108.4794

ВОЈОЂАНСКА ЛИГА –СЕВЕР Лидер без милости

15.05.2018. 11:48 11:50

Србобранци су савладали фењераша Препород са чак 9:0 (4:0).

Лидер није имао милости према гостима из Новог Жедника, а голеаду је најавио Срђан Грабеж, реализатор најстроже казне. Prеthodno је Младен Чабрило у казненом простору саплео Марка Ђоровића. Пет минута касније, Душан Ђорђевић је поцрвенео, док је у 29. минуту неухватљиви Грабеж ставио тачку на сјајну акцију Данила Пејовића и капитена Николе Косовића.

Домаћини су притискали са свих страна, па је Никола Вујичић, из трећег покушаја са дистанце, нациљао мету. Александар Ћовин је потврдио да је мајстор за прекиде, из слободњака са 18 метара, погодио је за 4:0. Уласком центарфора Бранислава Хађинца, домаћини су постали још опаснији.

Као од шале, уписао је хет трик, а пун погодак тренер Ненад Церовић је направио убацивањем Вука Шпановића, јер му се одужио са два гола и две асистенције. Победа је могла да буде изражена двоцифреним резултатом, али Грабеж, Пејовић и Ћовин су погодили стативу. Дејан Кронић, голман Србобрана, није имао ниједну интервенцију...

М. Менићанин

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, гледалаца: 150, судија: Јањић (Гајдобра), стрелци: Грабеж у 15. (из пенала) и 29, Вујичић у 36, Ћовин у 44, Хађинац у 49, 68. и 82, Шпановић у 59. и 80. Минуту, жути картони: Чабрило, Ђорђевић (Препород), црвени картон: Ђорђевић (Препород) у 20. минуту.

СРБОБРАН: Кронић - , Пронек 7, Вујичић 8 (Хађинац 9), Икрашев 7, Дашић 7, Косовић 8, Ђоровић 8 (Шпановић 9), Бортник 7, Ћовин 8, Пејовић 8, Грабеж 8 (Н. Тешановић 7).

ПРЕПОРОД: Јањанин 5, Ђорђевић - , О. Ждрња 5, Недић 6 (Грбић - ), Ковач 5, Поповић 5, Чабрило 5, Јарић 5 (Вујовић - ), Копања 5, Н. Ждрња 5, Иванишевић 5 (Терзија - ).

БСК - Тиса 2:1 (0:0)

Ривали су пружили одличну игру у којој је било доста промашаја, на обе стране. Оба голмана били су врло добри. Гости су повели лепим голом Шицара, да би домаћин у самом финишу постигао два гола а стрелци су били Тимар и Ранчић. Утакмица је била изузетно коректна и поред силних промашаја домаћин је победио у овој утакмици.

А. Чичић

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Ђумић (Бачка Топола). Стрелци: Тимар у 87. и Ранчић 90. за БСК, а Шицар у 75. минуту за Тису. Жути картони: Станић, Трифуновић, Милановић, Бојић, Живкуцин (БСК), а Плавшић, Миликић (Тиса).

БСК: Дражић 8, Трифуновић 8 (Медић 7), Божић 7, Милановић 7, Милошевић 8, Живкуцин 7, Станић 7, Тимар 8, Ранчић 8, Бојић 7, Савић 7.

ТИСА: Тасић 8, Миликић 7, Ушумовић 7, Панић 7, Мандић 7, Шицар 8, Живковић 7, Оршош 7 (Апро 7), Kolunyić 7, Ђурановић 6 (Вучковић 7), Плавшић 7.

Бачка  - Полет (К) 1:2 (1:1)

Фудбалери Бачке су доживели још један пораз. Прва шанса за домаћина се указала у 6. минуту, када је Владимир Ђукановић оштро шутирао поред стативе. Мало касније у шанси је био и Миловановић, али је промашио празан гол. Бачка је дошла  у ођствоу 25. минуту, када је Ђукановић са 15 метара пласирао лопту у мрежу. У последњим минутима првог полувремена гости су преко Јововића изједначили, а осам минута пре краја Јововића је постигао свој други гол и обезбедио својој екипи победу.

С.  Ст.

ПАЧИР: Стадион Бачке, гледалаца 200, судија: Бећановић (Сомбор), стрелци: Ђукановић у 25. за Бачку, Јововић у 44. и 82. минуту за Полет.

БАЧКА: Павасовић 7, Милес 7 (Стојковић 6), Никшић 7, Бореновић 7, Трбовић 7, Ћук 7, Драгић 7, Ђукановић 8 (Ракић 6), Миловановић 7, Шотра 7, Милићић 7.

ПОЛЕТ: Марковић 7, Анђелковић 7, Миленковић 7 (Алексић 6), Дорославац 7, С. Станковић 7 (М. Стојшић 6), Ж. Станковић 7, Ристић 7, Цветковић 7, Јововић 8, Богдановић 8, Стојковић 7 (А. Стошић).

Бачка (П) - Полет (К) 1:2, Младост (А) - Текстилац 2:0, Задругар - Таванкут 6:4, Младост (Т) - Раднички (С) 3:1, БСК - Тиса 2:1, Србобран - Препород 9:0, Слога (Ч) - Младост (БП) 1:0. Слободан је тим: Будућност (Г).