Ćirković 7, VUković 7 (Komnenović), Stanisavljević 7, Malidžan 8, Gigović 8, Đukić 7.

JEDINSTVO: Pavlov 7, Vranić 7, Marković 6, Tekijaški 7, Sekulić 6, Simić 7, Janković 7, Bobić 6, N. Ćirka 7, Jovanović 7, Motorov 7.

Jedinstvo (NB) – Krajina 3:0 (1:0)

Novobečejci su zabeležili ubedljivu, protiv ekipe iz Krajišnika, ali do nje nisu došli nimalo lako. Početnu inicijativu izabranici trenera Siniše Todorovića krunisali su golom u 34. minutu, kada je jedan od boljih na terenu Marko Ratko lucidno proigrao Isu Lalića, koji rutinski realizuje ukazanu priliku.

Ko zna kako bi se ovaj susret završio da su gosti u 46. minutu iskoristili jedanaesterac. Na sreću domaćih Saša Stanković je bio neprecizan, snažno je šutirao ali je lopta završila pored stative u gol autu. Bio je to šok za goste, što domaćin koristi da uvećaju svoje vođstvo. Najpre je posle kornera, u 62. minutu Danilo Mirčetić sve nadvisio i loptu glavom poslao u mrežu, da bi konačan rezultat, samo što je ušao u igru, postavio mlađani Aleksandar Stanković.

St. Davidović

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise. Sudija: Cvitak (Pančevo). Strelci: Lalić u 34, Mirčetić u 62. i A. Stanković u 81. minutu.

JEDINSTVO (NB): Barkoci 7, Njagrin 7, Lalić 8 (A. Stanković - ), Kojić 6 (Todorović 6), Čokulov 7, Pecarski 7, Drljača 8,  Ratko 8, Radovanović 7 (Mirčetić 7), Boškov 6, Vidić 7 (Ilić - )

KRAJINA: Rodić 6, Kosanović 6, Oljača 6, Erdeljan 6, Đurić 6 (Bajić -), Bjeletić 6 (Latković 6), Stojaković 7, Stanković 6, Ungur 6, Grubor 6, Ivančević 6

Banat - Sloga 1:1 (0:1)

Domaći su bili znatno oslabljeni i jedva su skupili jedanaestoricu igrača zbog kovida.  U otvorenoj igri domaći  su borbenošću uspešno parirali veoma dobrim gostima. U 43. minutu posle kornera, Radovan Selaković je glavom loptu zakucao pod prečku.  U nastavku utakmice Radojev je uputio lep centaršut, a Vladimir Kovač glavom pogodio bliži donji ugao.

M. N. P.

ČENTA: Igralište iznad Alasa, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Kovač u 67. za Banat, a Selaković u 43. minutu za Slogu.

BANAT: Sladović 7, Radojčić 7, Radojev 7, Maksimović 8, Divljački 7, Petković 7, Kovač 8, Eskić 7, Kočevski 6, Kojić 6, Nenezić 7.

SLOGA: Ilkić 7, Prića 7, Olđa 7, Cvetićanin 6, Lazarević 7, Crnogorac 6, Spremo 7, Tadić 6 (Koruga), Selaković 8, Stefanovski 7 (Caran), Radić 7.

Crvena zvezda - Begej 3:2 (0:1)

U lepoj i dinamičnoj igri komšijski derbi između domaći Crvene zvezde i Begeja iz Žitišta završen je pobedom domaćina.

M. S.

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, sudija: Domazetoski (Pančevo), strelci: Stanić u 62. Šarenac u 65. Komnenić u 83. za Crvenu zvezdu, a Maljukan u 10. i Rapaić u 70. minutu za Begej.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Šarenac 7,5, Knežević 7,5 (Vukmanović), Tomin 7, Kuburović 7, Stanić 7,5, Đuričin 7, Komnenović 7,5, Radenković (Golijanin 7, Blažić 7), Keser 7 (Jović 7), Božić 7.

BEGEJ: Miljević 7, Mijatović 7, Kosović 7, Maljukan 7,5, Kozić 7, Rapaić 7,5, Nikolić 6,5, Prošić 6,5, Ml. Novak 7, M. Novak 7, Ristić 6,5.

ŽAK - Radnički (K) 0:2 (0:0)

Kikinski železničari u poslednjem prvenstvenom susretu ove godine na svom Vašarištu poraženi su u derbiju začelja od Radničkog iz Kovina, ali imaju puno primedbi na suđenje u finišu ovog meča u kojem su postignuta dva gola.

M. Sekulić

KIKINDA: Stadion Vašarište, sudija: Tadić (Pančevo), strelci: Sekulić u 87. i Jonović u 93. minutu. Crveni kartoni: Penavski i Čekić (ŽAK).

ŽAK: N. Tomašević 7, Arađanski 6, Berbakov 6, Simin 6, Radivojac 6, Čekić 7, Baba 6, Penavski 7, Nadlački 6 (Krnić 6,5), Fučak 6,5, Važić 6,5.

RADNIČKI: Avramović, Antić 6,5, Rančić 6,5, Radojević 6,5 (M. Sekulić 8), Jonović 7, Čeh 6,5, Milivojev 6, Deliblaćanin 8, Rajić 6,5 (Simunović 6,5), Kitić 6,5, Milenković 6,5.

Radnički (S) - Naftagas 2:4 (0:2)

SUTJESKA: Igralište Tjentište, sudija: Petrović (Zrenjanin), strelci: Mirković u 73. Bodrožan u 82. za Radnički, Krasić u 18. Milošević u 20. Petrov u 68. Milivojev u 80. minutu za Naftagas.

RADNIČKI: Suču 5, Skoko 6, Na. Miloš 6, Darijan 6, Ognjenović 6 (Bodrožan 7), Ni. Miloš 7, Kovačević 6, Ristivojević 6, Vukoje 7, Mihajlović 7, Mirković 7.

NAFTAGAS: Trivunović 7, Štrbac 7, Grbić 8, Panić 7, Petrov 8, Milivojev 8, Stepanov 7, Jankov 7, Krasić 7, Milošević 7, Baranji 7.

M. N. P.

Mladost - Proleter 3:2 (2:1)

OMOLJICA: Igralište Ponjavica, sudija: Popov (Zrenjanin), strelci: Živkov u 38. Simonović u 41. Juriša u 51. za Mladost, Tomić u 30. i Rakić u 60. minutu za Proleter.

MLADOST: Vuković 7, Jakovljević 7, Zulfić 7, Lazinica 7, Javor 7, Celin 7, Juriša 8, Živkov 8, Graovac 7 (Antić 7), Simonović 8, Đokić 7 (Savkov 7).

PROLETER: Radivojev 7, R. Jeftić 7, Bokan 6 (Angelovski 7), Rakić 7, Tomić 7, Simić 7, P. Ćučak 7, N. Ćučak 7, Aleksić 6 (Cvijetić 6), Balan 6, Karaklić 7.

M. N. P.

Jedinstvo (NB) - Krajina 3:0, Mladost - Proleter 3:2, Jedinstvo (BK) - Kikinda 2:3, Budućnost - Omladinac FAM 3:2, Borac - Jedinstvo (V) 3:2, Banat - Sloga 1:1, Crvena zvezda - Begej 3:2, ŽAK - Radnički (K) 0:2, Radnički (S) - Naftagas 2:4.

1. Jedins. (BK)           16     12     3      1      37:13                39

2. Mladost                 16     11     4      1      54:15                37

3. Kikinda                 16     11     3      2      39:19                36

4. Naftagas               16     10     5      1      51:19                35

5. Borac                    16     9      1      6      34:28                28

6. Begej                     16     9      1      6      30:25                28

7. Omladinac             16     9      0      7      39:24                27

8. Sloga                    16     7      3      6      35:30                24

9. Proleter               16     8      0      8      35:34                24

10. Budućnost            16     6      4      6      25:32                22

11. Jedinstvo (V)        16     4      4      8      18:22                16

12. Radnički (K)       16     5      1      10     23:32                16

13. Banat                   16     4      3      9      13:27                15

14. C. zvezda             16     4      3      9      20:47                15