Vojvođanska liga – Istok: Kikinđani izjednačili u poslednjem minutu

13.03.2018. 10:08 10:12
Izvor: Gužva pred golom Crnjana, foto: Privatna arhiva

Budućnost - Kikinda 1:1 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, gledalaca oko 200. Sudija  Bunčić (Pančevo). Strelci:  Bogić u 48. za Budućnost, a Đukić u 90. za Kikindu.

BUDUĆNOST: Medić 7, Vasiljević 8, Grujić 9, Ivanović 6, Aranitović 7, Vidić 7 (Nikola Kovačević),  Kozić 6 , (Nemanja Kovačević), Jovandić 9, Korać 7, Bogić 8 (Lukin 7), Stojičić 7.

KIKINDA:  M. Vukobrat 8,  Pašić 7, Knežević 7, Ilić 8, Utržan 6. Ćirić 6 (D. Vukobrat), Kresoja 7, Krasin 6, Đukić 7, Babić 6, Kenjalo 7.       Igrač utakmice: Darko Jovandić.

Crnjani su u meč ušli bez četvorice  standardnih prvotimaca – Topića, Ajdarića , Manojlovica i Radina, ali su odigrali sjajn meč, nadigrali su lidera na tabeli, promašili  nekoliko prilika, a gol primini u 90. minutu igre.

Briljirao je veteran Jovandić koji je podsetio na mladost kada je igrao za prvoligaške timove, ali njegove pokušaje je zaustavljao iskusni štoper Grujić. Domaći su poveli preko Gogića, koji je majstorski sa 17 metara pogodio mrežu. U poslednjim sekundama meča kada su svi na staadionu čekali kraj sudija je dosudio nepostojeći korner za goste. I kako to obično biva u takvim trenucima, svi igrači su se sjatili u šesnaesterac domaćina, u opštoj gužvi lopte se dokopao Đukić, i lopta se od stative odbila  u mrežu.

D. Pejić

Kozara - Begej 6:0 (4:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca oko 300, sudija: Gaborov (Zrenjanin), strelci: Ostojić u 8. Momčilov u 37. Čekić u 44. i 45. Reljić u 57. D. Bjelanović u 81. minutu. Žuti kartoni: A. Petrović, I. Knežević (Kozara).

KOZARA: M. Đaković -, N. Đaković 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 7 (D. Bjelanović), Reljić 8, B. Bunić 7, Čekić 8 (Misić 7), A. Petrović 7 (I. Knežević 7), Ostojić 8, Momčilov 7, D. Knežević 7.

BEGEJ: V. Miljević 5 (D. Mijatović 5), Markov 5, Stanković 5, Milovanović 5, Ninković 5 (Radenković 5), Vukoje 6, Šarenac 5, Janjanin 6, Nikić 5, Barišić 6, Ćurćija 5 (Umićević 6).

Mada zbog problema sa licencom na klupi domaćina nije sedeo trener Slobodan Mitrović to se nije odrazilo na igru njegovih igrača. Visokoj pobedi doprineli su i gosti iz Žitišta koji su jedva uspeli da sastave ekipu. Već u 8. minutu Velikoselci su poveli lepim pogotkom iskusnog Đure Ostojića. U 37. minutu bilo je 2:0 a strelac je bio povratnik u ekipu Igor Momčilov. U samom finišu susreta sa dva pogotka koji su rezultirali greškama odbrani Begeja i njihovog golmana dva puta se u listu strelaca upisao novi član Velikoselaca Armado Čekić.

U nastavku drugog dela gosti su u igru uveli mladog golmana D. Mijatovića , ali ni on nije mogao da spreči  kanonadu domaćih.

M. S.

Radnički (K) – Polet (N)  4:1 (1:1)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca: 100.Sudija: Grujić (Vršac). Strelci: Simić u 12.  Deliblačanin u 56. Milanović u 62. i Biculjević u 72. za Radnički, a Radulović u 30. minutu za Polet. Crveni karton: Zorić u 75 minuti (Polet).

RADNIČKI: Branković 7, Petrić 7, Radenković 7, Biculjević 7, Đorđević 7 (Stamenović 7),  Đurđević 7, Jonović 7 (Milanović 7), Drobnjak 7 (Milenković 7), Divnić 7, Simić 8, Deliblačanin 7.

POLET: Kovač 7, Radulović 7, Adamović – (Gavrančić 6), Inđić 6, Šćepanović 6, Draganov 6, Jelić 6 (Velimirov 6),  Zorić 6, Šakal 6 (Jasić 6),  Knežević 7, Tubin 7.

Domaći fudbaleri od prvog minuta imali su vše od igre i na kraju savladali goste iz Nakova i osvojili vredne bodove. Simić je Kovince doveo u vođstvo, da bi gosti iz jednog kontranapada izjednačili golom Radulovića. Posle odmora puleni trenera milana Todorovića nastavili su sa dobrom igrom i tri pogotka u mreži gostiju prvo je Deliblačanin doveo svoj tim u vođstvo, a zatim Milanović i Biljuljević potvrdili pobedu.

B. Stojkovski

ŽAK - Proleter (BK) 0:2 (0:2)

KIKINDA: Stadion „Vašarište”, gledalaca oko 300, sudija: D. Belić (Zrenjanin), strelci: Ćirić u 7. i Milošević u 28. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Čolak, Cvijan, Važić, Ratko (ŽAK), Karaklić, Mladenović, Mitić (Proleter).

ŽAK: Hajrović 7, Feješ 7, Kočiš 7, Bursać 6, Kitanović 6, Cvijan 6, Važić 6, Latinović 6, Marčeta 7, Ratko 7, I. Fućak 6 (D. Fućak 6), Čolak 6 (Kiurski 6).

PROLETER: Živanović 7, Nastanović 7, Mladenović 7, Niković 7, Mitić 7, Jeftić 7, Ćirić 7 (Rakić), Đorđević 7, Tomić 7 (Mušesku), Milošević 7, Karaklić 7 (Pobrah).

Meč su obeležili gosti nesportskim ponašanjem, čestim valjanjem po terenu glumeći povrede i tražeći intervenciju domaćeg lekara. Ali i pored toga gosti su poveli lepim pogotkom već na početku susreta, a meč su rešili golom sa penala, a strelac je bio Dejan Milošević.

Naravnmo i u nastavku meča gosti su odugovlačili s igrom.

M. Sekulić

Vršac - Sloga 3:0, ŽAK - Proleter 0:2, Vojvodina (P) - Jedinstvo (NB) 2:0, Jedinstvo (BK) - Sloboda (NK) 1:1, Kozara - Begej 6:0, Budućnost - Kikinda 1:1, Radnički (K) - Polet 4:1, Radnički (S) - Mladost (O) 1:2.   1. Vršac   16     11     3      2      37:13        36

2. Kikinda                    16     10     4      2      45:19        34

3. Kozara                      16     9      4      3      33:8  31

4. Sloboda (NK)            16     8      4      4      34:21        28

5. Vojvodina                  16     8      3      5      21:13        27

6. Mladost (O)              16     7      4      5      26:19        25

7. Jedin.(BK)                 16     7      3      6      31:26        24

8. Budućnost                 16     7      3      6      20:18        24

9. Proleter (-1)            16     6      3      7      25:41        20