117.0199
107.9121

Суперлига: Шампион победом закључио полусезону

15.12.2019. 17:29 17:32

У последњој утакмици јесењег дела сезоне Црвена звезда је победила Чукарички и потврдила успешну годину. Чета Владана Милојевића разгоропадила се у другом полувремену, када је и обезбедила тријумф.

Утакмица је имала одлично отварање јер је већ у 3. минуту Црвена звезда повела са 1:0. Гобељић је центрирао са десне стране, а Милуновић главом постигао гол. Била је то најава фуриозне игре, али није било тако. Уследио је спор темпо, игра на грешку противника, без много ризика и лепих потеза.

Наравно, ако се изузме онај Луке Стојановића у 25 минуту када је маестралним шутем са центра игралишта лобовао Борјана за 1:1.

Црвена звезда је имала шансу преко Марина у 10 минуту, али није је искористила, а нешто касније Чукарички је припретио преко Тедића, али је у последњем тренутку интервенисао Панков. И, то је било све до изједначења. Остатак првог полувремена био је нешто занимљивији. У неколико наврата ,,брђани“ су правили вишак на половини црвено-белих, али нису успели да га искористе да би потом домаћи имали велику шансу преко Боаћија, али је овај био непрецизан. У 45 минуту је и Чукарички у прилици, али Панков интервенише.

Прву прилику у наставку имали су гости, али је Стојановић погодио спољни део мреже. Играло се отворено на стадиону ,,Рајко Митић“, гости се уопште нису уплашили ривала, тражили су своју шансу за гол. На другој страни, у прилици је Милуновић, али Петровић брани. Невероватно је просто шта је потом промашио Гобељић, био је сам на 3-4 метра од гола, али је био непрецизан. Улазак у игру Доцића значио је и конкретније нападе ,,брђана“ па је Ндијае био у прилици, али је гађао право у Борјана. А, иницијатива се црвено-белима исплатила у 73 минуту када је на центаршут Гобељића Павков главом постигао гол. Све дилеме могао је да реши Милош Вулић, када је после соло продора изашао сам испред Петровића, али је овај зауставио његов ударац.

У 88. минуту – акција у три потеза домаћина и Вукановић обезбеђује Звезди победу.

Црвена звезда – Чукарички 3:1 (1:1)

БЕОГРАД: стадион ,,Рајко Митић“, гледалаца: 2.000. Судија: Лукић (Београд). Стрелци: Милуновић у 3, Павков у 73 и Вукановић у 88 за Црвену звезду, а Стојановић у 25 минуту за Чукарички.

Жути картони: Милуновић, Гајић (Црвена звезда) а Каменовић, Кајевић, Стојановић (Чукарички).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Гајић 6,5, Панков 6, Милуновић 7, Гобељић 8, Петровић 6 (Павков 7), Бен 6,5, Марин 6,5 (Вукановић 7), Вулић 6,5, Гарсија 6, Боаћи 6,5 (Дегенек).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић 6,5, Величковић 6, Шапић 6, Остојић 6, Каменовић 6, Ковач 6,5, Стојановић 7, Видосављевић 6,5 (Доцић 6,5), Кајевић 6 (Никчевић), Ндиаје 6,5, Тедић 6,5.