(УЖИВО) ШПАНИЈА ВОДИ СА 3:0, Србија добила црвени картон

15.10.2024. 19:51 22:29
srbija

Шпанија и Србија играју у Кордоби у Лиги нација.

82. минут: Измене у Шпанији. Из игре су изашли Фабијан Руиз и Вивијан. Играће Гарсија и Кубарси.

80. минут:  Педри је неометано примио лопту у срце шеснаестерца и потом упутио урадац, погодио је пречку.

79. минут: Измена у Србији. Јан Карло Симић је заменио Митровића. Измене и у Шпанији. Играће Хоселу и Брајан Сарагоса, изашли су Баена и Мората.

76. минут: Шпанија води са 3:0. Стрелац је Баена из слободног ударца досуђеног после старта Павловића.

76. минут. Пошто је поново погледао старт павловића судија му је досудио црвени картон, тако да ће Србија до краја утакмице играти са 10 играча.

74. минут: Старт Павловића над Моратом пред шеснаестерцем. Судија је прво досудио слободан ударац, али је онда ипак одлучио да погледа спорну ситуацију на екрану.

65. минут: Шпанија води са 2:0. Стрелац је Мората. Сјајна акција и додавање Руиса, те одмерен ударац левом ногом Морате. Рајковић је био немоћан.

64. минут: Андрија Максимовић и Никола Чумић заменили Косту Недељковића и Сашу Здјелара. Код Шпанаца ће играти Педри, а Микел Мерино је завршио дуел.

63. минут: Колосална шанса за Србију. Недељковић је пронашао Митровића, али овај није успео да лопту смести у гол.

61. минут:  Мората је у паду шутирао с пет метара ка голу Рајковића који је испружио руке и одбранио његов урадац. Сјајан, заиста одличан голман Србије, увек спреман.

57. минут: Шпанија не стаје. Ово је већ 14. шут Шпанаца. Мората је главом пребацио лопту на другу стативу, одакле ју је ка голу Рајковића упутио Ојарсабал.

54. минут: Мората је шутирао пенал, али је промашио. Рајковић је успео да га омете.

52. минут: Пенал за Шпанију. Педро Поро је шутирао, а лопта је на путу ка голу погодила Вељка Бирманчевића у руку.

49. минут: Брза акција домаћих, Мората је са десетак метара шутирао из окрета, али је лопта отишла поред гола.

Почело је друго полувреме.

Промене у Србији пре почетка другог дела: Лука Јовић и Марко Грујић су ушли у игру, Лазар Самарџић и Дејан Јовељић су изашли са терена.

Крај првог полувремена.

45. минут: Игра се надокнада од једног минута.

42. минут. Опет шанса за Шпанију. Напад је кренуо од Руиза, Рајковић је изашао изван шеснаестерца, неспоразум са Ераковићем. Кукуреља је упутио лопту ка Морати, али је срећом Рајковић успео да се врати и одбрани гол.

34. минут: Шпанија је опет замало стигла до гола. Шутирао је Ојарзабал, али је одлично одбранио Рајковић.

31. минут: Први ударац Србије ка голу Шпаније упутио је Павловић.

28. минут: Још једна шанса за Шпанију, али је поново Србија имала среће. Зубименди је шутирао левом ногом преко пречке.

26. минут: Шпанија потпуно контролише игру на терену, а Србија је без шанси. Шпанци непрестано нападају, а Србија се брани. Прекиди праве велике проблеме Србији.

16. минут: Србија је имала среће.  Прво је Рајковић минут раније био на месту. Ојарсабал је припретио Рајковићу, пробао је да га "боцка", али је наш голман био добро постављен. Затим су после корнера опет припретили домаћи и били су близу да постигну и други гол. Микел Мерино је погодио стативу после ударца главом.

10. минут: Србија се мало опоравила после примљеног гола, али је убрзо могла да прими још један. Фабијан Руис је показао каквим дриблингом располаже, прошао је по левој страни, убацио у петерац, али је Рајковић ухватио лопту.

5. минут: Шпанија води против Србије са 1:0. Педро Поро је са десне стране центрирао, Ајмерик Лапорт је скочио на другој стативи поред Немање Максимовића и Страхиње Ераковића и главом савладао Предрага Рајковића.

3. минут: Почела је да пада киша у Кордоби,.

Почела је утакмица.

Интонирање химни је у току.

Ово је реванш две селекције, након београдских 0:0 са почетка септембра.

Селектор фудбалске репрезентације Србије Драган Стојковић изненадио је стартном поставом за меч против Шпаније јер је у првих 11 уврстио Дејана Јовељића, а не Андрију Максимовића.

Јовељић није био на списку путника на Европско првенство, али је Стојковић одлучио да му пружи шансу од старта у мечу 4. кола групе А4 Лиге нација.

У стартној постави је и Саша Здјелар, који је заменио повређеног имењака Лукића.

Шпанија: Раја, Поро, Вивијан, Лапорт, Кукуреља, Мерино, Зубименди, Фабијан Руиз, Ојарзабал, Мората, Алекс Баена.

Србија: Рајковић, Ераковић, Миленковић, Павловић, Недељковић, Здјелар, Немања Максимовић, Бирманчевић, Самарџић, Јовељић, Митровић.

Главни судија биће Пољак Даниел Стефански.

Актуелни првак Европе је након тога савладао Швајцарску (4:1) и Данску (1:0) и први је на табели са седам бодова.

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија су поражени од скандинавске репрезентације (2:0), да би потом истим резултатом победили "сајџије".

Шпанија је лидер групе са седам бодова, Данска има 6, Србија 4, а Швајцарска нема ни бод.