Vojvođanska liga – istok

01.12.2020. 12:36 12:37
Izvor: Tanjug (Z. Žestić, ilustracija)

Kikinda - Budućnost (SC) 2:0 (0:0)

KIKINDA: Gradski stadion, sudija: Markov (Zrenjanin), strelci: Belić u 69. i Terzin u 79. minutu.

KIKINDA: Stojadinov, Kovač 7 (Pajtin 7), Belić 8, Zeljković 7,5, Aćimović 7 (Stantić 7), Kresoja 7,5, Knežević 7, Reljić 7, Terzin 8, Đukić 7,5, Laništanin 7.

BUDUĆNOST: Cvijetić 6, Markov 6, Konstantinov 6,5, Kovačević 6,5, Prpa 6, Perin 6,5, Prokin 7, Lukin 7, Hovanec 6, Tatić 7, Stojčić 6.

Fudbaleri Kikinde pobedom protiv starog poznanika ekipe Budućnosti iz Srpske Crnje uspešno su završili jesenji deo prvenstva.  Oba rivala u ovom susretu ušla su dosta izmenjenom sastavu, a gosti iz Đurinog sela na meč su doputovali sa svega 11 igrača. I pored terenske nadmoćnosti domaćina u prvih 45. minuta nije bilo pogodaka. U 69. minutu domaćin je poveo sa 1:0, a strelac je bio Veljko Belić. Deset minuta kasnije Kikinđani su povećali prednost. Tvorac ovog pogotka bio je mladi Stefan Terzin inače i najbolji akter ovog susreta.

M. Sekulić

Sloga - Crvena zvezda 4:0 (3:0)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, sudija: Milić (Zrenjanin), strelci: Olđa u 23. Selaković u 30. i 43. Lazarević u 50. minutu. Crveni karton: trener Đorđe Rudan (Crvena zvezda).

SLOGA: Ilkić 7, Prica 7, Cvetićanin 7 (Koruga 7), Lazarević 8 (Spremo 7), Crnogorac 7 (Dudovski), Selaković 8 (Nedimović 7), Vukomanović 7, Albert 7 (Tasevski 7), Radić 7, Stefanovski 7, Olđa 8.

CRVENA ZVEZDA: Ćirović 6, Blažić 6, Šarenac 6, Knežević 6, Tomin 6, Kuburović 6, Stanić 6, Đuričin 6, Komljenović 6, Gorjanin 7 (Rudan), Vukmirović 5.

Domaći su od početka imali veći posed lopte kao i više prilika, a u 23. minutu posle kornera šutirao je Radovan Selaković i pogodio stativu, a odbijenu loptu spretni Stefani Olđa je prosledio u mrežu. Domaći su nastavili da napadaju, a iskusni Radovan Selaković iskoristio je dobro proigravanje Cvetićanina i Lazarevića i na istovetan način dva puta je pogodio mrežu gostiju za ubedljivih 3:0. U nastavku posle odlične asistencije Radića, Dejan Lazarević je bio spretan i pogodio mrežu.

M. N. P.

Krajina - Mladost 0:4 (0:3)

KRAJIŠNIK: Igralište Krajine, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Živkov u 7. i 39. i 83. Lazinica u 31. minutu.

KRAJINA: Rodić 7, Latković 6, Rajkov 6, Oljača 6, Grmuša 6, Erdeljan 7, Đurić 5 (Bajić 5), Ivančević 6, Stojaković 6 (Grahovac 5), Stanković 6, Stojić 6 (Trikić 6).

MLADOST: Luković, Antić 8, Jakovljević 7, Savkov 7, Lazinica 8, Celin 8 (Pavlović), Juriša 8, Markov 8, Graovac 8, Đokić 8, Živkov 9.

Posle dobrog izvedenog kornera kapitena Juriše, Dejan Živkov je iz voleja sa šest metara neodbranjivo pogodio mrežu za vođstvo, a u 31. minutu posle skraćenog kornera Nenad Lazinica je duplirao vođstvo. U 39. minutu efektnim šutem Živkov sa 20 metara postavio rezultat poluvremena. U nastavku igre bolja igra gostiju, domaćini su se uglavnom branili, a onda u 83. minutu Živkov je postigao efektan pogodak za svoj het-trik. Isti igrač je nekoliko minuta pre poslednjeg zvižduka sudije pogodio prečku.

M. N. Pe.

Naftagas - Jedinstvo (NB) 9:0 (3:0)

ELEMIR: Stadion Crveni dom, sudija: Kovač (Mokrin), strelci: Milivojev 22. i 82. Baranji u 28. i 52. Kojić u 39. (autogol), Krasić u 69. Stepanov u 71. Štrbac u 78. minutu.

NAFTAGAS: Trivunović (Mijatov), Štrbac 8, Grbić 8, Milošević 8, Popov 8 (V. Petrov 7), Panić 8 (A. Petrov 7), Milivojev 8, Stepanov 8, Jankov 8, Krasić 8, Baranji 8.

JEDINSTVO: Barkoci 5, Todorović 5, Mirčetić 5 (Ilić 5), Kojić 5, Pecavski 5, Drljača 6, Ratko 5, Radovanović 5, Boškov 5, Salihović 5, Vidić 5.

Elemircu su lako do vrha napunili mrežu nejakih Novobečejaca. Sseriju je otvorio Miljan Milivojev efektnim šutem u suprotan ugao sa oko 20 metara. Potom je Jankov izveo dobro korner, a Baranji na drugoj stativi je bio precizan, a onda gostujuća mreža se zatresla pošto je nespretni Kojić pogodio sopstvenu mrežu.

U nastavku utakmice Baranji je u 51. minutu uvećao vođstvo, da bi do kraja utakmice šanse i pogoci se ređali kao na traci. .

M. N. P.

Omladinac FAM - Borac 5:2 (1:1)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, sudija: Milosavljević (Kovin), strelci: Stošić u 38. 63. i 67. Novković u 83. Bojić u 85. za Omladinac. Stanisavljević u 30. Nedučić u 48. minutu za Borac.

OMLADINAC: Miškov 7, Tanjga 7, Stošić 9 (Jovanov), Šarenac 8, Novković 8, Brkić 8, Bojić 8, Bojanić 7, Prokić 7 (Spalević), Šemić 7, Stojković 7 (Trkulja 7).

BORAC: Lapić 6 (Dobrosavljević), Jović 7, Perić 6 (Popović 6), Bajić 7, Nedučić 7, Krsmanović 6, Đukić 6 (Maliyan 6), Stanisavljević 7, Đurđev 7, Vuković 6, Gigović 7.

U veoma intersantnoj i dobroj igri oba sastava gosti su poveli u 30. minutu kada je Vladimir Stanisavljević iz gužve pogodio mrežu domaćih, a izjednačenje je stiglo kada je Jovan Stošić posle kornera bio najviši u skoku i glavom pogodio mrežu. U drugom delu slanažljivi i iskusni Milan Nedučić je opet doneo prednost gostima iz Starčeva. Tada su domaći krenuli još ofanzivnije, a u 67. minutu na istovetan način Brkić je izveo korner, a Stošić je glavom pogodio za izjednačenje. Novković je uspeo povećati prednost a kasnije iz gužve Nemanja Bojić je overio zasluženu pobedu domaćina.

M. N. P.

Radnički (K) - Radnički (S) 5:1 (3:1)

KOVIN: Gradski stadion, sudija: Milivojev (Alibunar), strelci: Jonović u 13. i 25. Rajić u 30. Deliblaćanin u 58. Milenković u 83. za Radnički (K), Vučković u 33. minutu za Radnički (S). Crven kartoni: Arsenijević (Radnički K.), Kukolj (Radnički S.).

RADNIČKI (K): Rnić 7, Antić 7, Kostić 7, Milenković 8, Rančić 7, Rajić 7 (Sekulić 7), Jonović 8 (Čolaka 7), Milivojev 7 (Čeha 7), Kitić 7, Deliblaćanin 8, Simjeunović 8 (Arsenijević).

RADNIČKI (S): Horvat 7, Ma. Miloš 6 (Dalja 6), Kukolj 6, Ognjenović 6, Vučković 7, Mi. Miloš 6, Bodrožan 6, Ristivojević 6, Vukoje 7, Mihajlović 6, Mirković 6.

Na početku susreta igralo se uglavnom na sredini terena, a posle greške u odbrani gostiju Miroslav Jonović je doneo prednost, da bi isti igrač iskoristio lepu priliku i pogodio mrežu, a onda je Rajić sa oko 15 metara bio precizan, a pre odlaska na odmor Borislav Vučković je efektnim šutem smanjio vođstvo domaćih.

U 78. minutu posle verbalnog duela Arsenijevića i Kukolja sudija je obojicu poslao u svlačionicu. U finišu susreta iskusni Deliblaćanin je pogodio mrežu  nesigurnog Horvata, da bi Boris Milenković efektnim šutem sa ivice šesnaesterca postavio konačan rezultat.