SUBOTIČKA LIGA Vojvodina – Proleter 6:0 (2:0)

21.05.2019. 11:49 11:53

Sve vreme domaćin je bio dominantan u igri, a golovi su se ređali kao na fudbalskoj traci. Moglo ih je biti još, ali niko nije zamerio što se poneka šansa propustila.

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 200. Sudija: Vukanović (Subotica). Strelci: N. Kudrić u 2. i 76, Bubanja u 30. i 85, Pelengić u 59. i Marjanov u 84. (iz penala). Žuti karton: Pelengić (Vojvodina).

VOJVODINA: Milovanov, Bečanović (od 70. Marjanov), D. Kudrić (od 64. Vejin), Vender, Bilbija, Jušković, Radulović, Pelengić (od 78. Janković), Bubanja, N. Kudrić, Ikrašev.

PROLETER: Matković, Bakić, L. Grbić, Tošić, Kurin, Bukvić, G. Grbić, Stoilović, Malić, Dondur, Curnović. Prvi gol na utakmici privukao je posebnu pažnju svih, jer je bio 100. u aktuelnoj sezoni. Tako su Gradištanci najefikasniji u srpskom fudbalu, pošto su jedini „razmenili stotku“. Šampion Crvena zvezda je sa 97 golova bila najbliža magičnom trocifrenom broju, ali je jedino Voši to uspelo. Da pravda bude potpuno ispunjena, 100. gol postigao je prvi strelac Subotičke lige Nenad Kudrić, koji je sada na koti „28“, a Aleksandar Marjanov je drugi „snajperista“ kluba i lige sa 21 postignutim golom, što je, gotovo, polovina golgeterskog bilansa Gradištanaca.

V. Jankov

Preprod - Radnički 2:1 (1:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 150, sudija: Jolić (Čoka), strelci: P. Grbić u 28. N. Grbić u 68. za Preporod, Stanar u 25. minutu za Radnički.

PREPOROD: Janpun 7, Cekić 7, Kokić 7, P. Grbić 7, G. Grbić 7, Fekete 7, Petričević 7, Grabež 7, Govedar 6 (Dakić 6), Šipovac 8, Poljaković 7.

RADNIČKI: Ivanišević 7, Pešut 6, T. Ivanišević 6, Todorić 6, Marinković 7, Matić 6, Babić 6, Lebović 7, Stanar 7, Janić 6 (Jovanović 6), Marević 6.

Gosti su poveli u 25. minutu preko Stanara iz brze akcije, ali Preporod je brzo izjednači preko P. Grbića. U drugom delu u 68. minutu  domaći su preko N. Grbića postigli noi pogodak.

S. St.

Jadran - Sloga 4:1, Vojvodina - Proleter (NJ) 6:0, Senta - Panonija 5:2, Njegoš - Sutjeska 1:0. Đurđin - Napredak 0:1, Vinogradar - Iskra 1:2, Preporod - Radnički 2:1, Obilić - Proleter (RS) 4.2.