ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Кикинђани изненадили лидера

24.11.2020. 10:06 10:07
Извор: pixabay.com

Јединство (БК) - Кикинда 2:3 (0:1)

Лидер се оклизнуо у свом дворишту у дерби утакмици против веома добрих Кикинђана. Већ у 2. минуту Кораћ је погодио пречку, а гости су повели у 16. минуту.  Стефан Кресоја је избо сам испред Ђурића и погодио мрежи.

У наставку домаћи су кренули жустрије и вршили притисак, Кораћ је имао лепу прилику, али је шутирао преко пречке, Грбан је био сам на око 14 метара и гађао је горњи део, али је пребацио лопту. У 67. минуту стигла је казна. Из контре Ђукић је упутио снажан шут, Ђурић је кратко одбио, а Стефан Терзин погодио мрежу.

У 84. минуту после корнера Влада Зекановић је највише скочио и ударцем главом смањио предност. После овог поготка Карађорђевчани су све карте бацили у нападТ, а  а хитроноги Кресоја је то искористио и  погодио мрежу домаћих. У последњимтренуцима надокнаде Радишић је лепо центрирао, а Жарко Ђокић је главом погодио мрежу и смањио резизлтат.

М. Н. Петровић

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште  „Ђуро Будимир Баџо”, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Зекановић у 84. Ђокић у 94. за Јединство,а  Кресоја у 16. и 90. Терзин у 67. минуту за Кикинду.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 6, Маркоски 6 (Ђорић 6), Дапчевић 6 (Мартиновић), Кораћ 6, Ковачевић 6, Радишић 6, Зекановић 7, Кујунџић 6 (Грбан 6), Ђокић 7, Вукоје 6 (М. Бабић), В. Бабић 6.

КИКИНДА: Стојадинов 7, Белић 7 (Штеванов), Зељковић 7, Јарић 7, Кресоја 8, Кнежевић 7, Рељић 7, Терзин 7 (Аћимовић), Детари 7 (Стантић), Ђукић 7, Лаништанин 7.

Будућност - Омладинац ФАМ 3:2 (1:1)

Гостујући тим на меч је допутовао са само 10 здравих фудбалера, међутим, то није сметало гостима да дођу у вођство.

Стрелац је био Слађан Новковић који је оштрим шутем из влеике удаљености успео да погоди мрежу домаћег голмана. Изједначио је Игор Татић у 35. минуту. Домаћин је у 60. минуту повео са 2:1, а стрелац је био Јовица Лукин, који је што је занимљиво, првог стрелца Татића.

У 75. минуту Ботошани су поравнали на 2:2 лепим погодком Спалевића. Непуних десет пре краја у казненом простору гостију оборен један домаћи играч и судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор пенала био је Станислав Тодоров, иначе и најбољи актер у овом сусрету.

М. С.

СРПСКА ЦРЊА: Игралиштен Будућности, судија: Ћирковић (Вршац). Стрелци: Татић у 35. Лукин у 60. и Тодоров у 82. (из пенала) за Будућност, а Новковић у 30. и Спалевић у 75. минуту за Омладинац ФАМ.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 6,5, Манојловић 7, Салма 6,5, Ковачевић 7, Прпа 6,5, Перин 7, Прокин 7, Хованец 7, Татић 7 (Лукин 7), Стојчић 7, Тодоров 8.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: Мишков 6,5, Спалевић 7, Тркуља 6,5, Тањга 6,5, Шаренац 7, Јованов 6,5, Новковић 7, Баћан 6,5, Бојанић 6,5, Стојковић 6,5.

Борац - Јединство (В) 3:2 (2:0)

У раној фази сусрета већ у 2. минуту Милан Недучић је успео погодити мрежу гостију, да би резултат полувремена поставио Стефан Малиџан у 35. минуту после лепе акције. После  одмора домаћи су играли нападачки, а спретни и лукави Гиговић је повисио вођство домаћих. У финишу сусрета гости су погоцима Текијашког и Јовановића у последњимтренуцима само ублажили пораз.

М. Н. П.

СТАРЧЕВО: Стадион Борца, судија: Миливојев (Алибунар), стрелци: Недучић у 2. Малиџан у 35. Гиговић у 70. за Борац, а Текијашки у 82. и Јовановић у 90. минуту за Јединство.

БОРАЦ: Лапић 7, Јовић 7 (Перић), Амерјан 7, Недучић 8, Ђурђев 7 (Поповић), Ћирковић 7, ВУковић 7 (Комненовић), Станисављевић 7, Малиџан 8, Гиговић 8, Ђукић 7.

ЈЕДИНСТВО: Павлов 7, Вранић 7, Марковић 6, Текијашки 7, Секулић 6, Симић 7, Јанковић 7, Бобић 6, Н. Ћирка 7, Јовановић 7, Моторов 7.

Јединство (НБ) – Крајина 3:0 (1:0)

Новобечејци су забележили убедљиву, против екипе из Крајишника, али до ње нису дошли нимало лако. Почетну иницијативу изабраници тренера Синише Тодоровића крунисали су голом у 34. минуту, када је један од бољих на терену Марко Ратко луцидно проиграо Ису Лалића, који рутински реализује указану прилику.

Ко зна како би се овај сусрет завршио да су гости у 46. минуту искористили једанаестерац. На срећу домаћих Саша Станковић је био непрецизан, снажно је шутирао али је лопта завршила поред стативе у гол ауту. Био је то шок за госте, што домаћин користи да увећају своје вођство. Најпре је после корнера, у 62. минуту Данило Мирчетић све надвисио и лопту главом послао у мрежу, да би коначан резултат, само што је ушао у игру, поставио млађани Александар Станковић.

Ст. Давидовић

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе. Судија: Цвитак (Панчево). Стрелци: Лалић у 34, Мирчетић у 62. и А. Станковић у 81. минуту.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 7, Њагрин 7, Лалић 8 (А. Станковић - ), Којић 6 (Тодоровић 6), Чокулов 7, Пецарски 7, Дрљача 8,  Ратко 8, Радовановић 7 (Мирчетић 7), Бошков 6, Видић 7 (Илић - )

КРАЈИНА: Родић 6, Косановић 6, Ољача 6, Ердељан 6, Ђурић 6 (Бајић -), Бјелетић 6 (Латковић 6), Стојаковић 7, Станковић 6, Унгур 6, Грубор 6, Иванчевић 6

Банат - Слога 1:1 (0:1)

Домаћи су били знатно ослабљени и једва су скупили једанаесторицу играча због ковида.  У отвореној игри домаћи  су борбеношћу успешно парирали веома добрим гостима. У 43. минуту после корнера, Радован Селаковић је главом лопту закуцао под пречку.  У наставку утакмице Радојев је упутио леп центаршут, а Владимир Ковач главом погодио ближи доњи угао.

М. Н. П.

ЧЕНТА: Игралиште изнад Аласа, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Ковач у 67. за Банат, а Селаковић у 43. минуту за Слогу.

БАНАТ: Сладовић 7, Радојчић 7, Радојев 7, Максимовић 8, Дивљачки 7, Петковић 7, Ковач 8, Ескић 7, Кочевски 6, Којић 6, Ненезић 7.

СЛОГА: Илкић 7, Прића 7, Олђа 7, Цветићанин 6, Лазаревић 7, Црногорац 6, Спремо 7, Тадић 6 (Коруга), Селаковић 8, Стефановски 7 (Царан), Радић 7.

Црвена звезда - Бегеј 3:2 (0:1)

У лепој и динамичној игри комшијски дерби између домаћи Црвене звезде и Бегеја из Житишта завршен је победом домаћина.

М. С.

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Станић у 62. Шаренац у 65. Комненић у 83. за Црвену звезду, а Маљукан у 10. и Рапаић у 70. минуту за Бегеј.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Шаренац 7,5, Кнежевић 7,5 (Вукмановић), Томин 7, Кубуровић 7, Станић 7,5, Ђуричин 7, Комненовић 7,5, Раденковић (Голијанин 7, Блажић 7), Кесер 7 (Јовић 7), Божић 7.

БЕГЕЈ: Миљевић 7, Мијатовић 7, Косовић 7, Маљукан 7,5, Козић 7, Рапаић 7,5, Николић 6,5, Прошић 6,5, Мл. Новак 7, М. Новак 7, Ристић 6,5.

ЖАК - Раднички (К) 0:2 (0:0)

Кикински железничари у последњем првенственом сусрету ове године на свом Вашаришту поражени су у дербију зачеља од Радничког из Ковина, али имају пуно примедби на суђење у финишу овог меча у којем су постигнута два гола.

М. Секулић

КИКИНДА: Стадион Вашариште, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Секулић у 87. и Јоновић у 93. минуту. Црвени картони: Пенавски и Чекић (ЖАК).

ЖАК: Н. Томашевић 7, Арађански 6, Бербаков 6, Симин 6, Радивојац 6, Чекић 7, Баба 6, Пенавски 7, Надлачки 6 (Крнић 6,5), Фучак 6,5, Важић 6,5.

РАДНИЧКИ: Аврамовић, Антић 6,5, Ранчић 6,5, Радојевић 6,5 (М. Секулић 8), Јоновић 7, Чех 6,5, Миливојев 6, Делиблаћанин 8, Рајић 6,5 (Симуновић 6,5), Китић 6,5, Миленковић 6,5.

Раднички (С) - Нафтагас 2:4 (0:2)

СУТЈЕСКА: Игралиште Тјентиште, судија: Петровић (Зрењанин), стрелци: Мирковић у 73. Бодрожан у 82. за Раднички, Красић у 18. Милошевић у 20. Петров у 68. Миливојев у 80. минуту за Нафтагас.

РАДНИЧКИ: Сучу 5, Скоко 6, На. Милош 6, Даријан 6, Огњеновић 6 (Бодрожан 7), Ни. Милош 7, Ковачевић 6, Ристивојевић 6, Вукоје 7, Михајловић 7, Мирковић 7.

НАФТАГАС: Тривуновић 7, Штрбац 7, Грбић 8, Панић 7, Петров 8, Миливојев 8, Степанов 7, Јанков 7, Красић 7, Милошевић 7, Барањи 7.

М. Н. П.

Младост - Пролетер 3:2 (2:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Поњавица, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Живков у 38. Симоновић у 41. Јуриша у 51. за Младост, Томић у 30. и Ракић у 60. минуту за Пролетер.

МЛАДОСТ: Вуковић 7, Јаковљевић 7, Зулфић 7, Лазиница 7, Јавор 7, Целин 7, Јуриша 8, Живков 8, Граовац 7 (Антић 7), Симоновић 8, Ђокић 7 (Савков 7).

ПРОЛЕТЕР: Радивојев 7, Р. Јефтић 7, Бокан 6 (Ангеловски 7), Ракић 7, Томић 7, Симић 7, П. Ћучак 7, Н. Ћучак 7, Алексић 6 (Цвијетић 6), Балан 6, Караклић 7.

М. Н. П.

Јединство (НБ) - Крајина 3:0, Младост - Пролетер 3:2, Јединство (БК) - Кикинда 2:3, Будућност - Омладинац ФАМ 3:2, Борац - Јединство (В) 3:2, Банат - Слога 1:1, Црвена звезда - Бегеј 3:2, ЖАК - Раднички (К) 0:2, Раднички (С) - Нафтагас 2:4.

1. Јединс. (БК)           16     12     3      1      37:13                39

2. Младост                 16     11     4      1      54:15                37

3. Кикинда                 16     11     3      2      39:19                36

4. Нафтагас               16     10     5      1      51:19                35

5. Борац                    16     9      1      6      34:28                28

6. Бегеј                     16     9      1      6      30:25                28

7. Омладинац             16     9      0      7      39:24                27

8. Слога                    16     7      3      6      35:30                24

9. Пролетер               16     8      0      8      35:34                24

10. Будућност            16     6      4      6      25:32                22

11. Јединство (В)        16     4      4      8      18:22                16

12. Раднички (К)       16     5      1      10     23:32                16

13. Банат                   16     4      3      9      13:27                15

14. Ц. звезда             16     4      3      9      20:47                15