Superliga: Šampion pobedom zaključio polusezonu

15.12.2019. 17:29 17:32

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela sezone Crvena zvezda je pobedila Čukarički i potvrdila uspešnu godinu. Četa Vladana Milojevića razgoropadila se u drugom poluvremenu, kada je i obezbedila trijumf.

Utakmica je imala odlično otvaranje jer je već u 3. minutu Crvena zvezda povela sa 1:0. Gobeljić je centrirao sa desne strane, a Milunović glavom postigao gol. Bila je to najava furiozne igre, ali nije bilo tako. Usledio je spor tempo, igra na grešku protivnika, bez mnogo rizika i lepih poteza.

Naravno, ako se izuzme onaj Luke Stojanovića u 25 minutu kada je maestralnim šutem sa centra igrališta lobovao Borjana za 1:1.

Crvena zvezda je imala šansu preko Marina u 10 minutu, ali nije je iskoristila, a nešto kasnije Čukarički je pripretio preko Tedića, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Pankov. I, to je bilo sve do izjednačenja. Ostatak prvog poluvremena bio je nešto zanimljiviji. U nekoliko navrata ,,brđani“ su pravili višak na polovini crveno-belih, ali nisu uspeli da ga iskoriste da bi potom domaći imali veliku šansu preko Boaćija, ali je ovaj bio neprecizan. U 45 minutu je i Čukarički u prilici, ali Pankov interveniše.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti, ali je Stojanović pogodio spoljni deo mreže. Igralo se otvoreno na stadionu ,,Rajko Mitić“, gosti se uopšte nisu uplašili rivala, tražili su svoju šansu za gol. Na drugoj strani, u prilici je Milunović, ali Petrović brani. Neverovatno je prosto šta je potom promašio Gobeljić, bio je sam na 3-4 metra od gola, ali je bio neprecizan. Ulazak u igru Docića značio je i konkretnije napade ,,brđana“ pa je Ndijae bio u prilici, ali je gađao pravo u Borjana. A, inicijativa se crveno-belima isplatila u 73 minutu kada je na centaršut Gobeljića Pavkov glavom postigao gol. Sve dileme mogao je da reši Miloš Vulić, kada je posle solo prodora izašao sam ispred Petrovića, ali je ovaj zaustavio njegov udarac.

U 88. minutu – akcija u tri poteza domaćina i Vukanović obezbeđuje Zvezdi pobedu.

Crvena zvezda – Čukarički 3:1 (1:1)

BEOGRAD: stadion ,,Rajko Mitić“, gledalaca: 2.000. Sudija: Lukić (Beograd). Strelci: Milunović u 3, Pavkov u 73 i Vukanović u 88 za Crvenu zvezdu, a Stojanović u 25 minutu za Čukarički.

Žuti kartoni: Milunović, Gajić (Crvena zvezda) a Kamenović, Kajević, Stojanović (Čukarički).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Gajić 6,5, Pankov 6, Milunović 7, Gobeljić 8, Petrović 6 (Pavkov 7), Ben 6,5, Marin 6,5 (Vukanović 7), Vulić 6,5, Garsija 6, Boaći 6,5 (Degenek).

ČUKARIČKI: Petrović 6,5, Veličković 6, Šapić 6, Ostojić 6, Kamenović 6, Kovač 6,5, Stojanović 7, Vidosavljević 6,5 (Docić 6,5), Kajević 6 (Nikčević), Ndiaje 6,5, Tedić 6,5.