Superliga Srbije: Partizan pobedio Bačku

02.09.2018. 22:59 23:12
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Partizana pobedili su Bačku u Humskoj sa 1:0 u 7. Kolu Superlige Srbije.

U sedmom kolu Superlige Srbije fudbaleri Partizana savladali su Bačku, ali igrom nisu oduševili. Više je bilo razloga za nezadovoljstvo njegovih navijača, nego za aplauz tako da crno-beli pod hitno moraju nešto da menjaju u svojoj igri. Partizan je u očiglednoj krizi i pitanje je kako će je rešiti.

Dobrom postavkom na terenu fudbaleri Bačke naterali su Beograđane na sporiju igru i na greške. U isto vreme, gosti su imali ambicije i u napadu i ostavili dobar utisak. U uvodu susreta bili su i bolji od renomiranog rivala što samo govori u kakvom momentu se nalazi Partizan. U pojedinim trenucima navijači crno-belih su skandirali i ,,Uprava napolje“, što je detalj koji govori koliko su zadovoljni njenim radom.

Utakmica u Humskoj bila je prava superligaška, gde se borba uglavnom vodila na sredini terena. Ekipa iz Bačke je imala jasan cilj da već tu prekida napade Partizana, dok su se Beograđani mučili da kreiraju smislenu akciju. U 16. minutu su imali priliku preko Zakarića, ali je Zogović intervenisao. To je bio signal da domaći krenu nešto angažovanije, ali sve je to bilo jalovo. Naprotiv, prvu veliku priliku potom su imali Bačkopalančani, koji su i postigli gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Svojim potezima fudbaleri Partizana su često trenera Mirkovića terali na bes, jer su nebrojeno mnogo puta loptu vraćali unazad, a neretko i golmanu Kljajiću. To nije sigurno nešto što klub takvog renomea treba da neguje kao običaj. Jedini koji je zaista bio raspoložen kod Beograđana bio je Pantić, ali on svakako nije mogao sve sam. U 34. minutu Zlatan Šehović je pokazao nesigurnost koja je proizvela priliku za Bačku, ali na sreću mladog igrača, od svega nije bilo ništa. Da budemo potpuno jasni Bačka je u finišu prvog poluvremna bila bolji rival, što je izazvalo novi revolt navijača Partizana koji su još jače tražili odlazak aktuelne uprave.

U drugom poluvremenu Bačka je neshvatljivo mnogo ostavljala prostora u odbrani što su crno-beli iskoristili. U 49. minutu Nikolić je dobro centrirao sa desne strane, a Marković glavom smestio loptu u mrežu.

A, kakvo je stanje u ekipi crno-belih videlo se u 71. minutu kada je posle jednog starta Makarića Nemanja R. Miletić neobjašnjivo reagovao i bez lopte krvnički udario fudbalera Bačke. Zbog toga je, naravno, dobio crveni karton. Partizan je zbog toga sa igračem manje morao da završi meč što nije bilo lako.

Ipak, uspeli su Beograđani bez posledica utakmicu da privede kraju i sačuvaju pobedu.

I. Lazarević

PartizanBačka 1:0 (0:0)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 2.000. Sudija: Živković (Niš). Strelac: Marković u 49. minutu. Žuti kartoni:  Kosović, Vulićević, Nikolić (Partizan), Zogović, Pantić, Makarić, Jovanović (Bačka). Crveni karton: N. R. Miletić (Partizan).

PARTIZAN: Kljajić 6, Nemanja R. Miletić 6, Valijente 6,5, Marković 6,5, Šehović 6 (Urošević), Zđelar 6, Kosović 6 (Smiljanić), Pantić 7, Zakarić 6,5, Nikolić 6,5, Gomeš 6 (Vulićević 6).

BAČKA: Zogović 6, Ilić 6, Bjeloš 6, Makarić 6, Mladenović 6, Jovanović 6,5, Mićić 6 (Spremo 6), Pantić 6,5 (Arsić), Grabež 6, Radinović 6 (Đorić 6), Gavrić 7.