Војвођанска лига – Исток: Кикинђани изједначили у последњем минуту

13.03.2018. 10:08 10:12
Извор: Гужва пред голом Црњана, фото: Приватна архива

Будућност - Кикинда 1:1 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 200. Судија  Бунчић (Панчево). Стрелци:  Богић у 48. за Будућност, а Ђукић у 90. за Кикинду.

БУДУЋНОСТ: Медић 7, Васиљевић 8, Грујић 9, Ивановић 6, Аранитовић 7, Видић 7 (Никола Ковачевић),  Козић 6 , (Немања Ковачевић), Јовандић 9, Кораћ 7, Богић 8 (Лукин 7), Стојичић 7.

КИКИНДА:  М. Вукобрат 8,  Пашић 7, Кнежевић 7, Илић 8, Утржан 6. Ћирић 6 (Д. Вукобрат), Кресоја 7, Красин 6, Ђукић 7, Бабић 6, Кењало 7.       Играч утакмице: Дарко Јовандић.

Црњани су у меч ушли без четворице  стандардних првотимаца – Топића, Ајдарића , Манојловица и Радина, али су одиграли сјајн меч, надиграли су лидера на табели, промашили  неколико прилика, а гол примини у 90. минуту игре.

Бриљирао је ветеран Јовандић који је подсетио на младост када је играо за прволигашке тимове, али његове покушаје је заустављао искусни штопер Грујић. Домаћи су повели преко Гогића, који је мајсторски са 17 метара погодио мрежу. У последњим секундама меча када су сви на стаадиону чекали крај судија је досудио непостојећи корнер за госте. И како то обично бива у таквим тренуцима, сви играчи су се сјатили у шеснаестерац домаћина, у општој гужви лопте се докопао Ђукић, и лопта се од стативе одбила  у мрежу.

Д. Пејић

Козара - Бегеј 6:0 (4:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 300, судија: Габоров (Зрењанин), стрелци: Остојић у 8. Момчилов у 37. Чекић у 44. и 45. Рељић у 57. Д. Бјелановић у 81. минуту. Жути картони: А. Петровић, И. Кнежевић (Козара).

КОЗАРА: М. Ђаковић -, Н. Ђаковић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7 (Д. Бјелановић), Рељић 8, Б. Бунић 7, Чекић 8 (Мисић 7), А. Петровић 7 (И. Кнежевић 7), Остојић 8, Момчилов 7, Д. Кнежевић 7.

БЕГЕЈ: В. Миљевић 5 (Д. Мијатовић 5), Марков 5, Станковић 5, Миловановић 5, Нинковић 5 (Раденковић 5), Вукоје 6, Шаренац 5, Јањанин 6, Никић 5, Баришић 6, Ћурћија 5 (Умићевић 6).

Мада због проблема са лиценцом на клупи домаћина није седео тренер Слободан Митровић то се није одразило на игру његових играча. Високој победи допринели су и гости из Житишта који су једва успели да саставе екипу. Већ у 8. минуту Великоселци су повели лепим поготком искусног Ђуре Остојића. У 37. минуту било је 2:0 а стрелац је био повратник у екипу Игор Момчилов. У самом финишу сусрета са два поготка који су резултирали грешкама одбрани Бегеја и њиховог голмана два пута се у листу стрелаца уписао нови члан Великоселаца Армадо Чекић.

У наставку другог дела гости су у игру увели младог голмана Д. Мијатовића , али ни он није могао да спречи  канонаду домаћих.

М. С.

Раднички (К) – Полет (Н)  4:1 (1:1)

КОВИН: Стадион Радничког, гледалаца: 100.Судија: Грујић (Вршац). Стрелци: Симић у 12.  Делиблачанин у 56. Милановић у 62. и Бицуљевић у 72. за Раднички, а Радуловић у 30. минуту за Полет. Црвени картон: Зорић у 75 минути (Полет).

РАДНИЧКИ: Бранковић 7, Петрић 7, Раденковић 7, Бицуљевић 7, Ђорђевић 7 (Стаменовић 7),  Ђурђевић 7, Јоновић 7 (Милановић 7), Дробњак 7 (Миленковић 7), Дивнић 7, Симић 8, Делиблачанин 7.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Радуловић 7, Адамовић – (Гавранчић 6), Инђић 6, Шћепановић 6, Драганов 6, Јелић 6 (Велимиров 6),  Зорић 6, Шакал 6 (Јасић 6),  Кнежевић 7, Тубин 7.

Домаћи фудбалери од првог минута имали су вше од игре и на крају савладали госте из Накова и освојили вредне бодове. Симић је Ковинце довео у вођство, да би гости из једног контранапада изједначили голом Радуловића. После одмора пулени тренера милана Тодоровића наставили су са добром игром и три поготка у мрежи гостију прво је Делиблачанин довео свој тим у вођство, а затим Милановић и Биљуљевић потврдили победу.

Б. Стојковски

ЖАК - Пролетер (БК) 0:2 (0:2)

КИКИНДА: Стадион „Вашариште”, гледалаца око 300, судија: Д. Белић (Зрењанин), стрелци: Ћирић у 7. и Милошевић у 28. минуту (из пенала). Жути картони: Чолак, Цвијан, Важић, Ратко (ЖАК), Караклић, Младеновић, Митић (Пролетер).

ЖАК: Хајровић 7, Фејеш 7, Кочиш 7, Бурсаћ 6, Китановић 6, Цвијан 6, Важић 6, Латиновић 6, Марчета 7, Ратко 7, И. Фућак 6 (Д. Фућак 6), Чолак 6 (Киурски 6).

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Настановић 7, Младеновић 7, Никовић 7, Митић 7, Јефтић 7, Ћирић 7 (Ракић), Ђорђевић 7, Томић 7 (Мушеску), Милошевић 7, Караклић 7 (Побрах).

Меч су обележили гости неспортским понашањем, честим ваљањем по терену глумећи повреде и тражећи интервенцију домаћег лекара. Али и поред тога гости су повели лепим поготком већ на почетку сусрета, а меч су решили голом са пенала, а стрелац је био Дејан Милошевић.

Наравнмо и у наставку меча гости су одуговлачили с игром.

М. Секулић

Вршац - Слога 3:0, ЖАК - Пролетер 0:2, Војводина (П) - Јединство (НБ) 2:0, Јединство (БК) - Слобода (НК) 1:1, Козара - Бегеј 6:0, Будућност - Кикинда 1:1, Раднички (К) - Полет 4:1, Раднички (С) - Младост (О) 1:2.   1. Вршац   16     11     3      2      37:13        36

2. Кикинда                    16     10     4      2      45:19        34

3. Козара                      16     9      4      3      33:8  31

4. Слобода (НК)            16     8      4      4      34:21        28

5. Војводина                  16     8      3      5      21:13        27

6. Младост (О)              16     7      4      5      26:19        25

7. Једин.(БК)                 16     7      3      6      31:26        24

8. Будућност                 16     7      3      6      20:18        24

9. Пролетер (-1)            16     6      3      7      25:41        20