105.2585

Суперлига Србије: Партизан победио Бачку

02.09.2018. 22:59 23:12
Извор: Dnevnik.rs

Фудбалери Партизана победили су Бачку у Хумској са 1:0 у 7. Колу Суперлиге Србије.

У седмом колу Суперлиге Србије фудбалери Партизана савладали су Бачку, али игром нису одушевили. Више је било разлога за незадовољство његових навијача, него за аплауз тако да црно-бели под хитно морају нешто да мењају у својој игри. Партизан је у очигледној кризи и питање је како ће је решити.

Добром поставком на терену фудбалери Бачке натерали су Београђане на спорију игру и на грешке. У исто време, гости су имали амбиције и у нападу и оставили добар утисак. У уводу сусрета били су и бољи од реномираног ривала што само говори у каквом моменту се налази Партизан. У појединим тренуцима навијачи црно-белих су скандирали и ,,Управа напоље“, што је детаљ који говори колико су задовољни њеним радом.

Утакмица у Хумској била је права суперлигашка, где се борба углавном водила на средини терена. Екипа из Бачке је имала јасан циљ да већ ту прекида нападе Партизана, док су се Београђани мучили да креирају смислену акцију. У 16. минуту су имали прилику преко Закарића, али је Зоговић интервенисао. То је био сигнал да домаћи крену нешто ангажованије, али све је то било јалово. Напротив, прву велику прилику потом су имали Бачкопаланчани, који су и постигли гол, али је он поништен због офсајда.

Својим потезима фудбалери Партизана су често тренера Мирковића терали на бес, јер су небројено много пута лопту враћали уназад, а неретко и голману Кљајићу. То није сигурно нешто што клуб таквог реномеа треба да негује као обичај. Једини који је заиста био расположен код Београђана био је Пантић, али он свакако није могао све сам. У 34. минуту Златан Шеховић је показао несигурност која је произвела прилику за Бачку, али на срећу младог играча, од свега није било ништа. Да будемо потпуно јасни Бачка је у финишу првог полувремна била бољи ривал, што је изазвало нови револт навијача Партизана који су још јаче тражили одлазак актуелне управе.

У другом полувремену Бачка је несхватљиво много остављала простора у одбрани што су црно-бели искористили. У 49. минуту Николић је добро центрирао са десне стране, а Марковић главом сместио лопту у мрежу.

А, какво је стање у екипи црно-белих видело се у 71. минуту када је после једног старта Макарића Немања Р. Милетић необјашњиво реаговао и без лопте крвнички ударио фудбалера Бачке. Због тога је, наравно, добио црвени картон. Партизан је због тога са играчем мање морао да заврши меч што није било лако.

Ипак, успели су Београђани без последица утакмицу да приведе крају и сачувају победу.

И. Лазаревић

ПартизанБачка 1:0 (0:0)

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца: 2.000. Судија: Живковић (Ниш). Стрелац: Марковић у 49. минуту. Жути картони:  Косовић, Вулићевић, Николић (Партизан), Зоговић, Пантић, Макарић, Јовановић (Бачка). Црвени картон: Н. Р. Милетић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Кљајић 6, Немања Р. Милетић 6, Валијенте 6,5, Марковић 6,5, Шеховић 6 (Урошевић), Зђелар 6, Косовић 6 (Смиљанић), Пантић 7, Закарић 6,5, Николић 6,5, Гомеш 6 (Вулићевић 6).

БАЧКА: Зоговић 6, Илић 6, Бјелош 6, Макарић 6, Младеновић 6, Јовановић 6,5, Мићић 6 (Спремо 6), Пантић 6,5 (Арсић), Грабеж 6, Радиновић 6 (Ђорић 6), Гаврић 7.