Vojvođanska liga – istok: Komšije podelile bodove

28.11.2017. 11:07 11:08
Izvor: Dnevnik.rs

U pravom fudbalskom ambijentu punim gledalištom, odigran je komšijski derbi između Kozare i Slobode, dva sela jedan pored drugog i ovoga puta nije bilo pobednika jer je na kraju rezultat bio 2:2.

Kozara - Sloboda 2:2 (1:1)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca oko 600, sudija: Belić (Zrenjanin). Strelci: P. Bunić u 39. I. Knežević u 59. za Kozaru, a Galić u 20. i Pašić u 87. minutu za Slobodu. Crveni karton: Galić (Sloboda) u 75. minutu.

KOZARA: Atlagić 7, I. Knežević 8, T. Bjelanović 7, Reljić 7, P. Bunić 8, Zeljković 7 (M. Bunić), Misić 8, A. Petrović 7 (Babić), Ostojić 7, Čudanov 7, D. Knežević 7 (Đaković).

SLOBODA: Mitrović 6, O. Ćulibrk 8, Jovandić 7, S. Ćulibrk 8, Galić 7, Cvijanović 7, Gavrilović 7 (Ž. Popov), Kockar 6 (Pašić 7), Vojvodić 6, Laništanin 6, Vokić 7.

Gosti iz Novih Kozaraca bodreni vernim navijačima prvi su došli u vođstvo lepim golom mladog Nikola Galića kome je u tome pomogao ikusni Petar Cvijanović. Pet minuta pre odlaksa na odmor bilo je 1:1, a izjedančujući pogodak postigao je Bojan Bunić na asistenciju iskusnog Ivana Kneževića. U nastavku igre I. Knežević je nakon greške gostujućeg igrača Laništanina došao do lopte i postigao efektan pogodak. U 74. minutu nakon što su oba aktera se pošteno ispromašivala, šansu da izjednači nije uspeo gostujući igrač Cvijanović, a odmah potom nesportski je reagovao Galić i zaradio isključenje.

Mada su ostali sa igračem manje u polju, gosti iz obližnjeg sela se nisu predavali i rezultat toga je bio izjednačujući pogodak. Zanimljivo je istaći da je strelac ovog pogodka bio Pašić, inače po rođenju Velikoselac i nekadašnji igrač ovog  kluba. Do kraja meča preostalo je malo vremena i obe ekipe nisu uspeli da postignu pobedonosni pogodak.

M. S.

Radnički (K) – Kikinda 2:4 (0:3)

KOVIN: Stadion:Radničkog, gledalaca: 100.Sudija: Milošević (Banatski Brestovac). Strelci: Petrić u 65. (iz penala), Ignjatović u 88. za Radnički, a Đukić u 9, Kresoja u 32, Krasin u 42. i 74.  minuti za Kikindu. Žuti kartoni: Đurđević (Radnički), Radivojac  (Kikinda 1909)

RADNIČKI: Alavanja 7, Stamenović 6 (Domokoš 6), Arsenić 6 (Ranković -), Petrić 7, Rađenović 6 (Rajić 6), Biculjević 7, Đurđević 6, Divnić 6, Simić 6, Ignjatović 7, Deliblačanin 6.

KIKINDA: M. Vukobrat 7, Kresoja 7, Spahić 7, Radivojac 6, Ilić 7, Števanov 6 (Vukobrat 7), Kitanović 7, Krasin 8 (Ćirić – Bugarski -), Đukić 7, Crnomarković 6, D. Vukobrat 6.

Kikinđani su još u prvom poluvremenu obezbedili pobedu kada su postigli tri gola . Posle desetak minuta igre i brze akcije gostiju Đukić je bio na pravom mestu izašao sam ispred Alavanje i postigao vodeći pogodak.

Drugi pogodak gosti su postigli kada je Simić slabo reagovao, a Kresoja iz gužve zatresao mrežu Kovinaca. Tri minuta pre odmora Krasin je povisio vođstvo gostiju. Posle odmora domaći fudbaleri smanjili su prednost, golom Petrića iz penala. Posle brze akcije na drugoj stativi bio je Krasin koji je drugim pogotkom obezbedio nedostižnu prednost Kiknđanima.  Najlepši pogodak na utakmici postigao je Ignjatović kada je sa nekih dvadeset metara šutirao i postavio konačan ishod ovog meča.

B.Stojkovski

Mladost (O) - Vršac united 0:1, Radnički (S) - Polet 0:2, Radnički (K) - Kikinda 2:4, Budućnost - Begej 1:0, Kozara - Sloboda (NK) 2:2, Jedinstvo (BK) - Jedinstvo (NB) 4:3, ŽAK - Sloga 3:4.