(UŽIVO) ŠPANIJA VODI SA 3:0, Srbija dobila crveni karton

15.10.2024. 19:51 22:28
srbija

Španija i Srbija igraju u Kordobi u Ligi nacija.

82. minut: Izmene u Španiji. Iz igre su izašli Fabijan Ruiz i Vivijan. Igraće Garsija i Kubarsi.

80. minut:  Pedri je neometano primio loptu u srce šesnaesterca i potom uputio uradac, pogodio je prečku.

79. minut: Izmena u Srbiji. Jan Karlo Simić je zamenio Mitrovića. Izmene i u Španiji. Igraće Hoselu i Brajan Saragosa, izašli su Baena i Morata.

76. minut: Španija vodi sa 3:0. Strelac je Baena iz slobodnog udarca dosuđenog posle starta Pavlovića.

76. minut. Pošto je ponovo pogledao start pavlovića sudija mu je dosudio crveni karton, tako da će Srbija do kraja utakmice igrati sa 10 igrača.

74. minut: Start Pavlovića nad Moratom pred šesnaestercem. Sudija je prvo dosudio slobodan udarac, ali je onda ipak odlučio da pogleda spornu situaciju na ekranu.

65. minut: Španija vodi sa 2:0. Strelac je Morata. Sjajna akcija i dodavanje Ruisa, te odmeren udarac levom nogom Morate. Rajković je bio nemoćan.

64. minut: Andrija Maksimović i Nikola Čumić zamenili Kostu Nedeljkovića i Sašu Zdjelara. Kod Španaca će igrati Pedri, a Mikel Merino je završio duel.

63. minut: Kolosalna šansa za Srbiju. Nedeljković je pronašao Mitrovića, ali ovaj nije uspeo da loptu smesti u gol.

61. minut:  Morata je u padu šutirao s pet metara ka golu Rajkovića koji je ispružio ruke i odbranio njegov uradac. Sjajan, zaista odličan golman Srbije, uvek spreman.

57. minut: Španija ne staje. Ovo je već 14. šut Španaca. Morata je glavom prebacio loptu na drugu stativu, odakle ju je ka golu Rajkovića uputio Ojarsabal.

54. minut: Morata je šutirao penal, ali je promašio. Rajković je uspeo da ga omete.

52. minut: Penal za Španiju. Pedro Poro je šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Veljka Birmančevića u ruku.

49. minut: Brza akcija domaćih, Morata je sa desetak metara šutirao iz okreta, ali je lopta otišla pored gola.

Počelo je drugo poluvreme.

Promene u Srbiji pre početka drugog dela: Luka Jović i Marko Grujić su ušli u igru, Lazar Samardžić i Dejan Joveljić su izašli sa terena.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Igra se nadoknada od jednog minuta.

42. minut. Opet šansa za Španiju. Napad je krenuo od Ruiza, Rajković je izašao izvan šesnaesterca, nesporazum sa Erakovićem. Kukurelja je uputio loptu ka Morati, ali je srećom Rajković uspeo da se vrati i odbrani gol.

34. minut: Španija je opet zamalo stigla do gola. Šutirao je Ojarzabal, ali je odlično odbranio Rajković.

31. minut: Prvi udarac Srbije ka golu Španije uputio je Pavlović.

28. minut: Još jedna šansa za Španiju, ali je ponovo Srbija imala sreće. Zubimendi je šutirao levom nogom preko prečke.

26. minut: Španija potpuno kontroliše igru na terenu, a Srbija je bez šansi. Španci neprestano napadaju, a Srbija se brani. Prekidi prave velike probleme Srbiji.

16. minut: Srbija je imala sreće.  Prvo je Rajković minut ranije bio na mestu. Ojarsabal je pripretio Rajkoviću, probao je da ga "bocka", ali je naš golman bio dobro postavljen. Zatim su posle kornera opet pripretili domaći i bili su blizu da postignu i drugi gol. Mikel Merino je pogodio stativu posle udarca glavom.

10. minut: Srbija se malo oporavila posle primljenog gola, ali je ubrzo mogla da primi još jedan. Fabijan Ruis je pokazao kakvim driblingom raspolaže, prošao je po levoj strani, ubacio u peterac, ali je Rajković uhvatio loptu.

5. minut: Španija vodi protiv Srbije sa 1:0. Pedro Poro je sa desne strane centrirao, Ajmerik Laport je skočio na drugoj stativi pored Nemanje Maksimovića i Strahinje Erakovića i glavom savladao Predraga Rajkovića.

3. minut: Počela je da pada kiša u Kordobi,.

Počela je utakmica.

Intoniranje himni je u toku.

Ovo je revanš dve selekcije, nakon beogradskih 0:0 sa početka septembra.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković iznenadio je startnom postavom za meč protiv Španije jer je u prvih 11 uvrstio Dejana Joveljića, a ne Andriju Maksimovića.

Joveljić nije bio na spisku putnika na Evropsko prvenstvo, ali je Stojković odlučio da mu pruži šansu od starta u meču 4. kola grupe A4 Lige nacija.

U startnoj postavi je i Saša Zdjelar, koji je zamenio povređenog imenjaka Lukića.

Španija: Raja, Poro, Vivijan, Laport, Kukurelja, Merino, Zubimendi, Fabijan Ruiz, Ojarzabal, Morata, Aleks Baena.

Srbija: Rajković, Eraković, Milenković, Pavlović, Nedeljković, Zdjelar, Nemanja Maksimović, Birmančević, Samardžić, Joveljić, Mitrović.

Glavni sudija biće Poljak Daniel Stefanski.

Aktuelni prvak Evrope je nakon toga savladao Švajcarsku (4:1) i Dansku (1:0) i prvi je na tabeli sa sedam bodova.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su poraženi od skandinavske reprezentacije (2:0), da bi potom istim rezultatom pobedili "sajdžije".

Španija je lider grupe sa sedam bodova, Danska ima 6, Srbija 4, a Švajcarska nema ni bod.