Војвођанска лига – исток

01.12.2020. 12:36 12:37
Извор: Tanjug (Z. Žestić, ilustracija)

Кикинда - Будућност (СЦ) 2:0 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, судија: Марков (Зрењанин), стрелци: Белић у 69. и Терзин у 79. минуту.

КИКИНДА: Стојадинов, Ковач 7 (Пајтин 7), Белић 8, Зељковић 7,5, Аћимовић 7 (Стантић 7), Кресоја 7,5, Кнежевић 7, Рељић 7, Терзин 8, Ђукић 7,5, Лаништанин 7.

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 6, Марков 6, Константинов 6,5, Ковачевић 6,5, Прпа 6, Перин 6,5, Прокин 7, Лукин 7, Хованец 6, Татић 7, Стојчић 6.

Фудбалери Кикинде победом против старог познаника екипе Будућности из Српске Црње успешно су завршили јесењи део првенства.  Оба ривала у овом сусрету ушла су доста измењеном саставу, а гости из Ђуриног села на меч су допутовали са свега 11 играча. И поред теренске надмоћности домаћина у првих 45. минута није било погодака. У 69. минуту домаћин је повео са 1:0, а стрелац је био Вељко Белић. Десет минута касније Кикинђани су повећали предност. Творац овог поготка био је млади Стефан Терзин иначе и најбољи актер овог сусрета.

М. Секулић

Слога - Црвена звезда 4:0 (3:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Милић (Зрењанин), стрелци: Олђа у 23. Селаковић у 30. и 43. Лазаревић у 50. минуту. Црвени картон: тренер Ђорђе Рудан (Црвена звезда).

СЛОГА: Илкић 7, Прица 7, Цветићанин 7 (Коруга 7), Лазаревић 8 (Спремо 7), Црногорац 7 (Дудовски), Селаковић 8 (Недимовић 7), Вукомановић 7, Алберт 7 (Тасевски 7), Радић 7, Стефановски 7, Олђа 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћировић 6, Блажић 6, Шаренац 6, Кнежевић 6, Томин 6, Кубуровић 6, Станић 6, Ђуричин 6, Комљеновић 6, Горјанин 7 (Рудан), Вукмировић 5.

Домаћи су од почетка имали већи посед лопте као и више прилика, а у 23. минуту после корнера шутирао је Радован Селаковић и погодио стативу, а одбијену лопту спретни Стефани Олђа је проследио у мрежу. Домаћи су наставили да нападају, а искусни Радован Селаковић искористио је добро проигравање Цветићанина и Лазаревића и на истоветан начин два пута је погодио мрежу гостију за убедљивих 3:0. У наставку после одличне асистенције Радића, Дејан Лазаревић је био спретан и погодио мрежу.

М. Н. П.

Крајина - Младост 0:4 (0:3)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Живков у 7. и 39. и 83. Лазиница у 31. минуту.

КРАЈИНА: Родић 7, Латковић 6, Рајков 6, Ољача 6, Грмуша 6, Ердељан 7, Ђурић 5 (Бајић 5), Иванчевић 6, Стојаковић 6 (Граховац 5), Станковић 6, Стојић 6 (Трикић 6).

МЛАДОСТ: Луковић, Антић 8, Јаковљевић 7, Савков 7, Лазиница 8, Целин 8 (Павловић), Јуриша 8, Марков 8, Граовац 8, Ђокић 8, Живков 9.

После доброг изведеног корнера капитена Јурише, Дејан Живков је из волеја са шест метара неодбрањиво погодио мрежу за вођство, а у 31. минуту после скраћеног корнера Ненад Лазиница је дуплирао вођство. У 39. минуту ефектним шутем Живков са 20 метара поставио резултат полувремена. У наставку игре боља игра гостију, домаћини су се углавном бранили, а онда у 83. минуту Живков је постигао ефектан погодак за свој хет-трик. Исти играч је неколико минута пре последњег звиждука судије погодио пречку.

М. Н. Пе.

Нафтагас - Јединство (НБ) 9:0 (3:0)

ЕЛЕМИР: Стадион Црвени дом, судија: Ковач (Мокрин), стрелци: Миливојев 22. и 82. Барањи у 28. и 52. Којић у 39. (аутогол), Красић у 69. Степанов у 71. Штрбац у 78. минуту.

НАФТАГАС: Тривуновић (Мијатов), Штрбац 8, Грбић 8, Милошевић 8, Попов 8 (В. Петров 7), Панић 8 (А. Петров 7), Миливојев 8, Степанов 8, Јанков 8, Красић 8, Барањи 8.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 5, Тодоровић 5, Мирчетић 5 (Илић 5), Којић 5, Пецавски 5, Дрљача 6, Ратко 5, Радовановић 5, Бошков 5, Салиховић 5, Видић 5.

Елемирцу су лако до врха напунили мрежу нејаких Новобечејаца. Ssеriju је отворио Миљан Миливојев ефектним шутем у супротан угао са око 20 метара. Потом је Јанков извео добро корнер, а Барањи на другој стативи је био прецизан, а онда гостујућа мрежа се затресла пошто је неспретни Којић погодио сопствену мрежу.

У наставку утакмице Барањи је у 51. минуту увећао вођство, да би до краја утакмице шансе и погоци се ређали као на траци. .

М. Н. П.

Омладинац ФАМ - Борац 5:2 (1:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Стошић у 38. 63. и 67. Новковић у 83. Бојић у 85. за Омладинац. Станисављевић у 30. Недучић у 48. минуту за Борац.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Тањга 7, Стошић 9 (Јованов), Шаренац 8, Новковић 8, Бркић 8, Бојић 8, Бојанић 7, Прокић 7 (Спалевић), Шемић 7, Стојковић 7 (Тркуља 7).

БОРАЦ: Лапић 6 (Добросављевић), Јовић 7, Перић 6 (Поповић 6), Бајић 7, Недучић 7, Крсмановић 6, Ђукић 6 (Maliyan 6), Станисављевић 7, Ђурђев 7, Вуковић 6, Гиговић 7.

У веома интерсантној и доброј игри оба састава гости су повели у 30. минуту када је Владимир Станисављевић из гужве погодио мрежу домаћих, а изједначење је стигло када је Јован Стошић после корнера био највиши у скоку и главом погодио мрежу. У другом делу сланажљиви и искусни Милан Недучић је опет донео предност гостима из Старчева. Тада су домаћи кренули још офанзивније, а у 67. минуту на истоветан начин Бркић је извео корнер, а Стошић је главом погодио за изједначење. Новковић је успео повећати предност а касније из гужве Немања Бојић је оверио заслужену победу домаћина.

М. Н. П.

Раднички (К) - Раднички (С) 5:1 (3:1)

КОВИН: Градски стадион, судија: Миливојев (Алибунар), стрелци: Јоновић у 13. и 25. Рајић у 30. Делиблаћанин у 58. Миленковић у 83. за Раднички (К), Вучковић у 33. минуту за Раднички (С). Црвен картони: Арсенијевић (Раднички К.), Кукољ (Раднички С.).

РАДНИЧКИ (К): Рнић 7, Антић 7, Костић 7, Миленковић 8, Ранчић 7, Рајић 7 (Секулић 7), Јоновић 8 (Чолака 7), Миливојев 7 (Чеха 7), Китић 7, Делиблаћанин 8, Симјеуновић 8 (Арсенијевић).

РАДНИЧКИ (С): Хорват 7, Ма. Милош 6 (Даља 6), Кукољ 6, Огњеновић 6, Вучковић 7, Ми. Милош 6, Бодрожан 6, Ристивојевић 6, Вукоје 7, Михајловић 6, Мирковић 6.

На почетку сусрета играло се углавном на средини терена, а после грешке у одбрани гостију Мирослав Јоновић је донео предност, да би исти играч искористио лепу прилику и погодио мрежу, а онда је Рајић са око 15 метара био прецизан, а пре одласка на одмор Борислав Вучковић је ефектним шутем смањио вођство домаћих.

У 78. минуту после вербалног дуела Арсенијевића и Кукоља судија је обојицу послао у свлачионицу. У финишу сусрета искусни Делиблаћанин је погодио мрежу  несигурног Хорвата, да би Борис Миленковић ефектним шутем са ивице шеснаестерца поставио коначан резултат.