VOJOĐANSKA LIGA –SEVER Lider bez milosti

15.05.2018. 11:48 11:50

Srbobranci su savladali fenjeraša Preporod sa čak 9:0 (4:0).

Lider nije imao milosti prema gostima iz Novog Žednika, a goleadu je najavio Srđan Grabež, realizator najstrože kazne. Prethodno je Mladen Čabrilo u kaznenom prostoru sapleo Marka Đorovića. Pet minuta kasnije, Dušan Đorđević je pocrveneo, dok je u 29. minutu neuhvatljivi Grabež stavio tačku na sjajnu akciju Danila Pejovića i kapitena Nikole Kosovića.

Domaćini su pritiskali sa svih strana, pa je Nikola Vujičić, iz trećeg pokušaja sa distance, naciljao metu. Aleksandar Ćovin je potvrdio da je majstor za prekide, iz slobodnjaka sa 18 metara, pogodio je za 4:0. Ulaskom centarfora Branislava Hađinca, domaćini su postali još opasniji.

Kao od šale, upisao je het trik, a pun pogodak trener Nenad Cerović je napravio ubacivanjem Vuka Španovića, jer mu se odužio sa dva gola i dve asistencije. Pobeda je mogla da bude izražena dvocifrenim rezultatom, ali Grabež, Pejović i Ćovin su pogodili stativu. Dejan Kronić, golman Srbobrana, nije imao nijednu intervenciju...

M. Menićanin

SRBOBRAN: Stadion u Šumici, gledalaca: 150, sudija: Janjić (Gajdobra), strelci: Grabež u 15. (iz penala) i 29, Vujičić u 36, Ćovin u 44, Hađinac u 49, 68. i 82, Španović u 59. i 80. Minutu, žuti kartoni: Čabrilo, Đorđević (Preporod), crveni karton: Đorđević (Preporod) u 20. minutu.

SRBOBRAN: Kronić - , Pronek 7, Vujičić 8 (Hađinac 9), Ikrašev 7, Dašić 7, Kosović 8, Đorović 8 (Španović 9), Bortnik 7, Ćovin 8, Pejović 8, Grabež 8 (N. Tešanović 7).

PREPOROD: Janjanin 5, Đorđević - , O. Ždrnja 5, Nedić 6 (Grbić - ), Kovač 5, Popović 5, Čabrilo 5, Jarić 5 (Vujović - ), Kopanja 5, N. Ždrnja 5, Ivanišević 5 (Terzija - ).

BSK - Tisa 2:1 (0:0)

Rivali su pružili odličnu igru u kojoj je bilo dosta promašaja, na obe strane. Oba golmana bili su vrlo dobri. Gosti su poveli lepim golom Šicara, da bi domaćin u samom finišu postigao dva gola a strelci su bili Timar i Rančić. Utakmica je bila izuzetno korektna i pored silnih promašaja domaćin je pobedio u ovoj utakmici.

A. Čičić

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 100, sudija: Đumić (Bačka Topola). Strelci: Timar u 87. i Rančić 90. za BSK, a Šicar u 75. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Stanić, Trifunović, Milanović, Bojić, Živkucin (BSK), a Plavšić, Milikić (Tisa).

BSK: Dražić 8, Trifunović 8 (Medić 7), Božić 7, Milanović 7, Milošević 8, Živkucin 7, Stanić 7, Timar 8, Rančić 8, Bojić 7, Savić 7.

TISA: Tasić 8, Milikić 7, Ušumović 7, Panić 7, Mandić 7, Šicar 8, Živković 7, Oršoš 7 (Apro 7), Kolunyić 7, Đuranović 6 (Vučković 7), Plavšić 7.

Bačka  - Polet (K) 1:2 (1:1)

Fudbaleri Bačke su doživeli još jedan poraz. Prva šansa za domaćina se ukazala u 6. minutu, kada je Vladimir Đukanović oštro šutirao pored stative. Malo kasnije u šansi je bio i Milovanović, ali je promašio prazan gol. Bačka je došla  u ođstvou 25. minutu, kada je Đukanović sa 15 metara plasirao loptu u mrežu. U poslednjim minutima prvog poluvremena gosti su preko Jovovića izjednačili, a osam minuta pre kraja Jovovića je postigao svoj drugi gol i obezbedio svojoj ekipi pobedu.

S.  St.

PAČIR: Stadion Bačke, gledalaca 200, sudija: Bećanović (Sombor), strelci: Đukanović u 25. za Bačku, Jovović u 44. i 82. minutu za Polet.

BAČKA: Pavasović 7, Miles 7 (Stojković 6), Nikšić 7, Borenović 7, Trbović 7, Ćuk 7, Dragić 7, Đukanović 8 (Rakić 6), Milovanović 7, Šotra 7, Milićić 7.

POLET: Marković 7, Anđelković 7, Milenković 7 (Aleksić 6), Doroslavac 7, S. Stanković 7 (M. Stojšić 6), Ž. Stanković 7, Ristić 7, Cvetković 7, Jovović 8, Bogdanović 8, Stojković 7 (A. Stošić).

Bačka (P) - Polet (K) 1:2, Mladost (A) - Tekstilac 2:0, Zadrugar - Tavankut 6:4, Mladost (T) - Radnički (S) 3:1, BSK - Tisa 2:1, Srbobran - Preporod 9:0, Sloga (Č) - Mladost (BP) 1:0. Slobodan je tim: Budućnost (G).