Subotička liga: Dobropoljci blizu opstanka

17.05.2019. 10:29 10:32

Vrlo dobra fudbalska predstava. Nošeni  imperativom pobede, domaći su krenuli silovito i već u 13. minutu došli u vodstvo.

Sutjeska - Đurđin  3:2 (1:0)

BAČKO  DOBRO POLJE:  Stadion  kraj Sušare, gledalaca 100. Sudija: Čorokalo ( Subotica).  Strelci:  Glumac  u 13. Jakić  57. i Peković u 78. za Sutjesku, a Stojanović u 75. i Panić 78. minutu za Đurđin. Žuti kartoni :Gašović i Andrić za Sutjesku

SUTJESKA: Gašović  7, Nikolić 7 , M. Bajić 7, Drinčić 7, Nikitović 8, Z. Bajić 7, Lopušina 8, Berklović 7 ( Pejić 7). Jakić 8 , Peković 9, Glumac 8 (Vrekić  7).  ĐURĐIN: Balać  7,  Horvatski  6 , Pejić-Tukuljac 6  (Panić 7 ), Bilbija  7, Šomođi 6  Jeknić 6 , ( Majlat 7) Matković 7 , Stojanović 6, T. Stantić 7 (Predojević 7)  N. Stantić 6, Cvijanov 6.

Mladi centarfor domaćih Glumac na asistenciju Nikotovića postigao svoj  četvrti pogodak ovog proleća. Do poluvremena su mreže mirovale iako je kapiten domaćih Lopušina imao sjajnu priliku.

Jakić je duplirao prednost domaćih , međutim samo petnaestak minuta kasnije Stojanović je smanjio rezultat. Ali onda na scenu stupa iskusni Mitar Peković i iz slobodnog udarca u svom stilu je matirao golmana gostiju Balaća i rešio meč. Gosti se nisu ni tad predali i uspeli su da smanje rezultat.

I. Vuković

Iskra  - Preporod 2:0 (0:0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca:200, sudija: Izabela Kovač (Kanjiža), strelci: Vajagić u 78. i Toni u 80. minutu, žuti kartoni: Kokić, Kopanja, Šipovac (Preporod), crveni karton: Ždrnja (Preporod) u 80. minutu.

ISKRA: Kalinić, Đaković,Rodić, Ivan, Malacko, Gubaš, Serdar, Stalević (Vajagić), Plješevac, Durutović (Šanta), Gagović.

PREPOROD: Prole, Cekić, Kokić, N. Grbić, P. Grbić (Govedar), Grabež, Petričević, Šipovac, Kopanja, Ždrnja, Medić (Bojanović).  Imali su fudbaleri kucuranske Iskre terensku inicijativu u većem delu meča, ali teško pronalazili put do mreže gostiju iz Novoga Žednika. A, onda, u intervalu od samo 120 sekundi „rezervista„ Dušan Vajagić i agilni Ivan Toni savladali su čuvara mreže Preporoda Nemanju Prolu.

Đ. Št.

Proleter (RS) - Jadran 3:1, Radnički - Obilić 2:3, Iskra - Preporod 2:0, Napredak - Vinogradar 3:1, Sutjeska - Đurđin 3:2, Senta - Njegoš 2:1, Proleter (NJ) - Panonija 6:1, Sloga - Vojvodina 1:6.